Popełniłam błąd. Teraz to wiem... - przedpremierowa recenzja książki #359 - Teresa Driscoll „Obserwuję cię”

Jeśli szukacie perfekcyjnej intrygi i trzymającej w napięciu historii, to ten światowy bestseller jest dla Was idealny. Ta książka może Was przerazić, odkryć prawdę, której się nie spodziewacie...

Główną tajemnicą jest to, co się stało z Anną, nastolatką, która wraz ze swoją przyjaciółką podróżowała w pociągu. Anna i Sarah spotkały podczas podróży dwóch mężczyzn, którzy jak się okazuje wyszli z więzienia. Ich rozmowie przyglądała się Ella Longfield, która mimo że czuła, że powinna zareagować nie zrobiła tego. Następnego dnia Anna zostaje uznana za zaginioną, a Ella czuje się winna temu, co się stało. Postanawia zgłosić się na policję, ale jej zeznania jako świadek nie są wystarczające i nie są w stanie w niczym pomóc. Rok później Anna wciąż nie została odnaleziona, a Ella zaczyna dostawać pogróżki. Śledztwo, które zostało rozpoczęte odkrywa zupełnie nowe fakty...

Teresa Driscoll
Obserwuje cię
Wydawnictwo SQN

To co najbardziej intryguje podczas czytania to, co się stało z Anną. Drugą rzeczą jest to, że historia nie skupia się tylko na jednym bohaterze i tylko jego perspektywie. Powieść „Obserwuję cię” została opowiedziana z wielu punktów widzenia bohaterów. Ella, Ojciec, Przyjaciółka, Świadek, Prywatny Detektyw i nie tylko. Przy tak wielu postaciach i różnych osobowościach trzeba było naprawdę wytężyć umysł, aby zapamiętać wszystko. Co najlepsze wydawało mi się podczas kreacji właśnie tego typu narracji to, to, że w pewnym momencie nie każde rzeczy ze sobą pasowały. Muszę przyznać, że kilka razy się pogubiłam i musiałam wracać kilka stron dalej. Co nie zmienia faktu, że dalej byłam zaintrygowana i po prostu chciałam się dowiedzieć, co w trawie piszczy!

Jeśli chodzi o styl Teresy Driscoll to jest on dobry, ale złożoność wątków dla mnie nie należała do najłatwiejszych. Autorce dobrze wyszło utkanie dobrej intrygi, która ma w sobie tyle tajemnic, że nie wiadomo, co myśleć. Sara nie mówi policji całej prawdy. Ojciec Anny też nie. Rodzina Elli też ma sekrety. No i osoba, która wysyła Elli groźby, której bohaterka również nie chce zdradzić policji. „Obserwuję cię” to powieść, która angażuje swojego czytelnika i nie pozwala mu opuścić miejsca wydarzeń nawet na minutę.

Książka idealna dla osób, które uwielbiają czytać thrillery psychologiczne, które trudno odgadnąć i trzymają w napięciu do samego końca. Kto jest szczery? Kto kłamie? Tego musicie przekonać się sami...

4 komentarzy

 1. Jestem zaintrygowana tym opisem. Coraz bardziej jestem skłonna do przeczytania tej książki. Piszesz zwięźle i na temat podoba mi się to.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka mnie bardzo ciekawi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka warta przeczytania. Podzielam Twoją opinię. Miałem wielkie nadzieje, po całej reklamie w mediach, i okazało się, że książka jest naprawdę w każdym calu doskonała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna recenzja! ja czytałam kiedyś oryginał, podobał mi się, dlatego też przeczytałam polska wersję, nie zawiodłam się :)

  OdpowiedzUsuń