Pikantna historia pewnego kłamstwa - recenzja książki #303 - Whitney G. „Domniemanie niewinności” TOM 1 oraz TOM 2

Bardzo rzadko czytam erotyki. Jeśli chodzi o książki z tego gatunku to ciężko trafić, aby historia mi się spodobała. Te powieści to idealne książki dla kobiet. A o powieściach opowiem w jednym poście, ponieważ są one krótkie.


Poznajcie Andrew Hamiltona, który z zawodu jest prawnikiem i jest mężczyzną rozpoznawalnym, a każda kobieta pragnie spędzić u jego boku choćby sekundę. Zabójczo przystojny, ale i niedostępny, który ma swoje zasady. Kłamstwo dla niego oznacza koniec wszystkiego.

Pewnego dnia na jednym z czatów dla prawników poznaje kobietę - Alyssę, z którą utrzymuje kontakt, ale tylko i wyłącznie tekstowy oraz telefoniczny, ponieważ kobieta nie ma zamiaru się z nim spotkać. Alyssa uważa, że dobrze jest tak jak jest i nie chce tego zmieniać. Z kolei prawnikowi średnio to odpowiada, ale mimo tego, zawsze pomaga poznanej kobiecie z portalu, gdy ta zwraca się do niego z prośbą o pomoc. Wkrótce też na staż studencki do firmy Andrew zgłasza się dziewczyna, która jest studentką prawa i nic nie byłoby w tym dziwnego, tylko podczas rozmowy kwalifikacyjnej wszystkie słowa wypowiedziane przez Aubery brzmią znajomo, a Andrew szybko domyśla się, że jest to ta sama ooba, którą poznał na czacie.

Whitney G.
Domniemanie niewinności. Oskarżyciel
Domniemanie niewinności #1
Wydawnictwo Kobiece


Wszystko się zmieniło, gdy Aubery oszukała Andrew, ale czy przystojniak pod krawatem jest bez winy? Choć dziewczyna złamała jedyną zasadę, którą on uważał za świętość to i tak jakimś cudem on nie może zrezygnować z młodej i utalentowanej studentki. Gdy ich romans nabiera tempa to w ich życie wkracza nieznajoma kobieta, która powoduje, że Aubery zastanawia się nad tym, jakie tajemnice skrywa jej seksowny szef i które bez wątpienia mogą wpłynąć na ich dalszą relacje. Czy Andrew przyzna się do tego, co wydarzyło się sześć lat temu w jego życiu, że to zmieniło jego spojrzenie na świat?

Whitney G.
Domniemanie niewinności. Niewinna
Domniemanie niewinności #2
Wydawnictwo Kobiece

Już od pierwszych stron zostałam wciągnięta w wir wydarzeń, które nie pozwoliły mi się oderwać od tych ksiązęk. Tak naprawdę są one bardzo krótkie, więc czyta się je tak jakby to była jedna książka. Obydwie książki napisane są lekkim i bardzo fajnym stylem, więc to ich plus. Czyta się je bardzo szybko i bez problemów. Oczywiście jak na książki erotyczne jest dużo seksu, poczucia humoru, tajemnic, które wprowadzają zamęt w życiu bohaterów. A wszystko to w opisane jest w oprawie prawniczej. Szkoda tylko, że książki są tak cieniutkie, bo chętnie przeczytałabym więcej i to jest jedyny mój zarzut. Powieści z serii Domniemanie niewinności oparte są na schematach, jakich niemało w tym gatunku, ale dzięki plastyczności języka i wydarzeniom, jakie się dzieją w ogóle nie zawraca się na to uwagi.

Bohaterowie nie są bardzo skomplikowani i ich zachowania bardzo często można przewidzieć, ale jeśli chodzi o te nowości to myślę, że można przymknąć na to oko. Aubery to zadziorna kobieta, która wie czego pragnie i też nie pozwoli, aby dyktowano jej warunki. Z kolei Andrew pod przykrywką twardziela i takiego dominatora jest zupełnie innym mężczyzną.

Seria ciekawa i warta uwagi. Myślę, że rozejrzę się za innymi powieściami autorki i oczywiście czekam na trzeci tom, który ma pojawić się prawdopodobnie w okolicach czerwca.

1 komentarz

  1. Czasem mnie nachodzi ochota na książki tego typu, więc mam je w bliżej niesprecyzowanych planach. Szczerze mówiąc, to byłam w szoku jak zobaczyłam ich grubość, chyba można by trzy części wydać jako jedną książkę :)
    ściskam :* Latające książki

    OdpowiedzUsuń