Zapowiedzi | luty 2016

Sunday, January 17, 2016

Luty obfituje w kolejne książki, które są wspaniałe. Na wiele z nich czekam, a niektóre już zamówiłam. A u Was jak jest z zapowiedziami na luty? Na moim fanepagu już od tygodnia wisi folder ze wszystkimi zapowiedziami, więc zapraszam. W poście przedstawiam tylko te, które mnie najbardziej interesują.

Autor: Victoria Scott
Tytuł: Kamień i sól
Cykl: Woda i ogień #2
Wydawnictwo: IUVI
Data premiery: 17 luty 2016
Opis: Jak daleko się posuniesz, by przeżyć? Tella ma za sobą przerażającą przeprawę przez dżunglę i pustynię. Nie może się już wycofać. W kolejnych etapach wyścigu zmierzy się z ukrytymi niebezpieczeństwami oceanu, mrożącym oddech górskim zimnem oraz… nowymi, pokrętnymi zasadami wyścigu. Co jednak, jeśli niebezpieczeństwo leży jeszcze głębiej? Jak można ufać komukolwiek, skoro wszyscy mają jakieś sekrety? Co zrobić, gdy osoba, na której najbardziej polegasz, nagle przestaje cię wspierać? Jak wybrać między jednym życiem a drugim?
Wyścig dobiega końca. Wystartowało stu dwudziestu dwóch uczestników. Kiedy Tella i ci, którzy przeżyli, stają do ostatniego etapu, jest ich zaledwie czterdziestu jeden… i tylko jedna osoba może zwyciężyć. Oszałamiający thriller Victorii Scott sprawi, że twój puls przyspieszy!

Autor: Victoria Aveyard
Tytuł: Szklany miecz
Cykl: Czerwona królowa #2
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 17 luty 2016
Opis: W kontynuacji bestsellerowej Czerwonej Królowej Mare Barrow musi zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę, stawić czoło bezlitosnemu królowi Mavenowi i własnym słabościom. Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.
Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby z rekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać?

Autor: Rainbow Rowell
Tytuł: Linia serc
Cykl: -
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 3 luty 2016
Opis: Najlepsza historia miłosna od czasu wynalezienia telefonu! Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami. Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów. Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon.

Autor: Maggie Stiefvater
Tytuł: Niepokój
Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls #2
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 3 luty 2016
Opis: Drugi tom niezwykłej trylogii. Przyszłość ma to do siebie, że lubi zaskakiwać…
Miłość. Grace i Sam nareszcie mogą być razem, chociaż muszą walczyć o swoje uczucie. Walczyć z przeszłością, o której trudno zapomnieć. Z przyszłością, której trzeba stawić czoła. I z rodzicami Grace, którzy nie rozumieją miłości. Zmagania. W mieście pojawia się nowy wilk, Cole. Pełna bólu, cierpienia i tajemnic przeszłość sprawia, że zmaga się sam ze sobą: nie chce już nigdy być człowiekiem – woli pozostać wilkiem. Na zawsze. Niepokój. Przyszłość staje się coraz bardziej niepewna, gdy wydarzenia z przeszłości dają o sobie znać. Czy coś może rozdzielić Grace i Sama? I jaką rolę w życiu bohaterów odegra Cole?

Autor: Szaleństwo
Tytuł: Susan Vaught
Cykl: -
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 3 luty 2016
Opis: Never w stanie Kentucky nie jest zwykłym miasteczkiem… To miejsce, w który martwi i żywi nie mogą zaznać spokoju. Forest, 18-letnia dziewczyna zatrudniona na cmentarzu przy szpitalu Lincolna wie o tym aż za dobrze. Szpital psychiatryczny Lincolna świetnie nadaje się do tego, żeby dorobić na studia. Ale są jeszcze setki niezbyt stabilnych pacjentów, kilometry podziemnych tuneli, dzwony na wieży, które rozbrzmiewają niespodziewanie i pewna szafa, która skrywa coś więcej niż podarowane ubrania… Kiedy pewnej nocy martwy małżonek jednej z pacjentek pojawia się przed oczami Forest, dziewczyna zupełnie traci poczucie rzeczywistości i czasu. W tej historii odegra kluczową rolę, a przy okazji odkryje dziedzictwo, jakiego się nie podziewała.

Autor: Maria Dahvana Headley
Tytuł: Magonia
Cykl: Magonia #1
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 3 luty 2016
Opis: Aza Ray Boyle topi się w powietrzu. Od dzieciństwa cierpi na tajemniczą chorobę płuc, z którą ciężko jest oddychać, mówić – w ogóle żyć. Kiedy więc Aza zauważa statek na niebie, jej rodzina przypisuje to skutkom ubocznym zażywania leków. Aza jednak nie wierzy, by była to halucynacja. Słyszy ze statku głos wzywający ją po imieniu. Tylko jej przyjaciel, Jason, słucha. Jason, na którego zawsze może liczyć. Jason, do którego chyba czuje coś więcej niż przyjaźń. Ale zanim Aza ma okazję poważniej się nad tym zastanowić, dzieje się coś strasznego. Aza odchodzi z naszego świata, by znaleźć się w innym. Magonia. Ponad chmurami, w krainie statków handlowych, Aza nie jest już tą słabą, umierającą istotą, którą była wcześniej. W Magonii po raz pierwszy swobodnie oddycha. Co więcej, ma potężną moc – lecz gdy już zaczyna panować nad swoim życiem, odkrywa, że zbliża się wojna między Magonią a Ziemią. W jej rękach spoczywa los całej ludzkości – i chłopca, który ją kocha. Po której stronie opowie się Aza? Debiutancka książka Marii Dahvany Headley to niezwykle inteligentna, wielowarstwowa opowieść fantasy, pełna symboli i alegorii. Niezwykła podróż staje się dla Azy impulsem do postawienia sobie pytań o rodzinę, miłość, siebie samą i o to, co oznacza odnalezienie tego wszystkiego.

Autor: Lauren Olivier
Tytuł: Panika
Cykl: -
Wydawnictwo: Moondrive/Otwarte
Data premiery: 3 luty 2016
Opis: Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko. Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego. Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia. Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom. Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata. Czy masz odwagę poznać jej historię?

Autor: J. D. Horn
Tytuł: Pustka. Wiedźmy z Savannah
Cykl: Wiedźmy z Savannah #3
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 11 luty 2016
Opis: Jakaś nieziemska energia przenika senną fasadę urokliwego miasteczka Savannah. W gąszczu wijących się starych uliczek kryje się mroczny sekret, ale tylko nieliczni zdają sobie z tego sprawę. Aż za dobrze wie o nim rodzina Mercy Taylor, najpotężniejszych czarownic amerykańskiego Południa. Mercy i jej mąż cieszą się na myśl o nieodległych narodzinach, wyczekując momentu, kiedy częścią ich życia stanie się malutka Colin. Jednak po niepokojącej wizycie dawnego wroga Mercy uświadamia sobie, że czarna magia znów jest w grze i ktoś – lub coś – zamierza pozbyć się jej samej oraz jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Żeby odkryć prawdę, będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę. Trzecia i ostatnia książka z serii „Wiedźmy z Savannah”, w której miłość, zdrada, magia i mrok składają się na niepowtarzalną mieszankę.

Autor: Luz Gabaz
Tytuł: Czarownice z Pirenejów
Cykl: -
Wydawnictwo: Muza
Data premiery: 17 luty 2016
Opis: Kolejna powieść autorki „Palm na śniegu”. Brianda de Lubich, jedyna spadkobierczyni najpotężniejszego pana feudalnego w hrabstwie Orrun, obserwuje, jak po śmierci ojca jej świat się rozpada. Pośród szalejącej wokół wojny, oskarżona razem z dwudziestoma trzema innymi kobietami o uprawianie czarów, ocalenia szukać będzie w mężczyźnie – tym jedynym, któremu przysięgła wieczną miłość. Historia tej niezłomnej miłości znajdzie swój ciąg dalszy wiele wieków później, kiedy pewna młoda pani inżynier zacznie wracać do przeszłości i zarazem, ku własnemu zdziwieniu, szaleńczo zakocha się w cudzoziemcu, przybyłym w odległe góry, by odbudować stary dom, który odziedziczył po przodkach. Dzikie krajobrazy szesnastowiecznego francusko-hiszpańskiego pogranicza i niedostępne Pireneje stają się tłem dla niezwykłej historii o szalonej namiętności, miłości, która przetrwała wszystko, i ludzkiej podłości, która nie cofnie się przed niczym.

Autor: Meg Rosoff
Tytuł: A gdybym zniknęła?
Cykl: -
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 17 luty 2016
Opis: Świat dorosłych jest splątany i pełen sekretów… Dwunastoletnia Mila mieszka w Londynie z dobiegającymi sześćdziesiątki rodzicami: tłumaczem i skrzypaczką. Kanwą fabuły jest podróż, którą odbywa z ojcem do Nowego Jorku w poszukiwaniu jego przyjaciela z młodości. Matthew pewnego dnia wychodzi z domu i nie wraca, zostawiając dziwnie obojętną wobec tego zniknięcia żonę, 14-miesięcznego synka i ukochanego psa. Gil i Mila, obdarzona niezwykłym zmysłem obserwacji połączonym z talentem dostrzegania ludzkich emocji, wyruszają w stronę kanadyjskiej granicy, do leśnego domku rodziny, w którym być może Matthew ukrywa się przed światem. W trakcie wyprawy Mila pieczołowicie rekonstruuje z okruchów informacji obraz życia rodziny przyjaciela ojca i odkrywa, że najbliższe osoby nie zawsze potrafią być dla siebie wsparciem w trudnych momentach.

Autor: Gabriela Gargaś
Tytuł: Tylko Ty
Cykl: -
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 3 luty 2016
Opis: Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna opowieść o tym, jak trudnych wyborów musimy niekiedy dokonać, o silnej chęci odkrycia swoich korzeni, o potrzebie miłości, którą każdy z nas nosi w sobie.

Autor: Rainer Wekwerth
Tytuł: Labirynt na ciebie poluje
Cykl: Labirynt #1
Wydawnictwo: YA!
Data premiery: 24 luty 2016
Opis: Groźna, urzekająca i niezwykle ekscytująca – kontynuacja bestsellerowej trylogii Rainera Wekwertha. León, Jenna, Jeb, Mary i Misza – piątka ocalałych nastolatków, którzy przemierzają tajemniczy labirynt światów, by móc odzyskać wolność i ocalić własne życie. Żeby ktoś się wydostał z labiryntu, ktoś inny musi w nim zostać. Podejmując się nieludzkich wyzwań i prób, docierają do krain, jakich wcześniej nie widzieli, albo takich, które nazbyt przypominają im rodzinne strony. Zostają sam na sam z prześladującą ich przeszłością, własnymi lękami i koszmarami. Kto z nich ocaleje i dotrze do końca piekielnego labiryntu? Książka dla fanów „Więźnia labiryntu”.


Źródła:
Zdjęcia okładek/google.com/lubimyczytac.pl/empik.com
Opisy książek/lubimyczytac.pl/empik.com

Może spodobają Ci się te posty

12 komentarze

 1. Tyle wspaniałych premier! Najbardziej chyba czekam na "Magonię" oraz na "Panikę". Za twórczością Rainbow Rowell nie przepadam, a reszta mnie ciekawi, lecz nie jest na mojej aktualnej liście MUST HAVE :)
  http://zagoramiksiazek.blogspot.com/

  ReplyDelete
 2. Na 100% przeczytam "Magonię" i "Panikę". Poza tym interesuję mnie "Linia serc" :)
  Pozdrawiam serdecznie.
  houseofreaders.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Masz racje, w lutym jest ich naprawdę sporo ;) może uda mi się upolować linie serc, bo przyznane szczerze, na nią mam największą ochotę ;)

  Sometimes my-klik!

  ReplyDelete
 4. Okładka A gdybym zniknęła? w ogóle nie zachęca, ale opis już tak :)

  ReplyDelete
 5. Jakoś w lutym nie znalazłam książek, które szczególnie by mnie zainteresowały. Może jedynie "Kamień i sól", ale żeby to przeczytać, musiałabym najpierw sięgnąć po "Wodę i ogień", a na to się nie zapowiada ;)

  ReplyDelete
 6. Prócz "Szaleństwa" najbardziej zaciekawiła mnie "Linia serc" :)

  ReplyDelete
 7. "Panika" i "Linia serc" to tytuły, których oczekuję najbardziej. Nową powieść Rainbow Rowell chcę przeczytać z ciekawości, bo jej pozostałe dwie, które przeczytałam, zawiodły mnie. Może ta to naprawi?

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  Przerwa na książkę

  ReplyDelete
 8. "Szklany Miecz' i "Magonia" już do mnie jadą <3 Nie mogę się doczekać lektury! :D

  ReplyDelete
 9. Już nie mogę się doczekać, aż będę miała je w rękach!
  Zapraszam do sb : book-is-the-answer.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. O, "Czarownice z Pirenejów" wydają się ciekawe :))
  pozdrawiam
  Latające książki

  ReplyDelete
 11. Z niecierpliwością czekam na "Szklany miecz", "Panikę" (na to najbardziej, już nawet zamówiłam) oraz "Kamień i sól" :D

  ReplyDelete
 12. Najbardziej czekam na ,,Szaleństwo'' oraz szklany miecz <3 :D
  Pozdrawiam

  ReplyDelete

Obserwatorzy

Google+

lubimyczytac.pl