O co chodzi z Cyberpunk Girls?

 

Cyberpunk Girls. Opowiadania to zbiór cyberpunkowych opowiadań polskich autorek. I tych znanych i docenionych, i tych jeszcze nieodkrytych. Poznaj zawiłe ścieżki wyobraźni cyberpunk girls i wybierz świat dla siebie.
 

BOHATERKI


KEIRA
Pandemia wcale się nie skończyła. Półżywa po zakażeniu koronawirusem, spłukana, bez jakichkolwiek perspektyw na legalne zatrudnienie czy opiekę medyczną kurierka walczy o każde uderzenie serca.

RITA
Po odparciu inwazji Termeszów świat zmienił się na zawsze – pozostały po nich nie tylko tajemnicze struktury Kopców. Kiedy w Des Moines dochodzi do masowych porwań małych dzieci, sprawę przejmuje inspektor Rita McGee. By namierzyć sprawców, nagina procedury i decyduje się skorzystać z pomocy soreniczki – osoby posługującej się technologią obcych.

TYANA
Dziewczyna w króliczej masce jest kurierką, najczęściej nielegalnie przekazuje informacje, sama będąc ich nośnikiem. Pewnego dnia podczas zlecenia odkrywa dziwne załamanie i podąża jego tropem. Czy każdą tajemnicę zawsze należy odkryć?

AMBER
Obszar Europa, 2121 rok. Amber mieszka na wyspie odciętej od świata po wielkim tsunami, które zatopiło pół Europy. Zdobycze współczesnej cywilizacji są tylko nic niewartymi artefaktami wyławianymi spod wody niczym cudowne skarby. Czy Amber pisane jest szczęście u boku Milana?

RUBBLE
Zakazany świat podziemnych gangów i wyścigów motocyklowych. Rubble, należąca do gangu Chimer, zaryzykuje wszystko, by wygrać Dobówkę. Wszczepi sobie nawet niedozwolony dopalacz, byle tylko stać się legendą.


Krystyna Chodorowska, Magdalena Kucenty, Gabriela Panika, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Agata Suchocka 
Cyberpunk Girls. Opowiadania
Wydawnictwo Uroboros
Liczba stron: 448
Data premiery: 12.11. 2020 r.

KRYSTYNA CHODOROWSKA
Polska pisarka, tłumaczka literatury fantastycznej i programistka ds. sztucznej inteligencji. Członkini Sekcji Literackiej Śląskiego Klubu Fantastyki. Autorka m.in. opowiadań: Kre(jz)olka, Dzikie stworzenia i Jeden spalony rzut nominowanych do Nagrody im. Janusza A. Zajdla czy Ścieżki mamy we krwi (nagrodzone w konkursie „Dzieje się. Fantastyka zaangażowana społecznie”). W 2018 r. nakładem wydawnictwa Uroboros ukazał sie jej debiut powieściowy Triskel: Gwardia, nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

MAGDALENA KUCENTY
Magister inżynier z wykształcenia, pisarka fantastyki z wewnętrznej potrzeby – niedającej się ani zrozumieć, ani powstrzymać. Debiutowała w 2015 r. opowiadaniem Koziorożec i Smok, od tego czasu opublikowała kilkanaście innych tekstów w antologiach i czasopismach fantastycznych (między innymi w Nowej Fantastyce). Trzykrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla. W roku 2019 porzuciła karierę administratora IT, by zostać pisarką „na cały etat i jeszcze trochę”. Na etat pisze dla studia CD Projekt Red, a jeszcze trochę – dla siebie.

GABRIELA PANIKA
Urodzona w Roku Tygrysa. Zainteresowania: science fiction, kryminały, życie codzienne w dawnych epokach. Zbiera ciekawostki i wiedzę bezużyteczną. Od ponad dziesięciu lat prowadzi bloga i forum dyskusyjne.

MARTYNA RADUCHOWSKA
Polska pisarka fantasy i science fiction. Z wykształcenia jest psychologiem i kryminologiem, pisarka – z zamiłowania. Zadebiutowała w 2007 roku opowiadaniem Cała prawda o PPM. Autorka cyklu o szamance od umarlaków Idzie Brzezińskiej (powieści Szamanka od umarlaków, Demon Luster, Fałszywy Pieśniarz), które ukazały sie nakładem wydawnictwa Uroboros. Łzy Mai zdobyły nagrodę Kwazar. Spektrum (2018, Uroboros), drugi tom cyklu Czarne światła, wybrano Książką Roku 2018 w plebiscycie Lubimyczytac.pl w kategorii science fiction, Książką Roku 2018 magazynu Esensja. Powieść zdobyła również nominacje do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego 2019 oraz Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2018.

JAGNA ROLSKA
Od prawie dziesięciu lat związana z najstarszym polskim portalem fantastycznym Fahrenheit, gdzie pełni funkcje zastępcy redaktora naczelnego. Przygodę z pisaniem rozpoczęła od publikacji opowiadań w macierzystym portalu, a także na łamach miesięcznika Science Fiction, Fantasy i Horror. W 2019 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim Pióro Metatrona za opowiadanie Gniewka. Dotychczas opublikowała trzy powieści, między innymi SeeIT nominowaną do tytułu Książki Roku 2019 w plebiscycie Lubimyczytac.pl w kategorii science fiction oraz do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2019.

AGATA SUCHOCKA
Pisarka, tłumaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka, pedagog i animator kultury. Jej cykl powieściowy I Give You Eternity w tłumaczeniu autorskim ukazuje sie od 2017 r. w wersji anglojęzycznej nakładem wydawnictwa Cheeky Kea Printworks, w kraju dotychczas ukazały sie dwa tomy: Woła mnie ciemność (2018) i Twarzą w twarz (2019). Jako pisarka wszechstronna i unikająca zaszufladkowania w jednym gatunku literackim przygotowała dla fanów coś z zupełnie innej beczki – powieść sci-fi DICE, będącą brawurową i zabawną
żonglerką motywami rozpoznawalnymi nie tylko dla fanów cyberpunku. Powieść DICE dostępna jest wyłącznie w wersji audio. 

*post powstał na podstawie materiałów prasowych przekazanych przez Wydawnictwo Uroboros


0 comments