2016/10/12

Zagraniczny przegląd książkowy | Październik 2016

Czas na nowe działy i pokazanie książek, które pojawiają się za granicą. Ja skupiłam się na USA, a pomysł narodził się banalnie. Zobaczyłam prześliczną okładkę i nie mogę, nie opowiedzieć o kilku innych, które mnie zachwyciły. Zastrzegam sobie i podkreślam, że tłumaczenie robiłam sama i mogą zdarzyć się niedociągnięcia. Wybaczcie za błędy.

Autor: Lauren Blakely
Tytuł: The Sexy One
Data wydania: 17 październik 2016
Ocena GR: 4.5
Opis: Autorka bestsellerów Lauren Blakely NYT proponuje nowy romans... Pozwól, że podam kilka sposobów, które wskazują na to, że popadanie w zakazaną miłość nie są moim najmądrzejszym ruchem..
1. Ona pracuje z mną każdego dnia. Czy wspominałem, że jest wspaniała, słodka, miła i inteligentna?
2. Ona pracuje w moim domu. Bawiąc się z moją pięcioletnią córeczką. Uczy ją i gotuje mojej księżniczce.
3. Ona jest nianią. I to sprawia, że jest poza moją granicą... Ale to nie powstrzymało mnie od chęci bycia z nią. Wszystko o niej.

***
Inne nianie w mieście nie mówią o nim Jedyny Seksowny za nic. Mój szef zdumiewająco wspaniały singiel, ojciec dziewczynki, który dba o każdy dzień. Absurdalnie gorący jak na poziomie gwiazdy filmowej. Te ramiona, te oczy i ciało... Nie wspominając w jaki sposób szaleje za swoją małą dziewczynką, sprawia że topnieje cała. Ale co tak naprawdę sprawia, że uginają mi się kolana? Jego wzrok spoglądający na mnie. Tajemnica. Kiedy nikogo nie ma w pobliżu.

Nie mogę ryzykować swojej pracy, aby mieć szansę na coś więcej... mogę? Ale nie wiem jak długo nie będę w stanie mu się oprzeć...


Autor: Sarah Everett
Tytuł: Everyone We've Been
Data wydania: 4 październik 2016
Ocena GR: 3.9
Opis: Addison Sullivan ma wypadek. W następstwie ma zaniki pamięci i mówi o tym swojemu chłopakowi, zaznaczając, że nikt nie może o tym wiedzieć. Robi się źle, a ona martwi się, że zaczyna wariować. Addie decyduje się iść do placówki medycznej by pomóc w odzyskaniu pamięci. Jednak dziewczyna będąc tam odkrywa, że nie jest to jej pierwsza wizyta w tym miejscu. Dowiaduje się, że miała wspomnienia, które zostały skasowane. Wie, że miała chłopaka... ale dlaczego? Kim jest chłopak i co się stało, że jest tak druzgocące? I jeśli dostanie odpowiedzi, jak będzie na to wszystko patrzeć by czuć się tak samo jak wcześniej?

Autor: Lauren Morrill
Tytuł: My Unscripted Life
Data wydania: 11 październik 2016
Ocena GR: 3.5
Opis: Idealna dla fanów Jennifer E. Smith i Huntley Fitzpatrick. Pokochasz ten zabawny i słodki współczesny romans o dziewczynie, która zaplanowała wakacje, do czasu aż spotyka chłopaka swoich marzeń. Chłopaka, który okazuje się być międzynarodową gwiazdą pop.

Czasami historie miłosne nie mają scenariusza. 

Kolejne lato w Gruzji ma się okazać jeszcze bardziej gorętsze niż dotychczas. Dee Wilkie dalej leczy rany po odrzuceniu jej przyjęcia do Akademii Sztuk Pięknych, które było jej marzeniem. Ale gdyby się dostała nie miałaby świetnej okazji by zdobyć pracę na planie filmu w jej małym południowym miasteczku. Okazuje się, że w filmie ma wystąpić Milo Ritter, słynna gwiazda pop. Milo jest niemiły dla Dee, a ona jest chętna by trzymać się od niego z daleka. Jednak po kilku spotkaniach losowych, dziewczyna zaczyna się zastanawiać, co jest przyczyną jego postawy. Czy związek z facetem jak Milo jest możliwy? I czy chłopak taki jak on będzie chciał pracować dla dziewczyny jak Dee? Nigdy nie mów nigdy...


Autor: Rachel van Dyken
Tytuł: The Bachelor Auction
Data premiery: 4 październik 2016
Ocena GR: 4.0

Autor: Abigail Johnson
Tytuł: If I Fix You
Data premiery: 25 październik 2016
Ocena GR: 3.9
Autor: Carmen Jenner
Tytuł: Harley & Rose
Data premiery:  18 październik 2016
Ocena GR: 4.2

Autor: Staci Hart
Tytuł: Tonic
Data premiery: 13 październik 2016
Ocena GR: 4.4

Autor: Denise Grover Swank
Tytuł: Only You
Data premiery: 25 październik 2016
Ocena GR: 4.2

Autor: Jay Asher
Tytuł: What Light
Data premiery: 11 październik 2016
Ocena GR: 3.6
Opis: Kolejny autorski powrót i październik pod znakiem świetnych obyczajówek.  
Rodzina Sierry prowadzi farmę choinek w Oregonie – wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że każdego roku pakują się i wyprowadzają do Kalifornii, by tam je sprzedawać. Więc Sierra ma dwa życia:  jedno w Oregonie i jedno podczas świąt. A opuszczenie jednego zawsze oznacza tęsknotę za drugim. Aż do tego jednego roku, kiedy to Sierra spotyka Caleba i jeden żywot zaczyna przyćmiewać ten drugi.

Autor: Lisa de Jong
Tytuł: Here me now
Data premiery: 
Ocena GR:

Autor: Danielle Pearl
Tytuł: In Ruins
Data premiery: 4 październik 2016
Ocena GR: 4.2

Przepraszam, że nie ma przetłumaczonych opisów, ale bardzo ciężko tak od razu przetłumaczyć tyle tekstu. Chciałabym by opisy był w miarę zrozumiałe i ciekawe, więc jeśli pojawią się jakieś aktualizacje, to ogłoszę je na mojej stronie facebookowej bloga. Oczywiście dajcie znać czy podobają Wam się takie posty :)

Opisy i okładki: goodreads.com, bookgeek.pl

9 komentarzy:

 1. Wow, wszystkie mnie zaciekawiły. Szczególnie If i fix you. Genialne.
  I Harley & Rose :)
  Poczytałam sobie na GR, ale twoje tłumaczenia też są dobre. Wiadomo że trudno tego dokonać, ale dobrze ci idzie. Kreatywny pomysł i czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już kolejnej osobie bardzo podoba się If I fix you <3

   Usuń
 2. Fajnie, że w ogóle pokazujesz zagraniczne premiery. Ciekawe, ile z nich będzie niebawem u nas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektóre okładki faktycznie zachęcają do kupna ich :) Chciałabym, żeby zostały wydane w Polsce, ciekawe jakie wtedy miałyby okładki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem bardzo nie lubię naszych polskich okładek, bo te zagraniczne są ładniejsze :D

   Usuń
 4. "Everyone We've Been" ma przecudowną okładkę <3 Zakochałam się w niej ^^
  Ciekawe czy wnętrze jest tak samo interesujące jak okładka :D
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektóre okładki są fenomenalne - głównie Everyone We've Been i Harley & Rose - takie delikatne :) Co do samych książek, to bardzo chętnie przeczytałabym "In ruins", "Harley & Rose"... hmm... i może jeszcze "My Unscripted Life" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Na każde komentarze staram się odpowiadać albo pod postem, albo na waszych blogach, dziękuje :*