#730 - Kiedy ona zasypia, ktoś odwiedza ją i powoli niszczy jej życie

Najnowsza powieść od Alicji Sinickiej to kolejna historia, która potwierdza jej pisarski talent. To bardzo przemyślana i zaskakująca opowieść.
 
Bohaterką jest Weronika, która choruje na narkolepsję. Zaburzenie to objawia się nagłymi napadami snu. Mogą towarzyszyć mu ataki katapleksji. Właśnie takich napadów doświadcza Weronika, która musi rekompensować dwoma drzemkami w ciągu dnia. Kiedy zasypia do jej domu przychodzi ktoś i patrzy na nią jak nie jest niczego świadoma. To sprawia, że nawet nie zdaje sobie sprawy, że grozi jej ogromne niebezpieczeństwo. Jednak pewnego dnia po przebudzeniu bohaterka odkrywa, że w jej salonie leży martwa kobieta. Policja z Oławy rozpoczyna śledztwo. A zagadkowa śmierć jej uczennicy nie daje spokoju Weronice i dziewczyna za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się prawdy...
 
Alicja Sinicka
Uśpiona
Wydawnictwo W.A.B.
 
„Uśpiona” to powieść, która mnie zaskoczyła i to bardzo. Bardzo spodobało mi się to, że skoro miejscem akcji jest Oława to są nawiązania do innych książek autorki. To nie pierwsza historia od Alicji Sinickiej, która w tak dobry sposób przedstawia psychologiczny aspekt działań bohaterów. Czytając thriller dostałam trzymającą w napięciu opowieść o ludziach. Weronika tak jak i inni bohaterowie pod względem psychologicznym zostali bardzo dobrze przedstawieni. Od pierwszej do ostatniej strony czułam napięcie, jakie towarzyszyło Weronice. Ten niewyjaśniony strach, gdy nie wie się, kto jest tą tajemniczą osobą. Czy to któryś z uczniów, a może nowy najemca mieszkania, które postanowiła wynająć?
 
Styl powieści jest bardzo dobry. Sprawia on, że napisane historie czyta się jednym tchem. Nie można się od nich oderwać i zapomnieć. Alicja Sinicka potrafi budować napięcie i wyprowadzić czytelnika w maliny. Wszystkie fakty są dawkowane bardzo powoli, co sprawia, że pomyliłam się odnośnie zakończenia. Po raz kolejny totalnie mnie zaskoczyło i było bardzo mrocznie. Myślę, że fani twórczości pani Alicji będą bardzo ucieszeni i nie zawiodą się tym tytułem. A ja oczywiście wyczekuje kolejnych nowych tytułów!

1 komentarz

  1. Chociaż słyszałam już sporo o książkach Alicji Sinickiej, ten tytuł tak mnie zaciekawił, że szczególnie chcę przeczytać

    OdpowiedzUsuń