Dwie nowe nowele i to jedna w 2015 roku!

Przeglądając Internet w poszukiwaniu informacji na temat Dotyku Julii znów natknęłam się na Czerwoną Królową. To wprost cudowna informacja! Jestem ciekawa, czy w Polsce również doczekamy premiery w tym roku.

Otóż do trylogii Czerwonej Królowej autorstwa Victorii Aveyard zostaną wydane dwie nowele. Pierwszą z nich jest Queen Song czyli Pieśń Królowej, a drugą Steel Scars czyli Stalowa blizna.

Zacznijmy od pierwszej noweli:
 • Queen Song
Victoria Aveyard
Queen Song
Trylogia Czerwonej Królowej

Pieśń Królowej to opowiadanie przed wydarzeniami, które mają miejsce w Czerwonej Królowej. Królowa Coriane, to pierwsza żona króla Tyberiada Calore VI. Prowadzi ona tajne pamiętniki, które inaczej mogą zapewnić jej, że nikt w pałacu nie użyje jej myśli przeciwko niej. Coriane opowiada o swojej mocy, narodzinach nowego księcia i potencjalnych śmiertelnych wyzwaniach, które nadejdą w jej królewskim życiu.


 •  Steel Scars
Victoria Aveyard
Steel Scars
Trylogia Czerwonej Królowej

Stalowa Blizna to opowiadanie po wydarzeniach z Czerwonej Królowej. Farley musi  być silna i jej zadaniem jest sadzenie nasion buntu w Norcie. To zadanie jest trudniejsze niż oczekiwano. Kiedy podróżuje po ziemi czarnych handlowców, przemytników i ekstremistów jej pierwszą próbą ataku jest na kapitana. Napotyka się wtedy także na połączenie, które może okazać się kluczem do całej operacji - Mare Barrow.


Co sądzicie o nowelkach? Ja wprost nie mogę się doczekać! Ta seria coraz bardziej zaczyna mnie intrygować! :)
 

4 komentarzy

 1. A Czerwona Królowa wciąż przede mną. Niby czytam regularnie a mam takie zaległości

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna wiadomość! Jestem właśnie w trakcie czytania "Czerwonej Królowej" :)
  Mam tylko nadzieję, że te nowelki wyjdą w Polsce chociaż do 2016 roku ;)

  http://ksiazki-mitchelii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie czytałam Czerwonej Królowej, ale zrobię to na pewno, a jako że ja już wiem, że książka mi się spodoba :D będę się cieszyć tym faktem ze wszystkimi :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Gabriela, uwielbiam tę trylogię, szczerze to są te książki, których wprost nie mogę się doczekać :D

  OdpowiedzUsuń