Gdzie kupować tanie książki?

Czytanie książek to bardzo przyjemne i niecodzienne zainteresowanie, ale i kosztowne. Gdyby przyszło mi kupować książki po cenie takiej jaka nieraz spotykana jest w tych najbardziej znanych w Polsce księgarniach to z pewnością już dawno ogłosiłabym bankructwo.
 
Dzięki sprytowi, a także nauce na próbach i błędach moja biblioteczka powoli pęka w szwach, a na niej można znaleźć te wszystkie literackie perełki. Gdzie kupuję książki? Nie mam idealnego sposobu na to żeby być w 100% usatysfakcjonowanym, ale wiedza dzięki, której wiem, gdzie kupować po przyjaznej cenie sprawia mi niemałą przyjemność i frajdę, gdy szukam tytułów, które mnie interesują.

Przy zakupie książek każdy patrzy na to indywidualnie, bo wiele zależy od tego czego się szuka. Określenie tania książka, to tylko ułamek tego na co zwracamy uwagę. Każdy z nas może szukać innych pozycji do swojej biblioteki, zwracać uwagę na cenę, a także na finanse, które sami przeznaczamy na takie zakupy. Moja lista jest to zestawienie tych źródeł, które mnie interesują i rekomenduje te serwisy. To w nich najczęściej zaopatruję się w nowe książki. Niektóre z tych serwisów zostały polecone przez moich znajomych bądź niedawno je odkryłam.

Co, gdzie, jak - tanie książki!

Moim pierwszym podstawowym źródłem jest ceneo.pl, to miejsce, do którego zaglądam, kiedy mam problem ze znalezieniem książki, która mnie interesuje. Znacie to uczucie, kiedy wszystkie dostępne środki zawodzą? Właśnie, a ceneo bardzo często podpowiada gdzie mogę to znaleźć i ponadto ma ogromny wybór tytułów, specjalnych stref księgarń internetowych i zaawansowanego wyszukiwania. Dyskonty książkowe mają to do siebie, że dużo przy nich zaoszczędzamy i tutaj liczy się cena. Ale czy tylko? Ja lubię, kiedy mogę dodać ocenę do danej książki i recenzję. Zwracam także uwagę na odbiór paczek z książkami.
Aros.pl - dyskont książkowy, w którym znajdziemy książki z rabatem nawet do 40%. W sumie tam znajdziemy wszystko co chcemy - gry planszowe, kalendarze, czasopisma, gry komputerowe, albumy czy audiobooki. Serwis śledzę regularnie i gdy tylko coś przykuje moją większą uwagę zbieram to w koszyku bądź schowku. Dyskont proponuje nam możliwość taniego odbioru książek w kioskach Ruch lub placówkach pocztowych.
Bonito.pl - bliźniaczy serwis Arosa. Jedyną różnicą, która ich wyróżnia to, to że Bonito to bardziej księgarnia internetowa. Ceny nieznaczenie wyższe niż na Arosie, ale jednak warto przejrzeć zasoby serwisu.
Nieprzeczytane.pl - to mój ulubieniec, jeśli chodzi o księgarnie internetowe. Uwielbiam buszować po tej stronie, bo zawsze upoluje coś w naprawdę okazyjnej i świetnej cenie. Wyszukiwarka bardzo prosta w obsłudze, szeroka gama książek, a do tego tania wysyłka. To jest to coś, co MajkaBloguje uwielbia najbardziej.
Taniaksiazka.pl- ten serwis odkryłam niedawno i można tam znaleźć tanie książki z rabatem do 50%. Atutem księgarni jest fakt, że bardzo często są okresowe wyprzedaże i oferty dnia. Warto też śledzić bloga księgarni, który informuje nas między innymi o dniach darmowej dostawy czy nocy wyprzedaży.
Allegro.pl - śledzę regularnie Allegro i poszukuję cenowych okazji. Minusem jednak aukcji internetowych jest to, że trzeba szczególnie zwrócić uwagę na opis książki - im dokładniejszy opis tym sprzedawca jest wiarygodniejszy. Jeśli widzę tylko jedno zdjęcie w ofercie i opis „stan jak na zdjęciu” - bardzo często omijam takie aukcje. Drugim ważnym punktem jest koszt wysyłki, czasem jest absurdalnie drogi i wychodzi na jedno, czy kupimy książkę na aukcji internetowej czy w księgarni stacjonarnej.

Gdzie jeszcze warto zajrzeć w poszukiwaniu tanich książek? Warto przeglądać wyprzedaże na stronach wybranych wydawnictw książkowych (niemal cały czas Wydawnictwo Znak ma jakiej promocje. Innym świetnym miejscem są dyskonty i hipermarkety. Te drugie bardzo często mają wyjątkowe tytuły już od 10 zł. Jeśli chodzi o stacjonarne dyskonty książkowe, to w każdym mieście takie są wystarczy się przejść. U mnie w Rzeszowie mam jeden, do którego zaglądam regularnie i rzadko zdarza się, że niczego nie znajduję. Dobrym miejscem i ostatnim jakie przychodzi mi do głowy są też wszelakie targi, jarmarki czy kiermasze książek.
 

15 komentarzy

  1. Ja kupuję w Biedronce i właśnie na Taniej Książce:) Tam nie płacę za wysyłkę - odbieram na miejscu w Białymstoku:) Ostatnio jednak przyjrzałam się cenom na nieprzeczytane.pl i muszę powiedzieć, że szczęka mi opadła;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja najczęściej zamawiam właśnie na nieprzeczytane.pl, ceny jakie tam widzę są po prostu czasem miodem na moje serce :D

      Usuń
  2. Wiesz, że u mnie nieprzeczytane.pl też króluje :)

    Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja zwykle kupuję na nieprzeczytane.pl lub na Aros.pl :)

    OdpowiedzUsuń
  4. U mnie w tej chwili na pierwszym miejscu jest nieprzeczytane - bezapelacyjnie. Pozdrawiam :)
    houseofreaders.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  5. Wszystkie te źródła znam. Dla chcącego, czytanie w taniej cenie, jest jak najbardziej możliwe.

    OdpowiedzUsuń
  6. Aros i Biedronka to miejsca, gdzie kupuję książki najczęściej. Ale bywają i inne - świetne są wyprzedaże w bibliotekach Wojewódzkich. Książnica Pomorska co kilka miesięcy sprzedaje po 1 zł.

    OdpowiedzUsuń
  7. U mnie na pierwszym miejscu jest Bonito - za odbiór na miejscu. Często wychodzi to taniej, jak dodatkowo wysyłka :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Od kiedy odkryłam nieprzeczytane.pl, to przeważnie tam robię zakupy. Inne miejsca przyciągają mnie tylko wtedy, gdy oferują jakieś akcje promocyjne. :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Ja kupuję w swojej księgarni, jako że jestem stałą klientką to mam zniżkę :) No i czasem w Biedronce coś kupię jak mi wpadnie w oko :D

    OdpowiedzUsuń
  10. najtańsze książki znajduję w bibliotece na sprzedaży
    tutaj trochę ich przedstawiłam: https://www.youtube.com/watch?v=os8gxiKkAZM

    OdpowiedzUsuń
  11. Nie znałam większości dyskontów... ale ceneo uwielbiam i odwiedzam, gdy chcę kupić cokolwiek :)
    Najczęściej pozyskuję książki z biblioteki, ale wiadomo, nowości raczej tam nie znajdziemy :( Jeśli kupowałam jakieś książki, to z allegro, jednak widzę, że warto skorzystać z Twoich porad.

    OdpowiedzUsuń
  12. Moim pierwszym miejscem z tanimi książkami, jaki odkryłam, były namioty tanioksiążkowe w nadmorskich miejscowościach. :D Zwykle wracałam z wczasów obładowana nowymi nabytkami, bo nie dość, że świetne ceny to mnóstwo tytułów, których próżno już szukać w księgarniach internetowych. A w necie to też uwielbiam stronę nieprzeczytane i wydawnictwa znak. :) Jeszcze mnie nie zawiedli ani cenowo, ani jakością usług, książki zawsze docierały do mnie w terminie i, co bardzo ważne!, w idealnym stanie. Na innych księgarniach trochę się już przejechałam - bo książki nie zawsze wyglądały na dobrze magazynowane i dobrze zabezpieczone w przesyłkach. :(

    OdpowiedzUsuń
  13. W Auchanie i na Allegro udaje mi się najczęściej kupić coś naprawdę fajnego :)

    OdpowiedzUsuń
  14. Ja książki kupuję przeważnie w księgarniach internetowych, gdzie jest dosyć tanio. Z reguły czas oczekiwania na zamówienie nie jest długi. Zazwyczaj zamawiam kuriera np. DPD https://www.sendit.pl/cennik/cenniki-krajowe/dpd gdzie czas oczekiwania na przesyłkę wynosi 1-2 dni robocze. Jeszcze nigdy nie miałam żadnych problemów z zakupami online.

    OdpowiedzUsuń