#756 - Każde zakończenie może być początkiem

Żeby zacząć czytać jedną z nowości, która znajduje się na TaniaKsiazka.pl musiałam powrócić do książki
„It Ends With Us”, by przypomnieć sobie o Lily, Ryle'u oraz Atlasie. Nikt nie pytał, ale każdy potrzebował tej kontynuacji i Colleen Hoover o tym wiedziała.

Opinie na temat kontynuacji najgłośniejszego bestsellera autorki są podzielone. Jedni uważają, że kontynuacja nie była potrzebna, inni, że była i to bardzo. Bohaterowie powrócili i ponownie możemy śledzić ich losy.
 
Akcja rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym zakończyła się pierwsza część. Lily jest już po rozwodzie i z pomocą byłego męża wspólnie wychowują córeczkę Emerson. Na jej drodze ponownie staje Atlas i tym razem mężczyzna nie ma zamiaru tak szybko rezygnować z dziewczyny. Lily, mimo że także tęskni za nim boi się z nim związku. Obawia się reakcji Ryle'a, ponieważ on ma nadzieję, że wybaczy mu to jak ją traktował w przeszłości. Bohaterka jednocześnie ma pewność, że były mąż nie zaakceptuje kogoś nowego u jej boku, a zwłaszcza Atlasa.
 
Colleen Hoover
It Stars With Us
It Ends With Us #2
Wydawnictwo Otwarte
Tłumaczenie Aleksandra Żak

Atlas jest zdeterminowany. Jego życie było wyboiste i dzięki rozdziałom z jego perspektywy, jesteśmy w stanie bardziej zrozumieć jego życie. Dowiadujemy się, dlaczego taki jest i co spowodowało, że postanowił zapomnieć o przeszłości. Skupia się na pracy i chce oddać się jej całym sobą, by sukces był jeszcze większy. Jednak z drugiej strony wszystkie jego myśli skłaniają się ku Lily, o której nigdy nie zapomniał. Te uczucia są bardzo silne i emocjonalność, jaka wylewa się z rozdziałów Atlasa jest rozdzierająca. Oczywiście tę samą emocjonalność wyczuwa się przy rozdziałach z perspektywy z Lily. Ona z kolei swój strach opiera na doświadczeniach i traumie, która pozostała jej po znęcaniu się psychicznym i fizycznym ze strony Ryle'a. Z obawy przed jego agresją stara się skupiać tylko na Emerson.
 
Kreacja bohaterów jest idealna. Nic bym nie odjęła i nie dodała. Budując takie postacie Colleen Hoover zapewniła mi kilka godzin z chusteczkami w dłoni. Ponownie ocierałam łzy i walczyłam sama ze sobą, aby nie ryczeć. Tak pięknej i szczerej historii o miłości dawno nie czytałam. Cała ta dobroć, która mieszała się z niepewnością. Miłość, która walczyła ze strachem i nadzieja pełna bólu. To cała Colleen Hoover. Czekałam na tę kontynuację kilka lat i warto było czekać. Bohaterowie przechodzą pewne przemiany — są dojrzalsi, pewni swoich decyzji. Oczywiście inni są tacy sami i nigdy nie planowali się zmienić. Pozory. Jednak nie zdziwiło mnie to. Taka jest fabuła i choć można uważać to za zarzut w stronę autorki to ja uważam to za zbyteczne.

„It Stars With Us” zamówiona w internetowej księgarni TaniaKsiazka.pl to idealny przykład miłości sobie przeznaczonej. Lily oraz Atlas byli dla siebie i choć oni mówili nie — to wszechświat wiedział swoje. Fanom autorki serdecznie polecam. Warto przeczytać tę książkę. Tylko nie zapomnijcie o chusteczkach, bo mogą Wam się przydać. To jedna z ulubionych książek tego roku.

0 comments