#745 - Najtrudniejszy wybór w życiu...

Powieść Małgorzaty Garkowskiej to historia o bezwarunkowej miłości matki, która jest w stanie poświęcić wszystko dla dziecka. Osadzona w czasach powojennych.
 
„Wybór matki” opowiada historię młodej kobiety — Michaliny, która wraz z córeczką przeżyła wojnę. Wraca do rodzinnego Płocka, aby tam z matką i bratem na nowo odbudować swoje życie. Niestety nie jest to takie proste. Jednak dzięki najbliższej przyjaciółce, Michalinie udaje się dostać pracę w szpitalu jako pielęgniarka. Choć czasy są trudne i poszukiwania ojca córeczki nie przynoszą rezultatów, dziewczyna nie traci nadziei. Za wszelką cenę chce się tego dowiedzieć. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jaką cenę będzie musiała za to wszystko zapłacić.
 
Małgorzata Garkowska
Wybór matki
Wydawnictwo Flow

Literatura obozowa i skupiająca się na tematach wojennych to gatunek, który lubię najbardziej. Historie spisane przez autorów zawsze mnie dotykają. Są dobrze napisane. W przypadku książki Małgorzaty Garkowskiej też dało się to zauważyć. Została ona bardzo dobrze przemyślana pod względem fabuły jak również w aspekcie emocjonalnym oraz moralnym. Autorka pokazała, przed jakimi wyborami jest stawiany człowiek, aby chronić swoich najbliższych. Że czasem o przeszłości nie jest tak prosto zapomnieć. To jedna z książek, którą warto przeczytać, by zrozumieć postępowanie człowieka. Jego wzloty i upadki. Nie dziwi mnie, że to bestseller w internetowej Księgarni TaniaKsiazka.pl
 
Losy bohaterów się ze sobą splatają. Każdy z nich ma swoje rozważania, traumy i powojenne ideały. Autorka nie rozczula się nad losem każdego z nich. Stawia ich przed trudnymi wyborami, które mają swoje konsekwencje. Ukazuje istotę człowieczeństwa i bezwzględności tamtych czasów. Powieść nie ukazuje bólu wojennego i walki o lepsze jutro. To cały wachlarz emocji i trudów codzienności. Powieść porusza przeróżne aspekty w życiu Michaliny nie tylko odnoszące się do córki, ale i jej przyszłości, która wiąże się z ojcem.

Wizualnie i graficznie książka cieszy oko. Mnie jako grafika zawsze to raduje. Uwielbiam pięknie wydane powieści. Ta bez wątpienia taka jest. Okładka jak i wnętrze oddają klimat historii. Styl, jakim została napisana książka bardzo dobry. Poznałabym historię matki Michaliny, bo w tej książce było tylko co nieco wspomniane o jej młodości i jej wyborach.  
 
„Wybór matki” zamówiłam w Księgarni TaniaKsiazka.pl i jako nowość mogę ją polecić każdemu, kto szuka powieści z wojną w tle. O trudach życia, chęci przeżycia i walki o lepsze jutro. Ta pozycja z pewnością ucieszy niejednego czytelnika.


3 komentarzy