• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Współczesna opowieść o Pięknej i bestii - recenzja książki #308 - Katy Regnery „Weteran”

Wydawnictwo NieZwykłe można powiedzieć niezwykle trafia w mój gust czytelniczy. Powoduje, że moje serce za każdym razem potrzebuje reanimacji serca. „Weteran” to książka, która jest jedną z nowości wydawnictwa, którą polecam każdemu.

Książka rozpoczyna się niepozwornie, bo od planowanego ślubu siostry głównej bohaterki - Savannah, która wróciła do rodzinnego miasta Danvers w Wirginii. Powodem powrotu w rodzinne strony jest zdrada oraz porzucenie przez partnera, któremu ufała i przez, którego straciła szansę, by jej wymarzona kariera dziennikarska w końcu się spełniła i maksymalnie rozwinęła. Kobieta jest zrezygnowana i nie wie, co ma teraz ze sobą począć. Przez to, co ją spotkało czuje się przegraną. Pewnego dnia dzwoni do niej jedna z koleżanek, która proponuje jej pewną propozycję. Propozycję, która może spowodować, że powróci ona do branży. Tematem jej nowego reportażu ma być bohater wojenny, który narażając swoje życie, być może sam ucierpiał. Panna Carmichael bez wahania zgadza się przyjąć propozycję, ponieważ wie, że znalazła idealnego kandydata, którym jest Asher Lee - okaleczony weteran wojenny, który również wrócił do Danves i od chwili powrotu odciął się od wszystkich ludzi.

Katy Regnery
Weteran
Współczesne baśnie #1
Wydawnictwo NieZwykłe

Już od pierwszych stron pokochałam książkę Katy Regnery. Przypomina mi ona baśń o Pięknej i bestii, którą tak wszyscy kochamy i uwielbiamy. Bardzo spodobał mi się sposób, w którym akcja „Weterana” została przedstawiona. Niby kilkanaście powodów, dlaczego to ten facet jest twoim jedynym, a tyle pięknych emocji i słów. Ponadto relacja Savannah i Ashera rozkwitała jak czerwona róża. Bez pośpiechu i z wielkim wyczuciem. Dodam też, że warto zaopatrzeć się w chusteczki, gdyż niewykluczone, że łzy będą cisnąć się wam do oczu. Współczesną powieść o Pięknej i bestii czytałam jeżdząc komunikacją miejską i niejednokrotnie uśmiechałam się do słów, które przeczytałam. Kocham tę powieść całym swoim sercem, jak ta miłość, która narodziła się z bólu, straty i chęci powrotu do życia.

Nigdy nie możemy przestać wierzyć, że nadejdą lepsze dni. Nigdy nie możemy przestać wierzyć w siłę miłości.

W świetny sposób zosttali też przedstawieni bohaterowie, których nie da się nie polubić. To ten typ postaci, którzy są plastyczni i bardzo realistyczni. Asher po przeżyciach na wojnie w Afganistanie zamknął się w sobie i stał się pustelnikiem i mieszkańcy jego miasta zaakceptowali jego samotność. Był załamany z wielu powodów. Utraty zdrowia i tamtych wydarzeń, ale z dniem, gdy do jego domu nie przyszła Savannah, mimo że chciał być obojętny z jakiegoś powodu nie mógł. To naturalność i upór młodej kobiety sprawił, że weteran zgodził się udzielić wywiadu - jak zastrzegł - nie takiego, którego spodziewają się wszyscy. Z kolei, jeśli chodzi o pannę Carmichael to mądra, piękna i pewna siebie kobieta, ale przez to, co ją spotkało też nie wiedziała, co ma zrobić. Jednak wywiad i spotkania z Asherem pokazały jej nową drogę. Znów poczuła się ważna i ufała, bo to głównie dzięki mężczyźnie poczuła, że jest w stanie osiągnąć wszystko. Oczywiście nie mogłabym tu nie wspomnieć o pannie Potts - kobiecie, która pomagała Asherowi i bardzo mu kibicowała. Ta kobieta ma swój urok i charakter. Taka dobra wróżka ich obojga.

Piękno tkwi w oczach obserwatora, Asher.

„Weteran” to też wiele zwrotów akcji, które zaskoczą czytelnika. Bohaterowie popełniają błędy i to tylko od nich zależy czy będą w stanie zrobić wszystko, by pokonać te wszystkie trudności, jakie zostały rzucone im pod nogi. Nie ulega jednak wątpliwości, że uczucie, które się między nimi pojawiło i jednocześnie zaskoczyło jest urocze i chwyta za serce. Jeśli jesteście ciekawi tej powieści, a dodatkowo lubicie wspomnianą przeze mnie baśń to ta lektura jest dla was obowiązkowa. Warto też zapamiętać nazwisko autorki, bo coś mi się wydaje, że jeszcze niejednokrotnie wzbudzi w nas wiele pięknych uczuć.

Komentarze

 1. Przeżycia wojenne na pewno odciskają ogromne piętno na człowieku. Jest to bardzo interesująca tematyka, więc może skuszę się na "Weterana".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz