Serie książek, które muszę przeczytać 1/


Każdy kto czyta ma książki, które bardzo chce przeczytać. Ja na lubimyczytać (kliknij w link, a będziesz mógł mnie zaprosić do znajomych), mam 277 książek, które na to czekają. Wiem, że to nie jest dużo, bo widziałam u niektórych jeszcze więcej takich pozycji. Jednak, wszystko przede mną i z pewnością ta liczba wzrośnie. Otóż jest kilka serii książek, które są znane, lubiane, ale ja jeszcze ich nie przeczytałam. Postanowiłam rozbić notkę na dwie części i pokazać Wam, co planuje przeczytać. Mam nadzieję, że uda mi się niektóre z tych serii przeczytać w tym roku :)

1. Kroniki Białego Królika

Uwielbiam książkę Alicja w Krainie Czarów i powiem szczerze, że jestem ciekawa tej serii, nie tylko z tego względu. Kilka osób polecało mi tę serię, mówiąc, że mi się spodoba. Cykl składa się z trzech książek. Jeśli mnie zaciekawi, na pewno szybko go skończę. Jednak na samym początku muszę kupić ową serię albo wypożyczyć z biblioteki. Muszę też przyznać, że okładki strasznie mi się podobają!

2. Lato

Belly liczy czas w porach roku. Wszystko, co niezwykłe i magiczne, przytrafia się jej między czerwcem a sierpniem. Zimą dziewczyna odlicza tygodnie dzielące ją od lata, od domku przy plaży, Susanny i – co najważniejsze – od Justina i Conrada. Poznała ich dawno temu. Najpierw traktowała jak braci, a potem pokochała jak chłopaków. Tego lata, tego pięknego i koszmarnego lata, wszystko zaczyna się zmieniać. Ale czy skończy się tak, jak już dawno powinno się skończyć? Od dnia, kiedy przeczytałam opis pierwszego tomu jestem zauroczona tą serią.

3. Córki Księżyca

Cztery dziewczyny, cztery charaktery – jedno przeznaczenie. Vanessa, Catty, Serena i Jimena, pozornie przeciętne mieszkanki słonecznej Kalifornii dzielą wspólny sekret. Każda z nich została obdarowana specjalną mocą. Każda z nich ma zadanie do wypełnienia. Każda z nich jest boginią... Seria liczy 13 tomów. W Polsce zostało wydanych 6 tomów. Wielka szkoda, że seria nie ma swojej kontynuacji. Jednak i tak chce ją przeczytać, a jeśli uda mi się znaleźć kolejne tomy w języku angielskim to także je przeczytam.

4. Pocałunek Anioła

Ivy ma wszystko, o czym może zamarzyć nastolatka – urodę, talent, oddanych przyjaciół i przystojnego chłopaka, Tristana, który chce spędzić z nią resztę życia. Jednak wizja świetlanej przyszłości znika, gdy ukochany ginie w tragicznym wypadku samochodowym. Jestem zakochana do szaleństwa w tej historii i okładkach. Cykl liczy sobie 6 tomów, chciałabym mieć je wszystkie na półce.

5. Igrzyska śmierci
Siostra na mnie krzyczy, że prowadzę bloga z recenzjami, a nie przeczytałam jeszcze tego cyklu. Mówi mi, że tego nie trzeba tłumaczyć, dlaczego ten cykl ma się znaleźć w tym zestawieniu. Dostałam od niej wyzwanie: przeczytać Igrzyska Śmierci.

6. Na krawędzi nigdy

Pewnego dnia Camryn Benett porzuca swoje dotychczasowe życie i wsiada w pierwszy lepszy autobus. Rusza w nieznane, zabiera ze sobą jedynie pieniądze i telefon. Na trasie spotyka tajemniczego Andrew Parrisha. Mężczyzna jest przystojny, zagadkowy i zachowuje się tak, jakby wczoraj i jutro nie istniały. Razem przemierzają gorącą i dziką Amerykę... I na tym urwę ten opis, który mnie zaciekawił, kiedy natrafiłam na tę serię na stronie lubimyczytać.pl

7. Nie dajesz mi spać

Zabawna, pikantna i romantyczna historia pewnej znajomości. Caroline, właścicielka kota i projektantka wnętrz, właśnie wprowadziła się do fantastycznego mieszkania w San Francisco. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie Simon – jej nowy sąsiad – i jego nocne zwyczaje… Mimo różnych opinii i tak jestem ciekawa tej serii. 

Czytaliście, którąś z tych serii? Polecacie czy wręcz odwrotnie?

7 komentarzy

 1. Igrzyska śmierci naturalnie polecam, cudowna trylogia, d4ugi raz ją czytam i na pewno nie ostatni :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam 2 pierwsze części Alicji i jest wprost genialna! :) "Córki księzyca: czytałam już dość dawno jednak również mi się spodobały :) "Igrzyska śmierci" już bardzo, bardzo dawno za mną :) Czytałam dawno przed filmem jednak warto :) "Na krawędzi nigdy" szczerzę to się nie zachwyciłam jakoś tą książką, a "Nie dajesz mi spać" to taki miły śmieszny romans :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wszystkich wymienionych czytałam jedynie Igrzyska Śmierci oraz Na krawędzi nigdy, ale potwierdzasz musisz je przeczytać. Igrzyska rozpoczęły fazę na dystopie i antyutopie, więc jest to swoisty klasyk, do którego zachęcam fanów gatunku. ;) Na krawędzi nigdy to cudowna historia, ciągła podróż i odkrywanie sie przez bohaterów niezwykle wzrusza. :) Reszty w planach nie mam, ale może przekonasz mnie swoimi recenzjami. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. To prawda, również gromadzę mnóstwo tytułów na L.C. Codziennie dodaję nowe pozycje:) Niczego nie czytałam z Twoich wyborów, ale mam w planach:)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Igrzyska" są świetne, polecam :) Sama mam ochotę przeczytać "Kroniki Białego Królika", ale najpierw muszę nadrobić oryginał.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Polecam 'Na krawędzi nigdy' i 'Nie dajesz mi spać'. Czytałam i byłam zauroczona tymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń