Magiczny świat Pottera - recenzja książki #60 - J. K. Rowling „Harry Potter i komnata tajemnic”

Tuesday, August 18, 2015

Mój kochany, jedyny, najlepszy, Harry Potter. Kolejne wspaniałe przygody. Tę część także przeczytałam szybko i III, IV również.

Ten tom zaczyna się w momencie, kiedy Harry czeka na kolejny nowy rok szkolny w Szkole Magii. Główny bohater mieszka ze swoim wujostwem i ich synem Dudley'em, który jest bardzo, ale to bardzo rozpieszczony przez swoich rodziców. Oni są równie tak irytujący jak ich sylwetki postaci pojawiające się w filmach. Wujostwo nie cierpi Harry'ego, ponieważ jest inny - jest czarodziejem. Jego rodzice zostali zabici przez czarnoksiężnika Lorda Voldemorta.

J. K. Rowling
Harry Potter i komnata tajemnic
Harry Potter #2
Wydawnictwo Media Rodzina

Fabuła tego tomu rozpoczyna się w momencie w którym to skrzat Zgredek odwiedza dom Dursleyów. Ten mały potworek, którego swoją drogą darzę sympatią, przestrzega naszego czarodzieja przed powrotem do Szkoły Magii i Czarnodziejstwa. Jednak mimo wszystko Harry znowu rozpoczyna naukę w szkole razem ze swoimi przyjaciółmi Ronem i Hermioną. Ron zawsze mnie rozbawia, w każdej części. Hermionę na samym początku czytania pierwszych tomów odbierałam sceptycznie, wydawało mi się, że nie pasuje tutaj wcale! Jednak to się zmienia z kolejnymi tomami. W tej części trójka przyjaciół postanawia rozwiązać zagadkę Komnaty Tajemnic i zdemaskować potomka Salazara. Czy im się udało, to musicie ocenić sami. Uważam, że autorka stworzyła wspaniały świat. Powtórzę to po raz kolejny. Cieszę się, że znowu wzięłam się za czytanie tej serii.

Fabuła książki dalej mnie ciekawie, to jak otwieranie jej po raz pierwszy. Znowu ją połknęłam w zaledwie 1,5 dnia. „Harry Potter i Komnata Tajemnic” posiada wiele dialogów i widać w nich lekką poprawę w pisaniu autorki. Uczucia bohaterów oraz ich emocje są bardziej wyczuwalne. Narracja też mi nie przeszkadza. O dziwo, bo w innych książkach spotykając się z narracją trzecioosobową napotykam na problem. W sumie ta narracja jest najwygodniejsza, powiedzmy sobie to szczerze. W tym przypadku to dobry zabieg. Możemy lepiej wyobrazić sobie ten magiczny, a zarazem cudowny świat. Sama kreacja głównego bohatera zawsze mnie fascynuje (o tym w innym poście, niebawem!).

Jeśli lubicie historie, w których wiele się dzieje, jesteście fanami Pottera, czytaliście, bądź nie czytaliście tego cyklu. Naprawdę polecam przeczytać. Wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju! Język jakim ta książka została napisana jest prosty i przyjemny. A ja kończąc ten tom od razu zabrałam się za kolejny. Komnata Tajemnic, naprawdę ugościła mnie w sposób godny, byłam honorowym gościem podczas trwania spotkania z moimi ulubionymi bohaterami.

Może spodobają Ci się te posty

6 komentarze

 1. Mimo że uwielbiam Harry'ego Pottera to nie Komnata Tajemnic nie jest moją... ulubioną częścią, ale i tak ją lubię ;)

  ReplyDelete
 2. Harry Potter wciąż przede mną. No cóż. Kiedyś będę musiała to nadrobić.

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. A ja nigdy nie czytałam Harryego. Wstyd... chyba ;)

  http://przy-goracej-herbacie.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Muszę kiedyś koniecznie odświeżyć sobie tę serię :)

  ReplyDelete
 5. Mam coraz większą ochotę na Harry'ego i chyba za niedługo naprawdę wezmę się za czytanie książek z tej serii :) Mam do nich dostęp na okrągło, bo siostra je ma, więc z wielką chęcią jej podkradnę pierwszy tom, a potem kolejne :) No bo zakładam, że mi się spodoba :D
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com

  ReplyDelete
 6. Czekam z niecierpliwością, bo jestem ciekawa Twojej opinii na temat Harry'ego :D

  ReplyDelete

Obserwatorzy

Google+

lubimyczytac.pl