Serie książek, które muszę przeczytać 2/3
8. Tangled
Zaplątani to nie romans, do którego przyzwyczaiły się Wasze matki. To skandalizująca, pasjonująca i dowcipna opowieść o mężczyźnie, który dużo wie o kobietach. Chociaż nie tyle, ile mu się wydaje. Jestem ciekawa ile on wie tak naprawdę, a ile w tym wszystkim jest jego wydawania się. Pierwszą część książki mam na półce, ale stwierdziłam, że jeszcze chwile poczeka na przeczytanie, ponieważ czekają na mnie inne książki, które były pierwsze w kolejce do przeczytania.

9. Zatraceni

Kiersten nie jest zwykłą dziewczyną. Ścigają ją koszmarne echa wydarzeń sprzed dwóch lat. Od tamtej pory woli unikać zobowiązań, a smutek jest jedynym znanym jej – i dlatego bezpiecznym – uczuciem. Gdy poznaje Westona, wydaje się, że dzięki niemu wyjdzie z ciemności na słońce. Za tę serię również zabieram się już od pewnego czasu, ale zawsze wypada mi coś innego. Zaciekawiła mnie fabuła. Zobaczymy co to będzie jak przeczytam pierwszą książkę z tego cyklu. Cykl posiada w swoim dorobku 3 tomy.

10. Ten jeden dzień

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem rożni się Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson się zgadza... Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre... Po fenomenalnym If I Stay, jestem ciekawa tego cyklu. Opis interesujący, ale jest jedno ale. Moje obawy dotyczą tego, że ta opowieść jest tak jakby powielona ze wcześniejszych książek. 24 godziny, które zmieniają życie bohaterki? Czy ja już gdzieś tego nie czytałam? No właśnie...

11. Kontury serca

Kiedyś w Biedronce kupiłam II część serii i tak czeka sobie na półce, aż dokupię kolejną i w końcu ją przeczytam. Opis i okładka, a także tytuł zachęcił mnie do przeczytania. Lista książek do przeczytania kiedyś się zmniejszy, z pewnością.

12. Stulecie winnych

Uwielbiam książki, których akcja dzieje się w czasach wojny. To na pewno będzie ciekawa lektura!

13. Winter

Życie młodziutkiej Winter Starr wywraca się do góry nogami, kiedy babcia, jej jedyna bliska osoba, ulega dziwnemu wypadkowi i zapada w śpiączkę. Dziewczyna zostaje odesłana z Londynu do Cae Mefus, małego miasteczka na północy Walii, gdzie czekają na nią nowi opiekunowie - państwo Chiplinowie. Cae Mefus powoli staje się dla Winter domem. Najstarszy syn Chiplinów, Gareth, nie odrywa od niej wzroku. Książkę mam na półce, nawet doczytałam ją do połowy. W sierpniu zabieram się za dokończenie!

14. Saga Ognia i Wody

Serafina, córka Isabelli, Królowej Miromary była wychowywana z jednym zamysłem. Pewnego dnia ma stanąć na czele najstarszej cywilizacji świata syren, czego świadomość jest dla niej ciężarem.
W przeddzień ceremonii Dokimi, mającej na celu ustalenie, czy syrena jest godna korony, Serafinę męczy w nocy dziwny sen ostrzegający ją przed powrotem źródła pradawnego zła. Następnego dnia zapomina o koszmarze, ćwiczy śpiew i z entuzjazmem wita swą najlepszą przyjaciółkę Neelę. O drugiej części tej sagi pisałam w zestawieniu wydawniczym na rok 2015.

7 komentarzy

 1. Z 11 brakuje mi ostatniego tomu, ale nie wiem czy wydawnictwo go wyda. 13 też mam w planie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam "Ten jeden dzień", naprawdę! To znaczy wiadomo, że każdy ma inny gust i nie do wszystkich ta historia przemówi, ale jak dla mnie była świetna, dlatego z niecierpliwością czekam na jej kontunuację. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://still-changeable.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Serdecznie polecam serię "Zatraceni"

  http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam "Tak blisko", a kontynuacja stoi na półce od bardzo dawna i nie mogę się za nią zabrać. "Ten jeden dzień" mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z serii "Zatraceni" czytałam tylko "Toxic" ale bardzo mi się spodobał :) Czytałam również "Tak blisko" i pokochałam z miejsca tę książkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale gniewna fala ma piękną okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Utrata już za mną, ale nie padłam na kolana:( Serię o Winnych muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń