#773 - Kolorowe grzywy i utalentowane króliki

Ponownie wracamy na wieś do dobrze znanych nam bohaterów, którzy starają się rozwikłać zagadkę kolorowych grzyw koni, ataku królików i dzikiej białej klaczy... a wszystko poznajemy z perspektywy nowej bohaterki Gai.
 
W drugiej części Jagoda do Dąbrówki przyjeżdża z przyjaciółką Gają. Wspólnie z resztą dzieciaków będą odkrywać tajemnicę związaną z dziwnym zachowaniem zwierząt. Historia opowiedziana oczami Gai, która jest pełna serdeczności, ciekawości, miłości do zwierząt i pewnego daru...
 
Agata Widzowska
Grzywą malowane
Wydawnictwo Dreams
 
Powieść Agaty Widzowskiej „Grzywą malowane” przesłuchałam w audiobooku i jeśli macie możliwość przesłuchania historii bardzo wam polecam! Świat zobrazowany przez lektorkę jeszcze bardziej dopełnia tę historię. Wakacje, które spędzą obie dziewczynki, zapamiętają na bardzo długo. Taki odpoczynek to dla Gai nowość i choć nastolatka nie jeździ konno to i tak jej zdolność porozumiewania się ze zwierzętami zadziwia. Gaja tak samo jak jej przyjaciółka jest przepełniona miłością do koni. Cóż to główna zasługa Jagody, która po wcześniejszych wakacjach nie wyobrażała sobie innego miejsca niż wieś u wujka Leona i cioci Marylki.

W drugiej części przygód bohaterów dostajemy zagadkę do rozwikłania. Jest oczywiście kolejny koniołap — tym razem Gai, jazda nauki konno, pierwsze zauroczenia i zawody, jak i tajemniczy biała klacz, która błąka się po pastwiskach. Kolorowe króliki, które mają niezwykły talent? Kim jest mężczyzna, który poszukuje klaczy? Ktoś, czytając „Grzywą malowane”, może stwierdzić, że to mało prawdopodobne, jednak mi przypadła ta forma do gustu. Dzięki temu w prosty sposób autorka znów ukazała siłę przyjaźni, zrozumienia samego siebie oraz miłość i więź, jaka może łączyć człowieka ze zwierzętami. A konie są tutaj tak urocze, że aż sama chciałabym im poczytać jakąś książkę na dobranoc.

Książka Agaty Widzowskiej to ciekawa książka, która podkreśla ważną rolę przyjaźni i miłości do zwierząt. Być może jest troszkę nierealistyczna i ma w sobie elementy magii, ale jako całokształt bardzo mi się podobała. Jestem już po przeczytaniu trzeciej części przygód Jagody oraz jej przyjaciół. Nowe perypetie i pogodzenie się z pewnymi rzeczami to nowe wyzwania, o których już niebawem.

0 comments