• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odzyskać dane z uszkodzonej karty SD?

Na pewno nie tylko mnie kiedyś przydarzył się taki scenariusz: robisz zdjęcia i są świetne, podpinasz kartę SD do komputera, a zdjęć nie ma i do tego karta jest uszkodzona. Co zrobić?

Dokładnie taki sam scenariusz zdarzył się mnie. Pierwsze, co zrobiłam to wpadłam w panikę, ponieważ na karcie nie tylko miałam zapisane zdjęcia, ale i filmiki, które czekają na obróbkę w programie. Musiałam odetchnąć trochę i pomyśleć, co mogę zrobić, bo jedno wiedziałam na pewno, że w takim przypadku nie mogę sformatować karty ani nadpisać na nią żadnych nowych plików.

Jeśli zdarzy Wam się taki przypadek bądź podobny to jest na to sposób. Znalazłam program, który umożliwił mi odzyskanie zdjęć. Program nazywa się ZAR i jest darmowy. Pobrałam go i zainstalowałam, a następnie podpięłam kartę do czytnika kart SD. Komputer ją odczytał i pojawił się komunikat o zalecanym sformatowaniu karty. Wyłączyłam ten komunikat i odpaliłam program. Następnie w uruchomionym już programie włączyłam opcję Data Recovery for Windows and Linux i wybrałam tę kartę, z której chce odzyskać dane. Program przeszukał kartę, a następnie podał mi listę odzyskanych folderów i plików (zdjęcia poniżej):


Gdy zobaczyłam ile plików udało się odzyskać programowi to szczerze odetchnęłam z ulgą, ponieważ to znaczyło jedno - moja praca nie poszła na marne. Aby odzyskać pliki nacisnęłam Next i wybrałam folder, w którym chce odzyskać pliki, a po wybraniu miejsca na komputerze nacisnęłam Start copying. Po skończonym kopiowaniu zakończyłam cały proces i gotowe :).

Komentarze

 1. Spotkał Cię przypadek logicznego uszkodzenia struktury partycji karty pamięci. Każda używana karta pamięci w danym urządzeniu ma swoją partycję ze swoim systemem plików rozpoznawalnym dla urządzeń w których się znajdują... Twój przypadek to logiczna usterka nie powodująca uszkodzeń karty pamięci w taki sposób aby nie mogła ona być ponownie użyta po operacji formatowania... Gdyby karta pamięci była uszkodzona technicznie, całkowicie niewykrywalna w żadnym urządzeniu to tutaj ten program (i żaden inny ogólno-dostępny w internecie) nie pomógłby. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. W ten sposób da się odzyskać również muzykę i filmiki czy tylko zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz