#70 - Co jesteś w stanie zrobić, żeby ocalić kogoś, kogo kochasz?

Co jesteś w stanie zrobić, żeby ocalić kogoś, kogo kochasz? Decyduj! Czas ucieka... Przed takim właśnie wyborem, decyzją zostaje postawiona nasza główna bohaterka Tella Hollyway. 
 
Dżungla, mnóstwo wody, drapieżnych zwierząt i wszędzie rośliny. Później słońce - pustynia, ruchome piaski i brak wody. Czy każdy byłby w stanie na takie poświęcenie ze swojej strony, aby uratować życie kogoś kogo się kocha? Nie wiem, ale wiem na pewno, że życie Telly nie było łatwe. Odkąd zachorował jej brat wszystko się zmieniło. Z tego właśnie, jakże ważnego powodu główna bohaterka przeprowadza się wraz z rodziną do niewielkiego miasteczka, zostawiając Boston i przyjaciół. Jednak powodem, przed którym uciekła jej rodzina nie jest tak oczywisty, ponieważ Tella otrzymuje wiadomość o Piekielnym Wyścigu. Po wielu przemyśleniach i walce, postanawia wziąć udział. Nagrodą w tym wyścigu nie jest byle co, ale lek, który uratuje życie jednej osobie, którą się kocha. Wyścig jest okropny, a pomocą, dla każdego uczestnika jest jego indywidualna pandora, która posiada nadnaturalne zdolności.

Victoria Scott
Ogień i woda
Ogień i woda #1
Wydawnictwo IUVI
Tłumaczenie Marzena Dziewońska

Muszę przyznać, że powieść mnie zachwyciła. Ze względu na fabułę, która moim zdaniem różni się na tle innych książek. Kiedy zaczęłam czytać książkę, zastanawiałam się jak to będzie z bohaterami. Bardzo często się nad nimi zastanawiam, ponieważ zdarza się tak, że nie są oni jakoś bardzo różni od siebie. W tym przypadku bohaterowie są barwni, bardzo różnorodni, a główna bohaterka Tella od razu przypadła mi do gustu. Jej determinacja, wytrwałość, walka, a przede wszystkim dobre serce, mną zawładnęło. Z kolei Titus, oo ghhy, gość tak mnie irytował, że nie mogę. Miałam ochotę sama go udusić za to jaki jest wredny, podstępny i zbyt pewny siebie. Innym aspektem książki, który oczywiście pojawia się w tej książce jest wątek romantyczny/miłosny. Muszę przyznać, że jestem zadowolona, że jest taki, a nie inny. W moim odczuciu, ani trochę nie wysuwa się on na pierwszy plan. Jest tłem w tej powieści, co jest naprawdę dobrym posunięciem autorki. Wątek stał się tłem do pomysłu całego zarysu fabuły. Walka o życie swoje i innych bardzo często jest spotykana, ale jednak i tu autorka potrafiła mnie zaskoczyć, że zdobycie leku to dopiero początek. Złożona historia, która bogata jest w intrygi. Ach, to lubię i jestem ciekawa jak dalej potoczy się cały Piekielny Wyścig, komu uda się dotrzeć do końca? Co z wątkiem miłosnym? Czy ukochana osoba, wybrana przez zwycięzcę przeżyje? I co najważniejsze czy uda się Telli spełnić swoje najważniejsze postanowienie, które postawiła przed sobą na końcu książki?

Podsumowując „Ogień i woda” to powieść, która jest warta uwagi i śmiało mogę polecić by ją przeczytać. To walka o życie kogoś kogo się kocha, to fakt, ale to też walka o samego siebie. W tej książce nie zabraknie wam akcji, zaskakujących zdarzeń i tajemniczości. Nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

13 komentarzy

 1. Chcę przeczytać tę książkę, ale nie potrafię się zmusić do kupna :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle blogerów pisze o tej książce. Coraz bardziej jestem jej ciekawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę mam już na półce i nie mogę doczekać się kiedy po nią sięgnę! :) Opis na okładce jest rewelacyjny i intrygujący chociaż mam wrażenie, że tematyka jest trochę zbliżona do takiej jednej serii młodzieżowej.. :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie - Iza Świat książkomaniaczki
  Niech książki będą z Tobą! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po poradniku od IUVI chętnie sięgnę po kolejną pozycję z ich asortymentu :D I wybieram właśnie Ogień i Wodę, już nie mogę wytrzymać, wszyscy tak zachwalają tę książkę :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety mnie do niej nie ciągnie. Przeczytałam kilka recenzji, które sugerowały misz-masz w stylu Igrzysk i wszystkiego, co już było i to mnie jakoś zniechęciło.

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 6. Baaardzo mnie ciekawi ta historia, bo sporo recenzji ją zachwala, a poza tym ma mega okładkę! :) Więc może sięgnę. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnimi czasy o niej głośno, lecz pomysł, ani pozytywne recenzje zbytnio mnie do niej nie przekonują. Zauważyłam, że coraz rzadziej sięgam po książki z tego gatunku.

  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Początkowo dość nieufnie podchodziłam do tej książki, bo chociaż wpasowuje się w moją ukochaną tematykę to jednak opis sugeruje dość schematyczną powieść, a nie chciałam po raz setny przechodzić przez fabułę, w której znowu powtarzałyby się znane wątki. Teraz wiem, że niepotrzebnie się obawiałam, a ten nienarzucający się wątek romantyczny jest tylko na plus!

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o tej książce już całkiem sporo i muszę przyznać, że mam coraz większy apetyt na nią! :D A Twoja recenzja tylko umacnia mnie w przekonaniu, że to wartościowa, wciągająca książka :D

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  OdpowiedzUsuń
 10. Już niedługo zamierzam nabyć tę książkę, już się nie mogę doczekać kiedy ją przeczytam ;D


  FLUFF

  OdpowiedzUsuń
 11. Miałam ostatnio w ręku tę książkę. Może skusze się na serię :)
  Pozdrawiam / ksiazkiwpiekle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń