Co organizatorzy przygotowali dla zwiedzających WTK w 2018 roku? cz.2

Warszawskie Targi Książki to bardzo duże wydarzenie i uwierzcie mi, że gdybym mogła być w dwóch miejscach na raz, byłabym naprawdę szczęśliwa. Za rok. Na pewno.

Sobota, 19 maja

Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim
Autor książek podróżniczych, m.in.: „Gringo wśród dzikich plemion", „Podróżnik WC", „Wyspa na prerii".

Organizator: WYDAWNICTWO BERNARDINUM
Miejsce: stoisko 138/V
Godzina: 10.00-19.00

Spotkanie z Gabrielą Gargaś
Spotkanie z Gabrielą Gargaś

Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Godzina: 11.00-13.00

Spotkanie z Alwyn Hamilton, autorką "Buntowniczki z pustyni"
Spotkanie bardziej wybuchowe niż proch strzelniczy! 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z gościem specjalnym – Alwyn Hamilton, autorką nagrodzonej Goodreads Books Awards bestsellerowej Buntowniczki z pustyni, która zapoczątkowała cykl o przygodach Amani – dziewczyny z rewolwerem, która postanowiła zawalczyć o swoją przyszłość i ruszyć przez magiczne piaski pustyni po lepsze jutro. Jak powstała postać młodej rebeliantki? Jak w jednej powieści połączyć Baśnie tysiąca i jednej nocy, dżiny, Dziki Zachód i rewolucję francuską? Wszystkiego dowiecie się od Alwyn Hamilton.

Organizator: WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 100/D17
Godzina: 11.00-13.00

Spotkanie z Peadarem Ó Guilin, autorem "The Call"
Usłysz Wezwanie i spotkaj się z autorem serii o Szaroziemi! 
Irlandzkie mity i krwiożercze potwory rodem z legend zagoszczą w Warszawie. Peadar Ó Guilin jest autorem mrocznego tytułu The Call, w którym młodzi ludzie zaczynają znikać w niejasnych okolicznościach, a kraj pogrąża się w chaosie. Najważniejsza staje się jedna rzecz – przetrwać. Czy uda się to bohaterom Inwazji? Sam możesz się przekonać.

Organizator: WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 100/D17
Godzina: 11.00-13.00

Spotkanie z K.A. Tucker
Spotkanie z K.A. Tucker

Organizator: WYDAWNICTWO FILIA
Miejsce: stoisko 40/D7
Godzina: 11.00-14.00

Nauczyciel tańca
Anna Dąbrowska – urodzona w Inowrocławiu, pełnoetatowa mama i żona, właścicielka najbardziej leniwego kota na świecie. Od zawsze marzyła, żeby pisać. Lubi zaskakiwać zakończeniami swoich powieści. Jej autorskie motto brzmi: zawsze stawiam na emocje, co doceniły czytelniczki jej czterech poprzednich powieści.  "Nauczyciel tańca" to pierwszy tytuł Autorki wydany nakładem wydawnictwa Lira.

Byli jak dwa kontrastowe kolory – czerń i biel. Nosili w sobie mrok, lecz wierzyli, że uczucie, które ich połączyło, okaże się silniejsze niż narastające od lat ciemności…
To opowieść o chłopaku, który tańczy, by wyrzucić drzemiącą w nim złość, oraz o kobiecie, która skrywa wielką tajemnicę. To także historia jej siostry, cierpiącej na rzadką chorobę, dla której taniec okazuje się wybawieniem. Co się stanie, gdy splotą się losy tej trójki?  "Nauczyciel tańca" to powieść, która pokazuje, że miłość może przezwyciężyć wszystko!

Organizator: Wydawnictwo LIRA
Miejsce: stoisko 78/D12
Godzina: 12.00-13.00

Justyna Drzewicka podpisuje swoją trylogię fantasy "Niepowszedni"
Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Jaguar, gdzie Justyna Drzewicka będzie podpisywać swoją trylogię "Niepowszedni".
Seria została kilkukrotnie nagrodzona w konkursach czytelniczych organizowanych przez największe serwisy literackie: lubimyczytac.pl oraz granice.pl.
"Niepowszedni" to fascynująca seria fantasy dla młodzieży z bohaterami obdarzonymi niezwykłymi zdolnościami.

Organizator: WYDAWNICTWO JAGUAR
Miejsce: stoisko 55/D8
Godzina: 12.00-13.00

„Z półki na półkę” czyli wielka wymiana książek
Jeśli macie na półkach książki, do których już nie wrócicie, przynieście je w sobotę na Targi. Będziecie mogli je wymienić na książki przyniesione przez innych czytelników oraz na nowości wydawnictw.

Organizator:
serwis lubimyczytac.pl
Miejsce: sala Warszawa
Godzina: 12.00-14.00

Premiera książki "Amulet Jaśminy" Adrianny Trzepioty
Adrianna Trzepiota to pochodząca ze Szczytna polska pisarka, która za „Zwilczoną” i „Sekretną zimę Jaśminy” została okrzyknięta najlepszą polską pisarką w kategorii powieści obyczajowych dla kobiet z wątkami fantasy. Autorka opowie o swojej kolejnej książce, będącej kontynuacją losów Jaśminy.
„Amulet Jaśminy” to urzekająca opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdej kobiety. Jaśmina porzuca rodzinną prowincję, która wywołuje w niej wiele przykrych wspomnień. Przeprowadza się do Warszawy, gdzie chce rozpocząć nowe życie. Wkrótce zaczyna pracę wróżki i powoli zapomina o problemach. Jednak nieoczekiwanie przeszłość do niej wraca…
Odwiedźcie koniecznie nasze stoisko i poznajcie Adriannę Trzepiotę osobiście. Będzie to świetna okazja do zdobycia autografu pisarki!

Organizator: Wydawnictwo Kobiece
Miejsce: stoisko 30/D3
Godzina: 14.00-15.00

Spotkanie z pisarką
Natalia Sońska jest autorką ciepłych i pełnych emocji książek nie tylko o miłości – choć o miłości przede wszystkim. Pisanie jest dla niej pasją i przyjemnością, a oprócz książek uwielbia gotowanie i taniec. Czasem lubi pomarzyć o niebieskich migdałach, choć na co dzień jest realistką.
Tworzy przepiękne powieści obyczajowe, a ich lekturę czytelnicy porównują do seansu najlepszych filmów romantycznych. W swoich książkach stara się przekazać, że życie potrafi zaskakiwać i to w dużej mierze od człowieka zależy, jak potoczą się jego losy. Autorka wierzy w happy endy i z tą dewizą podąża również przez własne życie.
Zadebiutowała z rozmachem, podbijając szczyty list bestsellerów świąteczną opowieścią pt. „Garść pierników, szczypta miłości”. Na koncie ma też takie hity jak „Obudź się, Kopciuszku”, „Zakochaj się, Julio” oraz – napisaną wspólnie z Agatą Przybyłek – powieść „Przyjaciółki”.

Organizator: WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 100/D17
Godzina: 15.00-16.00

Agata Przybyłek - spotkanie z pisarką
Na napisanie pierwszej powieści zdecydowała się po zawodzie miłosnym, a tworzenie fabuły potraktowała jako autoterapię. Tak powstała jej debiutancka, humorystyczna powieść Nie zmienił się tylko blond wydana w 2015 r.
Szybko okazało się, że kolejne jej książki podbijają serca czytelniczek w całej Polsce. Jest autorką zabawnych i lekkich serii powieściowych, m.in. cyklu komedii małżeńskich z sympatyczną Zuzanną w roli głównej. Lecz niech nikogo nie zwiedzie niewinny wygląd i charakterystyczna burza rudych loków. Z zainteresowania psychologią zrodziły się bowiem w głowie autorki także powieści poruszające trudniejsze tematy, np. „Bez Ciebie” czy „Jeszcze raz”, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez czytelniczki.
Jest wielką fanką literatury kobiecej oraz… dramatów psychologicznych. Uwielbia romantyczne historie oraz ciszę i spokój. Jak mówi w wywiadach, jej książki pisze za nią samo życie.

Organizator:
WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Miejsce: stoisko 100/D17
Godzina: 15.00-16.00

Dystopijne wizje świata w literaturze
Dystopie są w światowej literaturze od dawna, a obecnie  zyskują na poplarności. Stały się ważną częścią popkultury i przez kilka lat były widocznym nurtem w literaturze młodzieżowej. Które z nich są najciekawsze i najbardziej godne uwagi oraz dlaczego dystopie tak nas pociągają? (Piotr Gociek, Michał Ochnik, Piotr W. Cholewa- Prowadzi Katarzyna Czajka)

Organizator: organizatorzy Warszawskich Targów Książki
Miejsce: Strefa fantastyki – Biznes Klub, poziom +1 (antresola)
Godzina: 16.00-16.50

Pełna lista atrakcji, jakie znajdziecie na targach tutaj. 
Logo WTG pobrane z wyszukiwarki google.com

2 komentarzy