Książki z motywem świątecznym

Święta coraz bliżej i nic dziwnego, że postanowiłam poszukać dla Was kilku książek właśnie z tym motywem. Wydawało mi się, że to będą ciężkie poszukiwania, ale nie okazało się to takie trudne. Najwięcej książek o tematyce świątecznej napisał chyba Richard Paul Evans i jakoś się temu nie dziwię, ponieważ jego historie ujmują za serce i są prawdziwe.

Opowieść wigilijna, Charles Dickens
Klasyk literatury i świątecznych opowieści, co tu dużo mówić. Książka doczekała się swojej ekranizacji wiele razy i dziwnym byłoby gdybym od niej nie zaczęła.

Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań, praca zbiorowa
W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent. Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą. Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie.
Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów… Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt! A jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje? Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.


Stokrotki w śniegu, Richard Paul Evans; recenzja
Czy można dostać drugą szansę i rozpocząć wszystko od nowa? James Kier zginął w wypadku. Tak przynajmniej wszystkim się wydawało. On sam dowiedział się o własnej śmierci z gazet. Pomyłkę szybko wyjaśniono, ale błąd popełniony przez dziennikarza ucieszył wszystkich znajomych Jamesa. Nic dziwnego. Nie był kandydatem na najlepszego przyjaciela. Bezwzględny szef. Rekin biznesu wyznający zasadę - po trupach do celu. Mąż, który zostawia umierającą żonę. Ojciec znienawidzony przez syna. Czy można zacząć wszystko od nowa? Wynagrodzić popełnione krzywdy? Przebaczyć innym i sobie?
„Stokrotki w śniegu” to piękna, wzruszająca opowieść o sile miłości i nadziei. O tym, że najważniejsza w życiu jest rodzina. Że tylko kochając i będąc kochanym, można odnaleźć własną drogę w życiu.
 
Najcenniejszy dar, Richard Paul Evans
Czy wiesz, co zostało ofiarowane jako pierwszy bożonarodzeniowy podarunek? Tuż przed Bożym Narodzeniem Richard z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Pewnej nocy pisarza budzi piękna melodia. Poszukując źródła tajemniczych dźwięków, Richard trafia na strych, gdzie odkrywa zakurzoną, rzeźbioną skrzynkę, pełną starych miłosnych listów, naznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane? Ta zagadka będzie nurtować autora wraz z pytaniem zadanym przez Mary: co było pierwszym darem ofiarowanym na Boże Narodzenie? 
 
Obiecaj mi, Richard Paul Evans; recenzja
Opowieść o obietnicach, których moc zdolna jest pokonać. Tamtego roku Beth przestała wierzyć w szczęśliwy los. Jej życie rozsypało się jak domek z kart: musiała zmierzyć się ze zdradą i opuszczeniem. W chwili próby zawiódł ją najbliższy człowiek, łamiąc wszystkie obietnice, które do tej pory składał. Wtedy właśnie pojawił się Matthew - niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który łapie za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Wiedział, jak pomóc, co zrobić, by Beth znów zaczęła się uśmiechać, znał odpowiedzi na dręczące ją pytania. On też złożył obietnicę. Czy będzie w stanie jej dotrzymać? Kim naprawdę jest Matthew i skąd tyle wie na temat Beth i jej rodziny? 
 
Obietnica pod jemiołą, Richard Paul Evans; recenzja
Największe podarunki od losu często dostajemy w najcięższych chwilach życia. Gdyby można było wymazać jeden dzień ze swojego życia, Elise wiedziałaby doskonale, który wybrać. Błąd popełniony w przeszłości sprawił, że dziewczyna zamyka się w swoim cierpieniu. Do chwili, kiedy tajemniczy nieznajomy składa jej niezwykłą obietnicę… Elise ze zdumieniem odkrywa, iż Nicolas ma własny klucz do jej serca. Za ciemną stroną księżyca może kryć się światło. Choć czasem wydaje się, że to miłość jest źródłem wszystkich lęków, nie ma takiego błędu, którego nie może przezwyciężyć siła przebaczenia.
Źródła okładek: lubimyczytac.pl
Źródła opisów: lubimyczytac.pl

11 komentarzy

 1. Czytałam jedynie "Opowieść wigilijną", ale mam zamiar poznać twórczość Evansa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam wcześniej książek Richarda Evansa. Zaciekawiłaś mnie i postaram się ich poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie miałam okazji czytać książek Evans'a, ale w święta mam tyle czasu, że na pewno to nadrobię. :)

  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytałabym "Podaruj mi miłość" :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem bardzo ciekawa "Podaruj mi miłość". Jednak dopiero po świętach ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Opowieść wigilijną" czytałam tak daawno temu. XD

  Pozdrawiam, Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 7. Najcenniejszy dar-Richard Paul Evans czuję, że w tej fabule odnalazłabym się idealnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Znam tylko 2 pierwsze i są genialne :D
  Co do reszty to niektóre mam w planie więc może się uda :d

  Buziaki
  coraciemnosci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio czytałam tylko "Świąteczną kafejkę" i również szczerze polecam :) Czuć ten klimat :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Obietnica pod jemiołą <3 piękna jest!

  OdpowiedzUsuń