Każda decyzja może zmienić wszystko - recenzja książki #169 - Lisa de Jong „Kiedy wszystko się zmienia”


„Mawiają, że ci, z którymi warto walczyć, warci są tej walki”.

„Kiedy wszystko się zmienia” to drugi tom z cyklu Rains. Opowiada historię Emery i Drake'a, których przyszłość jest determinowana przez wydarzenia z przeszłości. Na pozór dwa charaktery, które do siebie nie pasują, a w rzeczywistości to ostatni element układanki, by wszystko w końcu zaczęło się układać.

To moje drugie z spotkanie z panią Lisą de Jong i muszę przyznać, że uwielbiam spotykać się z nią przy kawie. Opowiada niesamowite i bardzo szczere historie, które dotykają ludzkiego serca. Książka jest świeżynką w dziale nowości i musicie to wiedzieć... z niecierpliwością czekam na ostatni tom tego wspaniałego cyklu - „Kiedy pozostaje żal”.

W drugiej części cyklu Rains, spotykamy się z Emery i Drake'm, którzy bezustannie walczą o swoją przyszłość z przeszłością. Ona cicha i spokojna pragnie być jak najlepsza na studiach. Sama walczy z tym, że gdy była mała jej matka odeszła i została sama z ojcem. Z kolei Drake jest rozgrywającym w studenckiej drużynie futbolowej. Trzeba przyznać, jest świetny, ale nie wiadomo do końca czy to jest jego marzenie, czy też jego ojca. Jego historia jest równie przykra jak Emery, przez co tych oboje świetnie się rozumie.

Autor: Lisa de Jong
Tytuł: Kiedy wszystko się zmienia
Cykl: Rains #2
Wydawnictwo: Filia
Strony: 383

Los przecina drogi Emery i Drake już pierwszego dnia, ale ich pierwsze spotkanie nie należy do tych przyjemnych. Później dzięki małemu zrządzeniu losu muszą oboje zrobić projekt na zajęcia. Pewnie sobie pomyślicie: *to nie może przynieść nic dobrego* - odpowiem - i tak, i nie. To co jest złe, zawsze może zmienić się w coś dobrego, a jeśli naprawdę się chce zawalczyć, można wygrać wszystko. Coś na wzór pierwszego cytatu, który zamieściłam u samej góry recenzji.

„Zaufanie. Łatwo zaufać, lecz łatwiej zostać zranionym. Pozostaje pytanie, czy równie łatwiej odzyskać to zaufanie”.

Chyba przy „Kiedy pada deszcz” mówiłam o tym, że Lisa de Jong ma ogromny talent. Potrafi prosto i bez żadnych wielkich słów nakreślić historię, którą można odczytywać w każdym kierunku. Wystarczy zamienić tylko imiona albo pewne rzeczy i możemy zobaczyć siebie? Lubię takie powieści, w których jest napisana prawda, walka i determinacja o lepsze jutro. Bohaterowie wykreowani w bardzo realistyczny sposób, wyjęci z naszego świata i wstawieni w ramy książki. Nigdzie nie brakuje uczuć i emocji, niekiedy bardzo sprzecznych. Trzeba mieć niezwykły talent, by potrafić tak pisać i przekazywać wartości, których potrzebujemy.

Podsumowując „Kiedy wszystko się zmienia” to piękna opowieść o szukaniu własnego szczęścia i własnej osobowości, którą mogliśmy zgubić w przeszłości. To poradzenie sobie z demonami i nauka na przyszłość, że nie trzeba zgadzać się na coś co nam nie odpowiada. To sztuka zaufania, wybaczania i walki. Miłość jest krucha, to prawda, ale kiedy naprawdę się czegoś chce, nic nie może stanąć nam na przeszkodzie.

Przeczytaj recenzję pierwszego tomu.

Odwiedź moje media społecznościowe:
Facebook
Instagram


5 komentarzy

 1. Ooo, już się pojawiła zapowiedź trzeciego tomu?? Bardzo mnie to cieszy :D
  Druga cześć nie zachwyciła mnie tak, jak pierwsza, ale dobrze mi się ją czytało. Po prostu oczekiwałam bomby emocjonalnej, jak w przypadku "Kiedy pada deszcz", a dostałam lekką komedię romantyczną, ale styl autorki jest cudowny i wiele rekompensował :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapowiedź trzeciego tomu wisi na głównej stronie wydawnictwa ;)

   Usuń
  2. https://www.facebook.com/majkabloguje/photos/a.755881441122634.1073741827.753537978023647/1314128751964564/?type=3&theater <3

   Usuń
 2. Bardzo intryguje mnie ta seria, więc muszę rozejrzeć się za pierwszym tomem. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Do you need free Twitter Re-tweets?
  Did you know you can get them ON AUTOPILOT & TOTALLY FREE by registering on Add Me Fast?

  OdpowiedzUsuń