• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

#604 - To, co świat uważa za słabość, może okazać się największą siłą...

Nowość z nurtu Young Adult "Dziewczyna ze szkła" to propozycja od Dreams Wydawnictwo. Poruszająca powieść, która daje nadzieję, że mimo wielu przeciwności oraz błędów, warto dawać życiu kolejne szanse.

Bohaterką tej niezwykłej historii jest Meg Kavanah, która wraz z rodziną przeprowadza się, aby na nowo rozpocząć życie po tragicznych wydarzeniach, w których zginął brat dziewczyny. Ta sytuacja bardzo mocno wpłynęła na całą rodzinę. Nastolatka nie jest zadowolona z pomysłu taty i czuje się bardzo osamotniona. Nie może sobie wybaczyć, że jej brat zginął i obwinia się o jego śmierć. Przeprowadzając się do Wyoming, wciąż nie może się przekonać, że  to dobra decyzja. Jednak gdy na jej drodze staje Henry, odciska na jej życiu wyraźny ślad, udowadnia sobie, że przyjęcie pomocy innych osób to akt największej odwagi.

Laura Anderson Kurk
Dziewczyna ze szkła
Dreams Wydawnictwo
Tłumaczenie Joanna Olejarczyk
 
„Dziewczyna ze szkła” to powieść, która porusza bardzo trudne aspekty w życiu każdego człowieka. Śmierć najbliższej osoby, niepogodzenie się z nią, wycofanie ze świata czy depresja. To tylko ułamek tego o czym wspominam. Z drugiej jednak strony mamy jakąś nadzieję oraz łaskę i pomoc od innych osób, która udowadnia, że warto żyć. Meg przeżyła wielką stratę, co spowodowało u niej wycofanie się z aktywnego życia. Żeby nowe środowisko, do którego przeprowadziła się z rodziną, nie dowiedziało się, o jej tragedii, postanowiła usunąć się z mediów społecznościowych i stanąć na uboczu. Mimo tego  dziewczyna i tak czuje się źle. Aby ukoić swój ból prowadzi pamiętnik, w którym pisze do brata. Te listy są przesiąknięte winą, żalem i tęsknotą. Autorka Laura Anderson Kurk pisząc książkę bez wątpienia postawiła na emocje.

Bohaterowie powieści mają swoje jasne i ciemne strony, tak jak ludzie. Każdy z nich mierzył się ze swoimi małymi szczęściami jak i tymi smutnymi wydarzeniami. Meg przeżywała stratę na swój sposób, ale jej rodzice - zwłaszcza matka - po śmierci syna załamała się. Jej depresja musiała być leczona w zamkniętym ośrodku. Oczywiście kluczową postacią dla Meg był Henry, który widząc jak jest wycofana, nie zrezygnował z prób niesienia jej pomocy, mimo że dziewczyna czasem miała niezrozumiałe do niego pretensje. Jednak jego upór zaprocentował i bohaterka otworzyła się przed nim, wyjawiając tym samym swój największy sekret.

„Dziewczyna ze szkła” jest napisana prostym językiem, ale wypowiedzi w najważniejszych momentach są głębokie, szczere i ujmują za serce. Tę książkę powinien przeczytać każdy bez względu na to w jakim jest wieku. Z niej bije przesłanie, a przeczytałam kilkanaście książek z tego gatunku i z ręką na sercu mogę przyznać, że ta pozycja jest jedną z lepszych. I nie jest to typowa powieść romantyczna z tego nurtu!

Odniesienie do miłosierdzia, którego potrzebuje każdy z nas sprawia, że zupełnie inaczej widzi się pewne problemy. Meg, mimo doznania straszliwej straty, która rzuciła cień na jej życie i pomoc Henry'ego, który stał się jej opoką i wsparciem, ukazuje jedno - że każdą ciemność można rozjaśnić, a miłosierdzie może nas zmienić. Oczywiście, jeśli tylko na to pozwolimy.

Podsumowując „Dziewczyna ze szkła” to opowieść o żalu i życiu po stracie bliskiej osoby. Autorka trzyma czytelników do samego końca i nie boi się opisywać trudnych tematów, takich jak choroba psychiczna czy trudności w radzeniu sobie z depresją i żalem. Śmierć młodego człowieka jest tak trudna do zniesienia i rozdziera wiele rodzin. Historia rodziny Meg jest tragiczna i realistyczna, a ich reakcje na żal są wiarygodne i wzruszające. Polecam z całego serca, warto przeczytać tę książkę!

Komentarze

 1. Jestem przekonana. Recenzja bardzo zachęca. Znam doskonale ból po stracie ukochanych osób.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie czytałam nic z NA. Ta książka wydaje się idealna na powrót do gatunku. Bardzo lubię, gdy książki napisane są prostym językiem i jednocześnie nie brak im głębi :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka, mam ochotę po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 4. Super recenzja i zachęciłaś mnie do przeczytania książki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz