#678 - Ludzkie emocje nie podlegają prostym zasadom...

Sama nie wiem, który tom był lepszy... Pierwszy czy drugi. Oba trzymają w napięciu, a co najważniejsze, dowiadujemy się, co dzieje się aktualnie w życiu Nadii i Jakuba.
 
Nadia jako mała dziewczynka została porwana. Teraz po wielu latach wraca do rodzinnego domu, gdy jej tożsamość została ujawniona. Jednak powrót do domu nie jest dla niej komfortowy. Cywilizacja, do której musi przywyknąć, nie jest czymś, co sprawia jej przyjemność. Ponadto jej odnalezienie podsyca ciekawość mediów, a policja stara się odnaleźć Jakuba. Jednak wszystkie tropy sugerują, że mężczyzna nie żyje. Czy aby na pewno?

Małgorzata Warda
Dziewczyna z gór. Śniegi
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Książkę zamówiłam z działu nowości w Księgarni TaniaKsiazka.pl bez zastanowienia. Tom pierwszy był trzymający w napięciu i wiedziałam, że chcę dowiedzieć się, co będzie dalej. Dodatkowo opisy gór i miejsc, w których dzieje się miejsce akcji to coś, co jest wielkim atutem tej powieści. Takie opisy miałam okazję poznać przy powieści m.in. Bartłomieja Kowalińskiego. Może dlatego najnowsza powieść autorki jak i poprzednia część mnie tak zachwyciły. Małgorzata Warda w genialny sposób dawkuje czytelnikowi emocje i przedstawia jego życie nie tylko z tej dobrej strony. Bądźmy szczerzy. Nadia w swoim życiu wycierpiała wiele. Koszmar związany z porwaniem. Przywyknięcie do tego i nauczenie się życia na nowo. Powrót do przeszłości w nowej teraźniejszości. Sama nie wiem jak to opisać. Emocji było wiele, dlatego czytanie tej powieści było dla mnie wielką przyjemnością i nie mogłam się od niej oderwać.

Powieść napisana jest prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją bardzo dobrze. Przemyślana linia fabuły znakomicie łączy się z wydarzeniami z pierwszej części. Książkę „Dziewczyna z gór. Śniegi” zamówiłam w internetowej Księgarni TaniaKsiazka.pl i jako kontynuacja wypada bardzo dobrze z cyklu. Myślę, że czytelnicy gustujący w literaturze z akcją dziejącą się w górach, będą usatysfakcjonowani. Głównym atutem książki jest fakt, że autorka skupia się na przekazaniu emocji. Tak samo jak w pierwszym tomie. Jakub w tej części dostał sporą część uczuć, której bym nie brała pod uwagę. Sama relacja Jakuba z Nadią jest interesująca pod każdym względem. Odnoszę wrażenie, że jest jeszcze lepiej ukazana w porównaniu z pierwszym tomem. Emocje Nadii były różne w zależności od tego, kogo one dotyczyły. Zadawałam sobie pytanie, dlaczego Nadia nie uciekła, gdy była ku temu okazja, ale potem właśnie te uczucia i emocje, pokazały, że miłość jest czymś najsilniejszym.

Czy polecam? Oczywiście, że tak. Według mnie kontynuacja cyklu jest świetna i chciałabym wiedzieć jeszcze więcej. Na całe szczęście Małgorzata Warda pracuje nad kontynuacją. Bardzo dobrze, zacieram ręce i czekam z niecierpliwością!

0 comments