• ARTYKUŁY
  Przeczytaj artykuły związane z tematyką książkową i nie tylko! Chcesz nas poznać i dowiedzieć się, co polecamy? Znajdziesz to tutaj - sprawdź teraz! ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • CYKLE KSIĄŻKOWE
  Tutaj poczytasz o wszystkich cyklach książkowych, które są obecnie prowadzone na stronie ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
 • RECENZJE
  Wszystkie recenzje dostępne w jednym miejscu! Zajrzyj tutaj ♡
  CZYTAJ WIĘCEJ
Witaj!
Cześć, witamy Cię na blogu prowadzonym przez dwie, zupełnie różne dziewczyny, które połączyła miłość do książek! ❤ Znajdziesz tu szeroką gamę gatunków, opinii i wrażeń około-książkowych. Śmiało, rozejrzyj się tutaj!

Mamy nadzieję, że zostaniesz na dłużej ❤
CHCESZ PODJĄĆ Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?
CZYTAJ WIĘCEJ

#65 - Jak odkryć prawdziwą siebie i rozwinąć skrzydła?

Miranda Kerr to nie tylko australijska modelka, znana i lubiana, która była aniołkiem Victoria's Secret. Sukces odniosła w tzw. High Fashion, pokazach mody, kampaniach, była twarzą znanych marek, pojawiała się na okładkach magazynów.  

Miranda Kerr to nie tylko modelka, ale także właścicielka firmy, która produkuje naturalne kosmetyki Kora Organics. Prowadzi zdrowy styl życia i przykuwa do tego bardzo dużą rolę i wagę. Jej książka, a raczej poradnik to naprawdę świetna pozycja, po którą warto sięgnąć. Znalazłam w niej wiele rzeczy, na które choć trochę szukałam odpowiedzi. Docenić siebie. Niby taka prosta sprawa, czyż nie? Ale kiedy przychodzi co do czego to nie jest to takie łatwe jakby to się mogło wydawać. Od czego należy zacząć? Myślę, że ta książka idealnie pasuje do tego by wpisać ją do tego zadania.

Miranda Kerr
Doceń siebie. Jak odkryć prawdziwą siebie i rozwinąć skrzydła
Wydawnictwo IUVI
Tłumaczenie Regina Kołek

Ta książka przyciągnęła moją uwagę swoją okładką, która mnie oczarowała. Potem przeczytałam opis i już wiedziałam, że ten poradnik musi zostać przeze mnie przeczytany. Dlaczego? Kiedyś miałam problem z docenieniem siebie. Teraz to trochę się zmieniło ale chciałam wiedzieć co napisała ciekawego autorka i czy może ma mi coś jeszcze do zaproponowania co mogłabym zmienić albo inaczej, zauważyć to co mogę poprawić.Okazuje się, że jej proste triki, to droga ku temu by czuć się szczęśliwą i spełnioną młodą kobietą.

Kiedy już książka trafiła w moje ręce (czyli zaledwie kilka dni temu) od razu zaczęłam ją czytać. Odłożyłam inną. I pierwszym co rzuca się w nasze oczy jest jej wydanie, które jest przepiękne. Zaczynając od okładki, kończąc na środku w którym wszystko przykuwało mój wzrok i czułam się lepiej widząc tak piękną szatę graficzną. To niezmiernie ważne przy czytaniu moim zdaniem. To jaką czcionką i jak jest wszystko skomponowane. Wcale mnie nic nie nudziło, a kartki ciągle były przekładane. Ponadto w samym środku książki możemy zauważyć kilka prywatnych zdjęć modelki, które dołączyła aby książka stała się kompletna.

Rozdziały, które nie są długie czyta się bardzo szybko. Są one napisane lekkim i bardzo prostym językiem, który bardzo dobrze się przyswaja. Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej z nich znajdują się porady, które są wykorzystywane przez samą autorkę na co dzień. Wszystkie zdania są poparte jej własnymi doświadczeniami z życia, co powoduje, że wszystko to co jest nam przekazywane jest wiarygodniejsze. Każda opisana rada jest dokładna, wzbogacona o wspomnienia. Z kolei druga część książki to nic innego jak afirmacje. To zdania, które motywują samą Mirandę do tego by jeszcze więcej pokładać siły w budowanie własnej wartości i osobowości.

Poradnik ten pokazuje nam, że warto walczyć o siebie i starać się poprawiać swoją osobę, jeśli nie czujemy się dobrze. Wielokrotnie Miranda w swojej książce podkreśla fakt, że ważne jest by mieć pozytywne podejście do sprawy. Kiedy myślimy dobrze, zazwyczaj dzieją się szczęśliwe rzeczy, które nas podbudowują. Z kolei, kiedy myślimy w złych kategoriach, to to zło bez zwątpienia może nas dopaść. Wszystko to jak myślimy wpływa na nasze życie. Nieważnym jest w głównej mierze to jak wyglądamy czy w co się ubieramy. Ważniejszym jest fakt, że trzeba akceptować siebie takim jakim się jest. To jacy jesteśmy naprawdę jesteśmy bardziej widoczni i piękniejsi niż nam się to może wydawać. Wewnętrzne piękno i samorealizacja sprawia, że piękno to z czasem będzie widoczne na zewnątrz. Muszę powiedzieć, że pamiętam czas, kiedy w ogóle w siebie nie wierzyłam, (ale o tym w innej notce). Polecam poradnik wszystkim dziewczynom, które szukają swojej drogi, ale nie za bardzo wiedzą od czego mogą zacząć. Myślę, że ten poradnik będzie idealnym początkiem do tego, aby zauważyć i dowiedzieć się, że naprawdę każdy z nas może zmienić coś, jeśli tylko tego chce.

Komentarze

 1. Książka wydaje się być fajna, ale trochę nie w moim klimacie. Raczej nie sięgam po tego typu książki i chyba w tym przypadku nie zrobię wyjątku. Po prostu nie moja bajka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm, ja z poradnikami jestem na bakier, więc to nie jest lektura dla mnie, bardzo rzadko po nie sięgam, w tym roku pierwszy raz od wielu lat przeczytałam jakąś książkę tego rodzaju.

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za poradnikiami, ale powinnam popracować nad swoją samooceną...

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem zwolenniczką poradników. Każdy jest inny i jedna książka nie pomoże wszystkim. Dlatego za tą pozycję podziękuję ;)

  Pozdrawiam
  blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety tego typu książki nie są zdecydowanie dla mnie. Ale miło, jeśli komuś pomogą ;)

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za poradnikami, dlatego odpuszczę sobie ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miranda...nie wiem czemu, ale zachwycam się jej urodą od wielu, wielu, lat ... o poradniku słyszałam już w dniu wydania i chciałam go zakupić, ale w wersji angielskiej (na polskich stronach) był niesamowicie drogi. Dobrze wiedzieć, że jest już w naszym języku, z chęcią zakupię :).

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz