#708 - Każdemu pisane jest love story

Czytaliście kiedyś książki Kasie West? Jeśli tak to nowość z internetowej Księgarni TaniaKsiazka.pl z pewnością Wam się spodoba. Urocza i słodka historia o młodzieńczej miłości.
 
Ella z dnia na dzień utraciła 11 tygodni ze swojego życia. Spowodowane jest to utratą pamięci po wypadku samochodowym, do którego doszło w Walentynki. Tego dnia wiele rzeczy jest dla niej niezrozumiałych, jednak nie jest w stanie sobie niczego przypomnieć. Rok później dokładnie w tym samym okresie bohatera zaczyna otrzymywać papierowe serca od Tajemniczego Wielbiciela. Ów nieznajomy prowadzi ją do miejsc, które mają pomóc jej odzyskać utracone wspomnienia. Tak przez przypadek poznaje Chłopaka Z Biblioteki — o imieniu Andy. Czy we dwoje odkryją co kryje się za papierowymi sercami i wiadomościami do Elli? Czy prawda może ją zaboleć?
 
„11 papierowych serc” to powieść młodzieżowa lekka i przyjemna. Jest to historia z bardzo przewidywalną fabułą, która i tak potrafi rozczulić. Główną osią historii jest poszukiwanie papierowych serc przez Ellę oraz jej nowego przyjaciela. Andy z całych sił jak tylko może pomaga dziewczynie, która poprosiła go o pomoc. Jest pod sporym wrażeniem jak mimo wszystko daje sobie ona świetnie radę. Słucha jej i czeka cierpliwie na to aż sama się otworzy. Ona z kolei nie ufa sama sobie i to jest jej mały problem. W momencie, kiedy odkrywa wszystko i poznaje prawdę nie może uwierzyć, że jej historia aż tak bardzo mogła się powtórzyć.
 
Kelsey Hartwell
11 papierowych serc
Wydawnictwo Young
Tłumaczenie Monika Wiśniewska
 
Oczywiście główna bohaterka ma też przyjaciółki, które ją wspierają, ale jeśli chodzi o rozwinięcie fabularne postaci drugoplanowych to jest ono płaskie. Są to bohaterowie, którzy podpierają główną oś historii i jak dla mnie taki zabieg jest w porządku. Zwłaszcza jeśli chodzi o powieść przeznaczoną dla młodzieży. Ona ma nie zmęczyć młodego czytelnika, lecz ma wywołać uśmiech na jego twarzy podczas czytania. Ja takowy miałam i nie mogłam się doczekać aż odkryję prawdę — mimo że spodziewałam się, jaka ona będzie!
 
Zamówienie powieści „11 papierowych serc” w Księgarni TaniaKsiazka.pl to była dobra decyzja. Tak jak pisałam na mediach społecznościowych. Potrzebowałam lekkiej i nieskomplikowanej powieści jako taki przerywnik po wcześniejszej książce, która była gruba i miała bardzo dużo wątków do przyswojenia. Styl pisarski Kalsey Hartwell jest bardzo dobry. Książkę czyta się szybko i nie czuje się żadnych przestoi. Fabuła jest ciekawie skonstruowana i nie ma w niej luk, przez co powieść jest kompletna. Idealna propozycja dla młodzieży, która poszukuje prostych i nieskomplikowanych historii.
 

0 comments