Jak uleczyć negatywne emocje? - recenzja książki #176 - dr Guy Winch „Emocjonalne SOS”

Czasami zdarza mi się sięgać po tego typu książki z jednej prostej przyczyny. Poradniki to książki, które nie tyle co uczą nas jak żyć, ale bardziej podpowiadają co możemy zmienić w naszym życiu aby było lepiej. Ciekawą książkę napisał dr Guy Winch, który mówi o emocjach i podpowiada co zrobić z poczuciem winy, niską samooceną bądź porażką. Poradnik wpisuje się w dział relacji interpersonalnej.

Czasami jest tak, że nie potrafimy poradzić sobie z pewnymi rzeczami, które nas spotykają. Wymienić tutaj można samotność, stratę bliskiej osoby, odtrącenie. Zazwyczaj w takich sytuacjach nie zastanawiamy się nad praktycznymi sposobami radzenia sobie z urazami psychicznymi w codziennym życiu i nie można oczywiście mówić że to błąd. Jednak książka dr Wincha „Emocjonalne SOS” wychodzi naprzeciw takim rzeczom. Otóż w książce znajdziemy szereg praktycznych sposobów, które być może pomogą nam poradzić sobie z jakąś naszą wewnętrzną traumą. Oczywiście każdy człowiek jest inny i recepta na poprawienie jakiegoś aspektu może być trudna, a czasami niemożliwa. Jednak czy czasem nie warto spróbować?

Autor: dr Guy Winch
Tytuł: Emocjonalne SOS
Cykl: -
Wydawnictwo: Muza
Strony: 352

Książka została podzielona na siedem głównych tematów, które omawiają różne sytuacje, z którymi człowiek spotyka się z negatywnymi emocjami. To my sami możemy zdecydować czy chcemy przeczytać całą książkę z czystej ciekawości, czy po prostu wybieramy, te które są dla nas odpowiednie. Przy każdym z rozdziałów oczywiście mamy podsumowanie. Oprócz opisania danego podłoża psychicznego, czytelnik dostaje garść podpowiedzi, dzięki którym może poprawić swój stan psychiczny. „Emocjonalne SOS” to książka, która nie leczy naszych lęku i bólu, ale podpowiada co możemy zrobić. Oczywiście, ci którzy są silni i nie mają silnie zakorzenionego urazu psychicznego mogą sobie z tym szybko poradzić. Jednak zawsze to powtarzam przy tego typu książkach. To tylko poradnik i on podpowiada, mówi o jakiejś prawdzie. Ale żeby coś zmienić to my sami musimy pierwsze dostrzec jakiś problem.

Każdy rozdział jest solidnie przemyślany i ułożony w logiczną całość. Jakiś rok temu zajmowałam się tematami z relacji między ludzkich i komunikacji z nakreśleniem psychologii, więc niczego bym nie dodała i nie ujęła tej książce. Dla mnie jest ona perfekcyjnie dopracowana. Przykłady nie są oderwane od rzeczywistości, są bardzo realne i prawdziwe. Książka naprawdę mi się podobała, a wierzcie mi tematy, o których mowa mogą zaciekawić i książka może nas pochłonąć na cały wieczór. Podsumowując „Emocjonalne SOS” to warto sięgnąć po tę książkę z kilku powodów. Na przykład by dowiedzieć się, co czasem powoduje nasz wewnętrzny niepokój. Książka idealna dla tych, którzy szukają jakiejś podpowiedzi do zmiany. Dla osób, które interesują się psychologią. Powodów mogę wymieniać bez liku. Osobiście polecam i nie żałuję spędzonego czasu z tą książką.

0 comments