Wiemy już kiedy pojawi się trzeci tom!

Tak wiem, że wiadomości z informatora u mnie wymarły i zapewne wszyscy już wiedzą, kiedy wyjdzie trzeci tom „Imperium ognia”. Jednak powtórzę tę rewelację, może nóż akurat, ktoś jeszcze się nie dowiedział.

Jeśli czytaliście „Pochodnię w mroku” to wiecie, jak zakończył się ten tom. Zachodzę w głowę, co dalej i jakie losy czekają nas w kolejnych częściach. Na całe szczęście opis zdradza nam trochę informacji (zawsze coś!). Już wiadomo, że kolejna część z cyklu ma tytuł: „A Reaper at the Gates”, a premiera zapowiedziana została na 10 kwietnia 2018 r. Miejmy na dzieje, że wydawnictwo, które odpowiedzialne jest za serię, postanowi szybko wydać trzeci tom.

Opis: W samym Imperium, jak i poza jego obrębem, pojawia się coraz większa groźba wojny. Kruk Krwi, Helena Aquilla, jest atakowana ze wszystkich stron. Cesarz Marcus, nawiedzany przez swoją przeszłość, staje się coraz bardziej niestabilny, a Komendantka polega na swoim szaleństwie, aby wzmocnić swoją siłę. Gdy Helena szuka sposobu na powstrzymanie nadchodzącej ciemności, życie jej siostry, całej jej rodziny i całego Imperium zaczyna wisieć na włosku.
Daleko na Wschodzie, Laia z Serry wie, że los świata nie spoczywa w rękach wojskowego sądownictwa, a wiąże się z powstrzymaniem Zwiastuna Nocy. Ale kiedy jest w trakcie poszukiwania go, otrzymuje groźby od tych, na których pomoc liczyła. Zostaje wciągnięta w bitwę, o której nigdy by nawet nie pomyślała. Natomiast w świecie pomiędzy życiem a śmiercią, Elias Veturius zrezygnował ze swojej wolności, aby służyć jako Łowca Dusz. W ten sposób obudził w sobie starożytną moc, której nic nie powstrzyma by zapewnić sobie oddanie Eliasa. Nawet jeżeli ceną będzie jego człowieczeństwo.

Żródło informacji bookgeek.pl

1 komentarz

  1. Póki co muszę dorwać się do 2 tomu i w końcu zrecenzować 1 :)
    http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń