#682 - Nie musisz sama walczyć z przeszłością!

Kolejny rok i kolejne cudowne książki przed nami! Cieszę się, że pierwszą recenzją w 2022 roku mogę Was przywitać i zachęcić do sięgnięcia pozycji młodzieżowej. To jedna z nowości, którą zamówiłam w internetowej Księgarni TaniaKsiazka.pl
 
Główną bohaterką powieści jest Amelia Collins, która w ostatniej klasie liceum przeprowadza się do innego miasta. Ma to związek, z tym że ona i jej matka są objęte programem obrony światków. Dziewczyna ma jeden cel: chce skończyć szkołę i czuć się jak normalna nastolatka. Oczywiście jak w przypadku młodzieżowych powieści na drodze Amelii stanął Aiden Parker — wysoki, wysportowany i bardzo zbuntowany nastolatek. Ich kłótnia zapoczątkowała ciekawą relację, która pokazuje im, że mogą na siebie liczyć. Nie musząc tym samym walczyć w samotności z własnymi demonami.
 
Jessica Cunsolo
She's With Me
Razem wbrew światu #1
Wydawnictwo beYA
Tłumaczenie Krzysztof Sawka

„She's With Me. Razem wbrew światu” to powieść, która pojawiła się na Wattpadzie i to właśnie tam osiągnęła spory sukces. Miała 142 miliony odsłon na platformie, dopóki nie została wydana. Lubię sięgać po powieści wydane stamtąd. Choć muszę przyznać, że nie każda przypadła mi do gustu. To, co spodobało mi się w tej książce to fakt, że autorka w zabawny jak również emocjonujący sposób przedstawiła nam historię Aidena i Amelii.

Między tą dwójką bohaterów od samego początku była chemia i choć z początku za sobą nie przepadali, to w pewnym momencie docenili swoją obecność. Powieść przeczytałam w jeden wieczór i to z zapartym tchem. To jakim stylem jest napisana i przetłumaczona, to była czysta przyjemność. Nie mogłam odłożyć tej książki. Zwłaszcza gdy zaczęły wychodzić sekrety nie tylko związane z życiem Amelii, ale także Aidena. Poruszone tematy w tej historii są bardzo obecne. Istotną kwestią było tutaj rozłożenie na czynniki pierwsze poczucia winy, jakie ktoś może odczuwać jak i bullying — inaczej zastraszanie, aby osoba terroryzowana została wykluczona ze społeczności szkolnej.

Zamówiona książka „She's With Me. Razem wbrew światu” w Księgarni TaniaKsiazka.pl to idealna propozycja na zimowy wieczór. Niech nie odstrasza was, że książka pojawiła się na Wattpadzie. W tym przypadku to jej atut, bo nie jest jak wszystkie krótkie opowiastki tam dodawane. Autorka zadbała o to by każdy wątek miał sens, co sprawia, że czekam na kontynuację!


2 komentarzy

  1. Nie jest to może historia przeznaczona dla mnie, ale i tak warto się było czegoś dowiedzieć o tej powieści. Dzięki za tę recenzję 😉.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam ją wczoraj zamówić, ale jeszcze się waham 😄

    OdpowiedzUsuń