Jak wygląda życie za kuliami reality show? – recenzja książki #293 – Margaret Stohl „Royce Rolls”

by - Monday, March 12, 2018

Czytając opis „Royce Rolls” od razu moim pierwszym skojarzeniem była rodzina Kardashianów, która jest znana właśnie z tego, że ich życie to jeden wielki plan filmowy. Jednak książka od Wydawnictwa Ya to nie tylko opowieść w blasku fleszy. To też pokazanie tego, jak taka sława może być uciążliwa.

Rodzina Royce'ów jest znana z tego, że jest... znana. U nich światła reflektorów nigdy nie gasną, ciągle są w centrum uwagi i nie mogą pozwolić sobie na to żeby zwolnić i odpuścić sobie cały ten szum. Od pięciu sezonów, każdy oglądający telewizję śledzi ich losy, cieszy się gdy im się udaje. Jednak  czasami widzowie potrafią też krytykować, wyśmiewać i hejtować. Okazuje się, że ich program ma spadek oglądalności i aby utrzymać się na wizji muszą wymyśleć coś, co mogłoby spowodować, że szósty sezon odrobi straty. Czy sława i pieniądze są tego warte? Takiego zdania nie podziela Bentley, która ma dość życia w ciągłym świetle kamer i pokazywania siebie. Ma marzenia oraz chce żyć normalnie jak inni ludzie. Niestety to nie jest łatwo osiągnąć gdy dwie najbliższe osoby, nie wyobrażają sobie innego życia. Jak wygląda życie celebrytów od kuchni? Do czego są niektórzy zdolni, by utrzymać się na fali i jak odbija się to na reszcie rodziny? Czy zniszczone więzi można odbudować?

Autor: Margaret Stohl
Tytuł: Royce Rolls
Wydawnictwo: YA!
Strony: 379

Ta książka mnie zaskoczyła, ponieważ spodziewałam się ukazania rąbka tajemnicy, jaki jest związany z reality show. Szczerze to nigdy nie lubiałam tego typu programów, a po przeczytaniu „Royce Rolls” wiem, że taki program ma w sobie naprawdę mało prawdy, że wiele sytuacji jest stwarzanych sztucznie, bo wiadomo, że to się sprzeda. Autorka też świetnie pokazała różne podejście bohaterów do pojęcia sławy. Zaczynając od Bentley, która miała tego serdecznie dość. Chciała być normalną nastolatką, a poznając jej matkę, która nie wyobrażała sobie życia bez programu.Ogólnie na początku powieści trzeba się przygotować na duży natłok informacji. Przyznaję, że z początku trudno mi było wbić się w akcję i całą fabułę. Gdy już przebrnęłam przez pierwsze strony Bentley, która opowiada historię z własnej perpektywy bardzo mi przypadła do gustu. Kontrast między jej pojęciem rodziny i normalności, a innych członków rodziny Royce'ów.
 
Książkę Margaret Stohl czyta się przyjemnie i jest napisana prostym stylem. Jest to też książka młodzieżowa. Bardzo dobrze został odwzorowany świat celebrytów i wydaję się, że autorka nie zapomniała o niczym. Książka dla każdego na jeden wieczór, ale i dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak wygląda ten świecący, pełen przepychu świat od kuchni. Ciekawa książka warta uwagi. Polecam. To też ukazanie, że nie zawsze życie czy rodzina wygląda tak różowo jak mogą nam je pokazywać.

You May Also Like

2 komentarze

  1. Mam na oku tę książkę! Niby taka o niczym, a jednak warta uwagi! :)

    Pozdrawiam,
    toukie z ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. Zachęciłaś mnie do tej książki. Jestem ciekawa jak wygląda taki reality show. Może być ciekawie! POCZYTAJ ZE MNĄ!

    ReplyDelete