#4 - Wyśpiewaj mi zwycięstwo

Muzyka to wasz konik i znacie hity wszech czasów? To ta gra imprezowa jest stworzona dla takich osób. Wystarczy, tylko że podzielicie się na dwie drużyny i pokażecie, na co was stać.
 
Z pozoru gra wydaje się być banalna, ale może przysporzyć wiele trudności, zwłaszcza gdy wykonawcy czy piosenki nie do końca nam spasują. Jednak to genialna rozgrywka a wybór spośród 170 artystów to nie lada wyzwanie dla kapitana jak i drużyny, która musi odgadnąć tytuły.

Celem gry jest przeżyć niesamowitą podróż muzyczną i zgromadzić minimum po jednej karcie artysty. Wszystkich kart jest 9, a do zwycięstwa potrzebne jest tylko 8. Karty to np. Artyści wszech czasów, lata 60., lata 70., lub Hity muzyki polskiej.

Przygotowanie do gry: po rozłożeniu wszystkich elementów planszy: planszy, kart artystów, kazoo oraz timera.  Uczestnicy zabawy dzielą się na dwie drużyny i każda z drużyn wybiera kapitana gry. Kiedy już to zrobicie rozpoczyna się pierwsza część rozgrywki czyli pojedynek jeden na jednego pomiędzy kapitanami drużyn. Do tego starcia są przygotowane specjalne karty. Kapitanowie siadają naprzeciwko siebie tak, aby timer, który znajduje się w elementach gry był między nimi. Następnie zostaje odczytane pierwsze zadanie karty jeden na jednego zostaje odczytane. Kapitanowie mają za zadanie odpowiedzieć na dane pytanie bądź zaśpiewać piosenkę. Mają na to tylko 15 sekund. Pojedynek trwa tak długo jak kapitanowie będą w stanie poprawnie podawać przykłady piosenek we wskazanym czasie. Przegrywa ten kapitan, który nie poda tytułu lub fragmentu danej piosenki a drużyna, która wygrała rozpoczyna drugą część gry.
 
W skrócie: pojedynek jeden na jednego to sparing, który ma wyłonić drużynę, która rozpoczyna kolejną część zabawy — rundę artystów.
 
Rudna artystów rozpoczyna się poprzez pobranie przez kapitana zwycięskiej drużyny 9 kart ze stosu kart artystów i zapoznaje się z nimi tak, aby osoby z jego drużyny ich nie widzieli. Następnie wybiera 3 z nich a pozostałe 6 przekazuje kapitanowi drużyny przeciwnej, który również wybiera 3 karty. Odrzucone karty odkłada się na osobny stos. Następnie kapitanowie drużyn układają karty na planszy według własnego uznania na trzech kategoriach. Są to kategorie: jednym słowem — czyli kapitan może naprowadzić drużynę na właściwy tytuł piosenki jednym słowem, tekst — tutaj można zaśpiewać kawałek piosenki oraz kazoo — czyli zagranie danej piosenki, a jeżeli nie odpowiada wam kazoo możecie wymruczeć tę piosenkę. Drużyna na odgadnięcie trzech piosenek ma 30 sekund. Jeśli uda im się to w krótszym czasie to kapitan drużyny może podebrać kartę z drużyny przeciwnej. Po upływie wyznaczonego czasu swoich sił próbuje drużyna przeciwna. Pierwsza z drużyn, która zgromadzi minimum 8 z 9 kart z różnych kategorii wygrywa całą zabawę. 

Gra od Trefl to idealna propozycja na domówkę i świetną zabawę. Gra oprócz podstawowej wersji, którą opisałam ma różne warianty i można grać w nią na inne sposoby. Plusami planszówki są jej proste zasady, które idealnie wpasowują się w grę z przyjaciółmi. Jest to również gra karciana. Grając w nią ze swoją ekipą była między nami niezła rywalizacja i zabrakło bardzo mało, aby wygrała moja drużyna.

W pudełku znajdziecie:
  • 171 kart artystów w 9 kategoriach,
  • 45 kart jeden na jednego,
  • plansze,
  • timer,
  • 2 kazoo
  • instrukcję do gry.

1 komentarz

  1. Uwielbiam takie gry! I na najbliższą okazję kupię sobie jako prezent od siebie dla siebie. :)

    OdpowiedzUsuń