• ARTYKUŁY
    Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • CYKLE KSIĄŻKOWE
    Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
  • RECENZJE
    Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
    CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ
Wyświetlanie postów z maj, 2017

Podsumowanie miesiąca | maj 2017

Sama nie mogę w to uwierzyć, że przy tak napiętym grafiku i stresem związanym z pracą magisterską, udało mi się przeczytać tyle książek. Za trzy tygodnie czeka mnie jeszcze obrona pracy magisterskiej, którą pisałam nt. bloga Pauli z bloga Rude recenzuje i swojego. To była bardzo, ale to bardzo trudna rozprawa magis…

Od tej historii zakręci wam się w głowie – recenzja książki #217 – Leisa Rayven „Zły Romeo”

Książka autorstwa Leisy Rayven to jedna z nowości wydawniczych ostatnich miesięcy. Emocjonująca lektura obowiązkowa dla fanów Colleen Hoover, Lisy de Jong lub Katy Evans. Po tę książkę sięgnęłam, ponieważ zachęcił mnie jej opis. Skoro lubię panią Hoover i jej powieści są dla mnie czymś więcej niż tylko opowie…

Fascynująca kontynuacja! - recenzja książki #216 - Tosca Lee „Pierworodna”

Cykl Piętna Krwawej Hrabiny to niesamowita seria. Polska jest pierwszym krajem na świecie, które wydało tę powieść kilka dni przed premierą światową. Przyznaję, że byłam w szoku, gdy przeczytałam te informację. Kilka dni, a robi to sporą różnicę. Pierwszy tom wprowadził mnie w świat, który zapamiętam na bardz…

Mia musi zdobyć milion dolarów! - recenzja książki #215 - Audrey Carlan „Dziewczyna na miesiąc. Kwiecień. Maj. Czerwiec”

Drugi tom niczym się nie różni od poprzedniej części, której recenzję możecie przeczytać tutaj. W drugim tomie Mia dostaje nowe zlecenia w Bostonie, Oahu i Waszyngtonie. Kolejne trzy miesiące podczas których dziewczyna musi zarobić na spłatę długu jej ojca. Ojciec Mii pożyczył milion dolarów, a ona nie mając w…

Powiedz mi trzy rzeczy, których o tobie nie wiem - recenzja książki #214 - Julie Buxbaum „Coś o Tobie i coś o mnie”

„Coś o Tobie i coś o mnie” to książka, po którą sięgnęłam, ponieważ zachęciła mnie do tego tylko i wyłącznie okładka. Nie żałuję ocenienia powieści po okładce, bo był to strzał w dziesiątek. Nieskomplikowana fabuła, która mogłaby się dziać tuż obok naszego domu. Jessie Homles właśnie przeprowadziła się z tatą d…

Wystarczy kropla krwi, by wzniecić bunt!

Zacznijmy od początku. „Czerwona Królowa” wbiła mi w plecy nóż i nie mogłam się pozbierać po tym jak Maven zdradził Mare i wszystko okazało się jedną wielką iluzją, kłamstwem. Nowy władca zdradził i mnie, ponieważ mu zaufałam. Drugi tom to kontynuacja wydarzeń z pierwszej części. Kłamstwa to piękna prawda i V…

Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych - recenzja książki #213 - Tarryn Fisher „Margo”

Tarryn Fisher to autorka, która oprócz świetnych historii, potrafi stworzyć ciekawe postacie. Każdy z bohaterów jest inny. Jego charakter, styl bycia, wygląd. To właśnie oni grają najbardziej na emocjach czytających, dobrze skonstruowany bohater, a Margo...  Muszę przyznać, że książka bardzo mnie zaszokowała. N…

Powstańmy! Czerwoni niczym świt!

Pamiętam jak czytałam opis książki i nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po „Czerwonej królowej”. Teraz już wiem, że kocham tę serię całym swoim sercem. Mare Barrow jest podyktowane kolorem krwi. Jej krew jest czerwona, a to znaczy, że niższa, gorsza, skazana na niepowodzenie i czeka ją pobór do wojska. Jednak…

ZAPOWIEDŹ | Emily Henry „Miłość, która przełamała świat”

PREMIERA: 14.05.2017 r. Zaryzykować przyszłość, zanurkować w nieznane i zdobyć wymarzoną miłość. Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za dniem toczy się bez żadnych ciekawych wydarzeń, dopóki dziewczyna nie zaczn…

Everything... - recenzja książki #212 - Nicola Yoon „Ponad wszystko”

Cu-do-wna. To moja recenzja w jednym wielkim skrócie. Po książkę pani Yoon sięgnęłam z dystansem, bo nie byłam pewna czy mi się dostatecznie spodoba. Okazuje się, że jej powieść mnie zaczarowała. Zacznę nietypowo, a mianowicie oprawa graficzna tej książki jest prosta i zachęca do zapoznania się ze środkiem. Tak…

ZAPOWIEDŹ | Robyn Schneider „Początek wszystkiego”

PREMIERA: 14.06.2017 r. Kiedy wydaje ci się, że to już koniec, właśnie wtedy możesz być... na początku wszystkiego. Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim... Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskał…

Przyjaźń to skarb! - recenzja książki #211 - Liz Flanagan „Lato Eden”

Okładka książki jest prześliczna i to właśnie ona skłoniła mnie do tego by sięgnąć po najnowszą propozycję od Wydawnictwa IUVI. Czy książka mi się podobała? Tak. Dowodem tego jest fakt, że przeczytałam ją w dosłownie cztery godziny. Książka jest lekka, ale dotyka bardzo poważnego tematu. Zaginięcia. Jednak to z…

Historia pełna miłości - recenzja książki #210 - Suzanne Young „Dzikie serca”

Ta książka jest piękna i co najważniejsze prawdziwa. Sama nie wiem od czego powinnam zacząć, ponieważ moje wszystkie myśli są w rozsypce. Historia pełna miłości. Opowiada o życiu, które nie jest usłane różami, o walce o drugą osobę, którą kocha się całym sercem. Już od samego patrzenia na okładkę można wywniosk…

ZAPOWIEDŹ | Liz Flanagan „Lato Eden”

W najbliższym czasie, tj.  10.05.2017 r. odbędą się premiery książek wydawnictwa IUVI  „Lato Eden”. Autor: Liz Flanagan Data wydania: 2016-05-10 Liczba stron: 312 Cena: 32,90 zł Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do…

Przecież chodzi o milion dolarów! - recenzja książki #209 - Audery Carlan „Dziewczyna na miesiąc. Styczeń. Luty. Marzec”

„Dziewczyna na miesiąc...” otwiera cykl Calendar Girl i jest to bestsellerowa seria Audery Carlan. Główna bohaterka Mia ma rok na spłatę długu jaki zaciągnął jej ojciec. Nie mając wyboru dziewczyna decyduje się pomóc rodzinie i przyjmuje kilka zleceń w Malibu, Seattle i Chicago... Mia nie ma wyboru musi stać …

Przyszła po zemstę. Zostanie dla miłości? - recenzja książki #208 - Renee Ahdieh „Gniew i świt”

„Gniew i świt” to perełka na polskim rynku wydawniczym. Książka nawiązująca do opowieści z Księgi Tysiąca i Jednej Nocy . Historia nietuzinkowa opowiadająca o nienawiści i przeznaczeniu, w której miłość okazuje się być najgorszym błędem. Każdy świt jest dla nich wyrokiem. W pałacu bezwzględnego władcy Chalida,…

Powstaną kolejne części serii Shatter Me!

Tahereh Mafi na swoim Twitterze zaćwierkała, że powstaną trzy kolejne części z serii Shatter me , a pierwsza z nich nosi tytuł Restore me i trafi na półki już 6 marca 2018 r. Autorka w wywiadzie dla EW zdradza, że historia Julii nie jest jeszcze skończona. Planuje ona wydać trzy kolejne części. To wspaniała i…

Książkowe nowości... maja

UWAGA! W tym miesiącu każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie! W maju same perełki. Tyle książek, a tak mało czasu... Według mnie to najlepsze zapowiedzi książkowe w porównaniu do wcześniejszych miesięcy! Tytuł: Tysiąc odłamków Ciebie Autor: Claudia Gray Seria: Firebird Premiera: 10 maja 2017 Wydawni…