#77 - To TY jesteś najważniejsza. ZAWSZE!

Nowa książka gwiazdy serialu Glee i autora bestsellera New York Times, Brunette Ambition (PL: Piękna i Ambitna). Aktorka napisała przecudny dziennik, który jest kontynuacją jej poprzedniej książki. „You First” to dziennik/pamiętnik, który pomoże nam zmaksymalizować swój własny sukces i szczęście w każdej dziedzinie życia. Plusem naszego własnego poradnika jest fakt, że jest on oparty na praktycznych radach Lei. Na moim blogu można przeczytać recenzję pierwszej książki Lei Michele Piękna i Ambitna.

Kim jest Lea Michele? I dlaczego tak ją uwielbiam? Aktorka jest najbardziej znana z roli Rachel Berry z serialu Glee. Od dzieciństwa występowała na deskach teatru broadwayowskiego, a oprócz aktorstwa zajmuje się muzyką i wydała swoją solową płytę Louder. Druga płyta w przygotowaniu. Jej głos jest prześliczny, silny i potrafi zaśpiewać bardzo trudne piosenki. Często słuchając niektórych występów mam ciarki na plecach i jej barwa głosu jest wspaniała. W swojej pierwszej książce pokazała nam jak wygląda jej życie, zaprosiła nas do siebie i wielu przybliżyła swoją osobę, zdradzając tym samym kilka faktów z życia. Jej kolejna książka to kontynuacja pierwszej. Teraz już nie mamy tutaj tylko do czynienia z tym co Lea robi na co dzień by być szczęśliwą, kobietą, która wie czego chce. Tym razem to ona popycha nas do tego, byśmy spróbowali otworzyć się sami przed sobą i zaryzykować.


Nie da się nie zauważyć, że bez tej pierwszej książki ciężko będzie nam zrozumieć o czym jest „You First”. Mimo tego, że aktorka żyje w bardzo szybkim tempie, nigdy nie zapomina o sobie i udaje jej się żyć w zrównoważonym i zdrowym trybie życia. Dla przypomnienia w Brunette Ambiton, jak już wspomniałam podzieliła się wieloma tajemnicami i historiami z życia, które są odpowiedzialne za jej sukces. Skoro pierwsza to był podręcznik nauki co zrobić by coś zmienić teraz w swojej drugiej książce czas przedłożyć wiekę na naukę i uzyskać to co najlepsze z samego siebie. Taki ma zamiar sama autorka książki. Zdaniem Lei Michele prowadzenie dziennika i zadanie sobie trudnych pytań m.in. dotyczących rodziny, zdrowego trybu życia, relacji, czego chcesz od samego siebie, jest lepszym sposobem na to by osiągnąć swoje marzenia. Kiedy otwieramy książkę pierwsze co widzimy po przekręceniu zaledwie dwóch kartek, to przepiękną dedykację, którą to artystka skierowała do swojego przyjaciela Jonathana Groffa.


To my best friend Jonathan Groff. I could write a whole book on how much I love you Jonathan, and how grateful I am for your friendship. Thank you for always making me laugh so hard I pee my pants, and for being by my side when I needed you most.

Dla mojego najlepszego przyjaciela Jonathana Groffa. Mogłabym napisać całą książkę o tym, jak bardzo cię kocham Jonathan i jak bardzo jestem wdzięcza za przyjaźń. Dziękuję że zawsze sprawiasz, że się śmieje tak mocno, że sikam w gacie, i za to, że byłeś przy mnie, gdy potrzebowałam Cię najbardziej.

Lea skierowała dziennik, który obejmuje wszystkie tematy, o których mowa w Brunette Ambition, mam tutaj na myśli siłownię, dietę, pracę, szkołę i relację. Dziennik podzielony na odpowiednie rozdziały i podrozdziały jest dobrym pomocnikiem w uporządkowaniu swoich myśli. Wstępy są naszpikowane radami i doświadczeniem. Zachęcają, opowiadają i tłumaczą, co robimy, a co możemy zmienić. Tutaj musimy sami wykazać swoją chęć na pracę z dziennikiem. W każdym rozdziale jest wiele pustego miejsca i wiele pytań, które postawiła przed nami autorka. To w jaki sposób podejdziemy do myśli przewodniej dziennika, a mianowicie YOU FIRST, przedłoży się na dalsze zagłębianie się w własną osobowość, ambicje/marzenia, relacje i ogólne szczęście.

Lea Michele
You First: Journal Your Way to Your Best Life
Wydawnictwo Crown Archetype New York

Mimo że w „You First”, nie ma żadnych zdjęć, z życia autorki, to nie można powiedzieć, że oprawa graficzna nie jest dobra. Wszystko pasuje do siebie i kolorystycznie i estetycznie. Czcionka ułatwia w czytaniu i wcale nie zwróciłam na to uwagi czy jest to angielski czy też nie. Oczywiście ucieszyłby mnie fakt gdyby dziennik pojawił się w wersji polskiej, ale i tak jesteśmy w stanie wszystko zrozumieć. Co mogę powiedzieć więcej o tym dzienniku? Jestem nim zachwycona. Jako fanka artystki nie mogę powiedzieć inaczej. Traktuję ją, jako osobę, która wiele wniosła do mojego życia. Jej siła i determinacja w działaniu jest tylko ku pochwale. Lea pokazuje w swoich dwóch książkach, ale teraz wyraźniej w „You First”, że mimo wszystko można sobie ze wszystkim poradzić. Podkreślana rola rodziny i przyjaciół towarzyszy nam non stop, ale także podkreślane jest wyrażenie YOU FIRST. To Ty musisz, nikt inny. Ponadto jej się nie da nie kochać, Lea jest kochaną, serdeczną i wspaniałą kobietą i powtórzę gdybym miała możliwość przeżycia tygodnia z nią, to wygrałabym los na loterii.Jeśli jesteście ciekawi „You First” albo jesteście fanami Lei, możecie zaopatrzyć się w tę książkę. Rozumiem jednak, że dopóki nie zostanie ona wydana w Polsce, cena może trochę być za wysoka. Ja kupiłam swój egzemplarz na empik.com (62,99 zł). To dużo, ale nie żałuję tej ceny. Teraz tylko czas na to abym zaczęła wypełniać swój dziennik i spróbowała zobaczyć, to o czym mówi autorka: co sprawia, że ty to ty.
 

5 komentarzy

 1. Książko- pamiętnik wygląda cudownie, ale to nie moja bajka ;) i fajnie, że decydujesz się na pozycje po angielsku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale Ci zazdroszczę tego pamiętnika! Uwielbiam Leę! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. a będzie w ogóle po polsku? bo słyszałam, że nie ma tego w planach? ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co się orientuje niestety nikt nie podjął się wydania polskiej wersji :(

   Usuń
  2. Na razie nie ma ku temu dobrych wiadomości. Niestety.

   Usuń