Wszystko się zmieniło odkąd cię poznałem... - recenzja książki #352 - Jane Harvey-Berrick „Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość”

Kolejna książka od Wydawnictwa Niezwykłego w tym tygodniu i ponownie nie chcę za dużo zdradzać, ponieważ historia jako całość mi się podobała. Choć muszę przyznać, że czytanie tej powieści nie należało do najłatwiejszych, a ja nie znoszę, gdy tak się dzieje.

Moje czytanie mogłabym porównać do jak nieukończonego biegu. Jednak zdaję sobie sprawę z czego to wynika, ponieważ trudno mi było wbić się w historię. Niektóre wątki były za długie, a ich tempo też jakoś nie powalało. Jednak im bardziej poznawałam Lisanne oraz Daniela tym bardziej ich rozumiałam. Główni bohaterowie bardzo skomplikowani, którzy mają wiele problemów. To była emocjonalna różnorodność. Dziewiętnastoletnia Lisanne studiuje i zostaje ona złączona na jednych zajęciach z Danielem Coltonem. Muszą przygotować projekt, ale on jest dość nieprzystępny i stroni od ludzi. Chłopak jest znany ze swojej złej reputacji, a wiele plotek na jego temat mówią o tym, że co noc sypia z inną dziewczyną, wdaje się w bójki i wiele więcej. Daniel jednak nie jest taki straszy jak go przedstawiają, a jego wygląd to tylko przykrywka. Chłopak skrywa tajemnicę, o której nie chce by ktokolwiek się dowiedział.

Jane Harvey-Berrick
Niebezpieczna znajomość, niebezpieczna miłość
Wydawnictwo NieZwykłe

Lisanne jako bohaterka się wyróżniała, ale ja jej nie polubiłam. Miałam wrażenie, że dziewczyna urwała się z choinki. W pewnych momentach była bardzo dziwaczna i dziecinna jak na swój wiek. Nie rozumiałam jej dziwnych napadów złości, które pokazywały, że nie jest ona wiarygodną osobą. Jedynym plusem jaki u mnie zarobiła był ten, gdy dowiedziała się o tajemnicy Daniela i strzegła jej jak rycerz. Oczywiście jej zachowanie można byłoby wyjaśnić tym, że to wina jej rodziców, ale nie wszystko powinniśmy zrzucać na kogoś. Wina w jej zachowaniu leżała też po jej stronie. Jeśli chodzi o Daniela tu jest odwrotnie. Historię o jego życiu i jego przeszłości chłonęłam jak woda gąbkę. Były napisane z dużą stanowczością i surowością. Intrygował mnie od samego początku i bardzo chciałam się dowiedzieć co się stało, jakie tragedie przeżył Daniel w swoim życiu, że zachowywał się i kreował się na takiego chłopaka, którym nie był. Wytatuowane ciało czy kolczyki to niezła przykrywka. Oczywiście co nie zmienia faktu, że nie z każdym zachowaniem Daniela i jego decyzjami się godziłam. Był tajemniczy i zły; łamał serca, ale mogę zrozumieć jego frustrację.

Jane Harvey-Berrick napisała ciekawą historię, jednak co do stylu to muszę się trochę przyczepić, ponieważ nie był on tak płynny jak się spodziewałam. Czasem miałam wrażenie, że czytam coś co już się powtarza i szkoda. Początek też był dobry, ale trochę za wolny, mogłoby być trochę mniej stron, a jakoś żywiej. Jednak mogę przymknąć na to oko, ponieważ autorka zadbała o sporą dawkę emocji. Głównie za sprawą Daniela, który był zły i wrogo nastawiony do świata. Związane jest to z tym, co wydarzyło się w jego przeszłości, o tym, co stracił... A uwierzcie mi, to było druzgocące i baardzo smutne! Na całe szczęście nie zabrakło też zmiany w głównych bohaterkach, którzy w pewnym momencie postanowili stać się kimś lepszym. To dla mnie on jest gwiazdą tej książki. Jest bohaterem, którego szukam w książkach, jakie czytam. Uwielbiam takie przemiany. Co do Lisanne też była, ale nie skupiałam się na niej tak bardzo.

Mam nadzieję, że inne książki autorki Harvey-Berrick pojawią się u nas w Polsce. Chętnie zapoznam się z jej twórczością głębiej. Jeśli chodzi o „Niebezpieczną znajomość, niebezpieczną miłość” to powieść daje wiele do myślenia. Historia ciekawa, która ukazuje problem, o którym rzadko czytam w książkach. Jego historia porusza, a jednocześnie wprawia w stan oszołomienia. Nie chcę zdradzać tajemnicy, bo to ona jest kluczem do zrozumienia tego, co książka przekazuje. To właśnie dla tego sekretu warto przeczytać tę książkę.

2 komentarzy

  1. Czuję się bardzo zaciekawiona tą recenzją! ;) Będę ją miała na uwadze. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń