• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

#569 - Jak być silną i wysoko wrażliwą?

Zastanawialiście się kiedyś jak czują kobiety wysoko wrażliwe? To ich siła czy słabość? Ostatnio sięgnęłam po właśnie taką książkę, która nakreśla temat i go tłumaczy. To pozycja z nowości, którą zamówiłam w Księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl i to był dobry wybór. Zapraszam do rozwinięcia.
 
Wysoko wrażliwość po przeczytaniu tego poradnika to dla mnie temat, który nie tylko bardziej zrozumiałam. Kobiety, które są wysoko wrażliwe to nie histeryczki czy wariatki. To kobiety, które postrzegają świat bardziej - wyjątkowo. Zwracają uwagę na szczegóły, są w stanie zauważyć najmniejszą rzecz, którą nie dostrzeże ta mniej wrażliwa. To sprawia, że takie osoby czują się bardziej wyobcowane, a czasem samotne. „Jak być silną i wysoko wrażliwą” to poradnik, który nakreśla temat i pomaga go zrozumieć. Podpowiada jak radzić sobie z wysoko wrażliwością tak po kobiecemu. Tym językiem, którego czasem mężczyźni mówią, że go nie rozumieją. W poradniku znajdzie się szereg potrzebnych narzędzi i ćwiczeń, które z pewnością ułatwią czytelniczkom w określeniu ich wrażliwości i pomoże zrozumieć jak można słuchać swojej intuicji.
 
Sylvia Harke
Jak być silną i wysoko wrażliwą?
Wydawnictwo Feeria Young
Tłumaczenie Anna Opara 

Plusem poradnika są bez wątpienia historie innych kobiet, które miały wiele problemów zanim dowiedziały się, jaka jest ich część osobowości. Autorka Sylvia Harke poświęciła temu tematowi sporo czasu. Sama wspomina w swojej przedmowie, że życie w zgodzie z wysoko wrażliwością to wyzwanie, ponieważ takie osoby odbierają świat 'bardziej', co niestety nie zawsze jest akceptowane przez społeczeństwo. Z jednej strony bilbordy krzyczą o tym, że kobiecość to siła, ale z drugiej, gdy staramy się żyć w zgodzie ze samym sobą i swoimi emocjami oraz uczuciami możemy być przez to oceniani negatywnie. A u takich osób działa to jako podkreślanie odmienności, poczucia winy i wstydu. Nie powinno tak być.

Wysoko wrażliwość opisana w poradniku pozwala zrozumieć i przemienić tę niby słabość w siłę i tarczę, która pozwala być silną kobietą. Czy polecam tę pozycję książkową? Tak. To pozycja dla kobiet, które chcą zrozumieć bądź odnaleźć odpowiedzi, co do opisanego tematu. To też pomoc w zrozumieniu małej dziewczynki z przeszłości, która być może nie miała wiele wiary w sobie i wstydziła się, martwiła itp. Polecam „Jak być silną i wysoko wrażliwą”, którą możecie znaleźć w Księgarni TaniaKsiazka.pl, być może pomoże Wam zrozumieć swoją wewnętrzną siłę.