• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

#659 - Najpiękniejsze jest to, co nie jest widoczne dla oczu, ale dla serca

Wybrałam ten audiobook z powodu okładki i tytułu. Nie spodziewałam się, że tak prosta opowieść sprawi, że się popłaczę. Przepiękna historia.

Głównymi bohaterami opowieści są Alfie oraz Alice. Każde z nich ma za sobą trudne przeżycia. Spotykają się na oddziale rehabilitacyjnym Moiry Gladstone, ale jest jeden problem... Nie widzą się. Spowodowane jest to tym, że Alice nie chce by ktokolwiek ją oglądał. Ledwo wyszła z pożaru, jaki miał miejsce w jej firmie i jest oszpecona. Jednak to nie zraża Alfiego, który postanawia zaprzyjaźnić się z dziewczyną. Czy mimo milczenia Alice, chłopakowi uda się ją przekonać, że nie straciła jeszcze wszystkiego?

Emily Houghton
Zanim cię zobaczę
Wydawnictwo Albatros
Tłumaczenie Anna Dobrzańska

„Zanim cię zobaczę” to powieść, która jest prosta i jednostajna, ale to w niej jest najlepsze. Opowiada nie tylko o ludzkich dramatach, ale i o samoakceptacji, niepełnosprawności, samotności, niezrozumieniu i sile miłości. Ta historia pokazuje jak ludzie reagują na różne przeciwności losu. Autorka w przepiękny sposób pokazała bohaterów od strony psychologicznej. Nakreślając ich wewnętrzne lęki i obawy w związku z nową sytuacją życiową. Trudno jest zaakceptować fakt, że jest się niepełnosprawnym bądź, że traci się np. urodę, którą uważało się za swój największy atut.

W powieści poznajemy wielu barwnych bohaterów, ale ja w swojej recenzji skupię się na najważniejszych czyli na Alfim i Alice. Alfie to postać, która mimo tego, że stała się niepełnosprawna, stara się powrócić do swojego życia. Jego droga do pogodzenia się ze swoim losem jest plastrem na rany dla innych. Młody mężczyzna nie podejrzewa nawet, że to właśnie jego bezwarunkowe oddanie dobroci i swojego serca jest jego wybawieniem. Alfie to miłość w tej książce, która pozwala dostrzec promyk nadziei. Alice od samego początku to czuje, mimo że jest bardzo zamknięta w sobie. Bohaterka nie miała łatwego życia. Jej rodzice odwrócili się od niej, gdy w ich życiu wydarzyła się tragedia. Od tamtej pory już zawsze czuła się samotnie. Jednak mimo tego pozwala się Alfiemu do siebie zbliżyć. Przyjmuje jego troskę i zrozumienie. Co pozwala by skruszyć mury, które wokoło siebie zbudowała gdyż jest to bardzo silna i pewna siebie kobieta sukcesu.

Nie przypuszczałam, że ten audiobook tak mi się spodoba. Jednak ujął mnie i był niezwykłą lekcją. Podziwiam lektorkę, która przeprowadziła mnie przez tą niezwykłą podróż ludzkich dramatów i uczuć,  Jestem zachwycona tą historią, bo była prosta a jednocześnie tak skomplikowana! Zdecydowanie jest to książka skierowana do osób, które szukają właśnie takich opowieści. Jednak mimo tego „Zanim cię zobaczę” ma coś w sobie, co pozwala nam zatrzymać się na moment. Pomyśleć o tym, co jest w życiu najważniejsze i czym jest wsparcie, miłość, zrozumienie i troska. Czasem najpiękniejsze chwile i rzeczy rozpoczynają się od bólu. I wiecie co? Sama jestem tego żywym przykładem, ale o tym opowiem może kiedy indziej.

Komentarze

 1. Ta książka na pewno będzie przeze mnie czytana za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak bohaterką jest Alice, to chętnie przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz