• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Każda rodzina ma jakieś tajemnice – recenzja książki #248 – Cecily Wong „Diamentowa góra”

Książka mnie zachwyciła, ponieważ nie spodziewałam się, aż takiej historii rodzinnej, która byłaby tak przesiąknięta kulturą azjatycką. Warto zaznaczyć, że Wydawnictwo Kobiece ydaje książki dla kobiet.

Lubię zagłębiać się i poznawać nowe kultury, a ta książka bardzo rozbudziła moją ciekawość, odnośnie kontynentu, kultury czy kuchni. Muszę to zaznaczyć, ponieważ „Diamentowa góra” opowiada o losach czterech pokoleń zamożnej rodziny, która jak każda rodzinna ma tajemnice, o których nie chce mówić i wspominać. Akcja książki rozpoczyna się pod koniec XIX wieku, gdzie jeden z najbogatszych i wpływowych przedsiębiorców postanawia przeprowadzić się ze swoją rodziną na hawajską wyspę Oahu. Na rodzinie ciąży pewna klątwa, która głosi iż każdy człowiek przywiązany jest do konkretnej osoby czerwoną nicią i przeklętymi są ci, którzy wybiorą kogoś innego. Przed takim wyborem stoi Amy, której decyzja może być druzgocąca. Co się stanie po parunastu latach? Czy klątwa to tylko pewne wierzenie, którego nie trzeba było się obawiać? A może z biegiem czasu, kolejne pokolenia będą musiały się tym martwić?

Autor: Cecily Wong
Tytuł: Diamentowa góra
Wydawnictwo: Kobiece
Strony: 376

Książka jest ciekawa i bardzo barwna. Według mnie bardzo przemyślana, a wspomnienia, które nawiązują do teraźniejszości bardzo mi się podobały, ale w sposób, w jaki autorka opisuje swoją historię nie pozwala się zgubić. Bohaterowie są bardzo specyficzni i można mieć wraenie, że nie są dopracowani, ale właśnie niedociągnięcia w ich charakterze sprawiają, że wywołują one dużo emocji i można ich zapamiętać. Tak jak wspomniałam, każda rodzina ma jakieś sekrety i tajemnice, którymi nie chce się dzielić, ale ich zachowania bardzo często były spowodowane unikaniem najprostszych prawd.

„Diamentowa góra” nie należy do książek, które czyta się szybko, ponieważ to wymagająca lektura. Przy niej naprawdę trzeba się skupić, ale styl, jakim książka została napisana jest przyjemny. Bardzo wyważony i emocje bardzo dobrze rozłożone na całą akcję, jaka się dzieje. Książka Cecily Wong to opowieść o miłości, która jest przeznaczeniem. Problemach związanymi ze złymi wyborami, ale i nie tylko, ponieważ czasem z pozoru dobra decyzja według autorki może okazać się błędna. Przepiękny azjatycki świat, z którego nie chce się wyjść. Warto przeczytać tę książkę.

Komentarze

 1. Lubię, tak samo jak Ty, poznawać inne kultury, a ta Azjatycka zawsze była dla mnie magiczna i kolorowa. Chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz