Czy Sarah znajdzie sposób na nauczenie księcia odpowiedzialności? - recenzja książki #361- Emma Chase „Sposób na księcia”

Pierwszy tom z serii Royally bardzo mi się spodobał. Historię Nicolasa oraz Olivii wspominam bardzo ciepło. A jak było w przypadku drugiego księcia Henry'ego, któremu trudno było przywyknąć do nowej roli?

Przed Henrym dość trudne zadanie, ponieważ książę Wassco musi się zmienić, ale nie w głowie mu zmieniać nieodpowiedzialność na jego totalną odwrotność. Po tym jak jego brat zrezygnował z objęcia tronu i ożenił się z Amerykanką to właśnie na Henrym spoczywa teraz los całego kraju, ale babka, Królowa Lenora z początku nie chce odpuścić wnukowi i swoboda wydaje jej się być najgorszym wyjściem z sytuacji. Jednak po rozmowie z Nicolasem zmienia zdanie i jego pierwsza decyzja to wzięcie udziału w randkowym reality show. Dwadzieścia pięknych arystokratek, które będą walczyć o serce księcia. Młode kobiety robią dosłownie wszystko, aby zwrócić uwagę Henry'ego, ale on widzi tylko jedną z nich... tą najmniej niepozorną i to właśnie jej prostolinijność, siła oraz dobroć powodują, że Henry zaczyna pojmować, co jest ważne...

Emma Chase
Sposób na księcia
Royally #2
Wydawnictwo Filia

Obowiązkiem Henry'ego jest dobrze rządzić krajem, a korona po jego babci ma trafić do tej, która jest wybranką jego serca, ale i tej, która rozumie, co się z tym wiąże. Jednak jak to uczynić, gdy Henry uwielbia swoje kawalerskie życie... alkohol, imprezy, kobiety na jedną noc. To daleko od odpowiedzialności i bardzo trudne do zrealizowania, aby książę się zmienił, zwłaszcza w mgnieniu oka, o czym marzy jego babka. Wcale się nie dziwię, że Henry miał problem z zaakceptowaniem tego, że obejmie tron, ponieważ każdy patrzył na niego jak na tego drugiego, drugiego brata, który spieprzy wszystko i nie poradzi sobie w nowej roli. Na jego drodze pojawia się Sarah, która jest cicha, kocha książki i jest totalnym przeciwieństwem księcia. Ona nawet nie była chętna wziąć udziału w programie, ale zgodziła się na prośbę siostry, która również bierze udział w reality show.

To co mnie zaskoczyło to prawdziwa twarz księcia Henry'ego, bo tak naprawdę to słodki i czarujący mężczyzna, który nie jest takim, jakim się pokazuje. Sarah też nie jest tak prostą postacią jak mogłoby się wydawać, ponieważ arystokratka ma swoje tajemnice, o których wiedzą tylko matka i siostra. Sekret ten całkowicie zmienia życie dwojga bohaterów i jest to bardzo emocjonalna strona książki. Sarah widzi zachowanie księcia, bo są to dwa różne oblicza. Gdy jest z innymi kandydatkami flirtuje, ale gdy jest z nią to ich relacja wygląda zupełnie inaczej... rozmawiają o wszystkim i o niczym, słuchają się nawzajem, czytają, a zachowanie Henry'ego pozwala Sarah być trochę mniej nieśmiałą i bardziej pewną siebie niż wcześniej. Sarah powoli pozwala dostrzec księciu, że potrafi on być dobrym i wyrozumiałym wśród innych, że jego panowanie będzie opierać się na dobrych kontaktach z ludźmi.

„Sposób na księcia” to świetna książka, która jest pełna romantyzmu. Styl, jakim została napisana ta powieść jest bardzo dobry i czyta się ją bardzo przyjemnie. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, które zaskakiwały. Jestem ciekawa jak wypadnie kolejny tom z tej serii i szczerze nie mogę się doczekać. Oczywiście polecam Wam książkę, jeśli jesteście fanami Emmy Chase, a jeśli z jakiś powodów jeszcze nie czytaliście tej serii to pozostaje mi tylko powiedzieć jedno... warto ją nadrobić!

1 komentarz

  1. Zaciekawiłaś mnie :) mam ochotę przeczytać tą książkę :)

    OdpowiedzUsuń