Pierwszy tom z serii bardzo mi się spodobał i teraz po przeczytaniu kolejnego tomu czekam już tylko na Someone to Stay. Historia Cassie oraz Auriego mnie zaskoczyła. Zapraszam do przeczytania recenzji.


„Someone else” czytało mi się bardzo dobrze. To ze względu na to, że styl pisarski autorki Laury Kneidl jest mi bardzo dobrze znany. Pisze ona płynnie, a fabuła książki jest bardzo dobrze przemyślana bez zbędnych luk i niepotrzebnych wątków. Potrafi też dawkować wszystkie informacje, aby zaskoczyć czytelnika, a to bardzo sobie cenię u każdego autora. W tym tomie poznajemy historię Cassie, która przyjeżdża na studia i wynajmuje mieszkanie z innymi studentami. Ta sytuacja jest dla niej bardzo trudna i bohaterka musi pracować nad tym, aby to przetrwać. Dziewczyna różni się od swoich współlokatorów, ponieważ nie jest tak rozrywkowa jak oni, ale zauważa, że może ją łączyć z nimi bardzo dużo mimo różnic. Zwłaszcza z Aurim, z którym łapie nić porozumienia i w bardzo szybkim czasie zaczyna ich łączyć bardzo wiele. Tylko czy mogą zawsze na sobie polegać.

Najnowszy bestseller z popularnej księgarni internetowej podbił moje serce. Książka napisana jest z perspektywy Cassie, która jest cichą dziewczyną, która uwielbia książki, nie lubi imprez i zawieranie nowych znajomości przychodzi jej trudniej niż innym. Dodatkowo bohaterka choruje na cukrzycę, która w pewien sposób zabiera jej pewność siebie. Względem nie tylko swojej przyszłości, ale i szansy na miłość. Drugim bohaterem również ważnym w powieści jest Auri, który gra w piłkę nożną, jest lubiany, ale mimo że ma podobne zainteresowania jak Cassie nie lubi się tym chwalić. Z tego też powodu wynikają pewne problemy, które są bolesne. Problemem Auriego jest to, że boi się opinii innych i udaje kogoś kim nie jest. Woli udawać i ukrywać to, co czyni go wyjątkowym. A wątek wspólnej pasji był dla mnie jak miód wylany na serce. Książki i cosplaye, z których narodziła się przepiękna, ale burzliwa z początku przyjaźń, która okazała się być solidnym fundamentem w dalszym budowaniu związku.

Książka „Someone else” z Księgarni TaniaKsiazka.pl to kolejna książka Laury Kneidl, która mi się podobała. Doceniam w jej powieściach dbałość o bohaterów, którzy są barwni, mają wiele wad jak i zalet i nie zawsze mają poukładane życie. Autorka w swoich historiach porusza tematy, które nie są łatwe i proste do rozwiązania. W tym przypadku chodziło o chorobę - cukrzycę oraz kwestie związane z rasizmem, który powoduje wiele szkód. Oczywiście od samego początku kibicowałam bohaterom i trzymałam za nich kciuki, aby poradzili sobie z własnymi uczuciami i lękami.

Podsumowując była to bardzo dobra historia, która opowiada o wkraczaniu w dorosłość. Radzeniu sobie z własnymi lękami, ale także o prawdziwej miłości, która rodzi się z czasem. Czy polecam? Oczywiście. Książkę można czytać odrębnie i nie trzeba znać pierwszego tomu, jednak w drugim pojawiają się bohaterowie z pierwszej książki i mogą pojawić się jakieś drobne nawiązania do wcześniejszej historii.
 
Laura Kneidl
Someone else
Someone #2
Wydawnictwo Jaguar
Tłumaczenie Joanna Grzelak
 
 


8 Komentarze

 1. Na pewno w przyszłości zdecyduję się sięgnąć po tę serię. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że zachęciłam choć trochę do przeczytania :)

   Usuń
 2. Podobają mi się książki Kneidl! Zawsze jestem zadowolona z lektury. Również ta powieść bardzo mi się spodobała :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz tylko czekać na Someone to stay <3 :D Widziałam na instagramie autorki :D

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Może kiedyś będziesz miała okazję ją poznać, naprawdę warto :)

   Usuń
 4. Bardzo chcę przeczytać i na pewno zrobię to w nowym roku :D

  OdpowiedzUsuń