#564 - Znakomita kreacja bohaterów

„Dublerka” to audiobook zrealizowany w formie serialu oryginalnego. Słuchałam go na bieżąco, czekając zawsze z niecierpliwością na kolejny odcinek.
 
Historia przedstawiona w książce to skrywane tajemnice, obsesje i marzenia o występach na wielkiej scenie, kilku kłamstwach i toksycznej matczynej miłości, która pokazuje do czego jest zdolna matka, aby jej dziecko osiągnęło sukces.
 
Każdy ma jakąś tajemnice...
 
„Dublerka” to książka, po którą warto sięgnąć. Nie myślałam, że będzie to tak dobra historia. Wiadomo, że każdy autor ma swój styl, a tutaj za tę historię odpowiada aż cztery autorki. Mówiłam sama do siebie: to się nie może udać, no bo jakim cudem dało się to tak wszystko zgrać. A jednak wyszło epicko. Tylko w jednym momencie jest mała nieścisłość, ale można puścić to w niepamięć. Liczy się całokształt, a tu jestem pod wrażeniem.
 
Holly Brown, Sophie Hannah , Clare Mackintosh, B.A. Paris
Dublerka
Wydawnictwo Albatros
Oryginalny serial Empik Go

Powieść opowiada o czterech kobietach i ich różnych osobowościach. Jednak jest coś co łączy je wszystkie i pragną jednego, aby ich dzieci osiągnęły sukces. Nawet za wszelką cenę. Każda z matek ma swoją tajemnicę, które też je łączą. Ta dziwna przyjaźń pomiędzy Kendall, Carolyn, Elise i Bronnie z boku wygląda jak dręczenie, jak prześladowanie. Jednak czy na pewno? Wiadomo, że kobiety są zdolne do wszystkiego, ale co w momencie, kiedy to marzenia matek są wygórowane i może stać się krzywda? W szkole do której uczęszczają córki głównych bohaterek dołącza nowa uczennica – Imogen. Od tego momentu w szkole zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. O włos nie dochodzi do tragedii. Czy matki mają prawo sądzić, że im córkom grozi niebezpieczeństwo. I kim jest Imogen, a może to ona stoi za serią niefortunnych wydarzeń i wypadków? Jesteście w stanie zaryzykować i sami przekonać się o co chodzi w fabule książki?
 
„Dublerkę” bardzo polecam w formie audiobooka, ale i książki. Korciło mnie, aby kupić sobie egzemplarz, gdy nie mogłam doczekać się kolejnego odcinka na Empik Go, ale dzielnie czekałam. W rolach w serialu możecie usłyszeć głosy takich aktorek jak Anny Dereszowskiej, Pauliny Holtz, Małgorzaty Lewińskiej czy Marii Seweryn. Oddały one w stu procentach swoje bohaterki, w które się wcieliły. Słuchało się tego przyjemnie, odcinki były godzinne i wciągające. Dużo intryg, spraw, które tylko się piętrzyły i emocji. Z pewnością kupię sobie książkę, bo chciałabym mieć ją na półce i być może kiedyś jeszcze do niej wrócę.

0 comments