#777 - Jesteś Królewną i pamiętaj o tym

 
Drugi tom serii Rodzina Monet tak samo mnie zachwycił jak pierwszy. „Rodzina Monet. Królewna” to jedna z nowości internetowej Księgarni TaniaKsiazka.pl

Akcja rozpoczyna się po wydarzeniach jakie miały w poprzednim tomie. Hailie jest spokojniejsza i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Nie boi się o siebie już tak bardzo, bo wie, że ma przy sobie braci. Ci postanawiają, że na ferie pojadą na wakacje do Tajlandii. Hailie odkrywa kolejną szokującą prawdę na temat rodziny Monet. A co za tym idzie... to znów burzy jej dotychczasowy spokój.
 
Weronika Anna Marczak
Rodzina Monet. Królewna
Rodzina Monet #2 cz.1
Wydawnictwo  You&YA
 
Kilka słów na temat książki piszę od tamtej niedzieli. Nie wiedziałam, od czego powinnam zacząć i co powiedzieć, aby nie zdradzić zbytnio fabuły. To ten rodzaj historii, o którym nie chce się za wiele opowiadać, by nie powiedzieć czegoś za dużo. Fanów serii Rodziny Monet jest wielu, ale są i tacy, który uważają inaczej. Dla mnie ta seria to coś miłego i rozlewającego na moje serduszko miód. Ostatnio szukam nieskomplikowanych historii, które mnie trochę rozbawią.

Styl powieści jest dobry, a czyta się ją szybko. Nie mogłam się od niej oderwać. Rozdziały są podzielone tak, że zawsze kończą się w momencie, w którym trzeba czytać dalej. Wątki są dobrze przemyślane i łączą się z poprzednią częścią. Każdy z braci Monet to typowy indywidualista, który nie chce się przyznać, ale dał się owinąć siostrze wokół palca. Starsi bracia Hailie są opiekuńczy, zadziorni, trochę chamscy, ale bardzo kochani. Autorka w genialny sposób przedstawiła pięć różnych charakterów, które łączy jedno — oddanie.

Hailie jako bohaterka jest troszkę dojrzalsza, ale wciąż ma poranione wnętrze. Tęskni za mamą i babcią. Sceny związane z jej tęsknotą były czymś, co sprawiało, że było mi smutno. Dużo jeszcze przed główną bohaterką, aby zrozumieć i błędy, jakie popełnia i dorosłość, do której wkracza.

„Rodzina Monet. Królewna” zamówiona w TaniaKsiazka.pl to pozycja, która rozczuli wasze serca. Każdy rozdział to sporo emocji i czasem trudnych spraw... Autorka bardzo dobrze przemyślała swoją książkę. Nie ma luk w fabule, głupich wątków. Tutaj wszystko łączy się w jedną całość. Jest to zabawna i pełna humoru propozycja książkowa na kilka wieczorów. A mnie pozostaje nic innego jak sięgnąć po drugą część.

1 komentarz

  1. Ten cykl zbiera bardzo dobre recenzje, więc muszę sprawdzić, w czym tkwi jego fenomen.

    OdpowiedzUsuń