2015/11/07

Zapowiedzi książkowe | Listopad 2015


Dzisiaj o zapowiedziach, jeszcze zanim opublikuję napisaną dla Was recenzję. Powinna pojawić się ona w godzinach wieczornych. Jeszcze przede mną kilka poprawek i będzie dobrze. Dodatkowo cieszę się, z wiadomości prywatnych oraz tych w komentarzach, że OUTCAST Wam się spodobał. Rozdziały będą pojawiały się co PIĄTEK, no chyba, że coś mi wypadnie to w sobotę. Wszystkie informacje, co i jak będą podawane na bieżąco na fanpage'u bloga.

Autor: Marie Rutkoski
Tytuł: Niezwyciężona. Tom 1. Pojedynek
Data premiery: 18 listopad 2015
Wydawnictwo: Feeria Young
Opis: Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz… Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem. Pojedynek to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce?

Autor: Christina Lauren
Tytuł: Piękny gracz
Data premiery: 16 listopad 2015
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Opis: Po kazaniu nadopiekuńczego brata na temat zaniedbywania życia towarzyskiego i pracoholizmu dwudziestoczteroletnia Hanna Bergstrom postanawia odrobić zadanie domowe: wyjść do ludzi, nawiązywać znajomości i chodzić na randki. A któż lepiej pomoże jej przedzierzgnąć się w zmysłową syrenę, niż niezwykle przystojny przyjaciel brata, Will Sumner, biznesmen inwestujący na giełdzie i niepoprawny playboy? Will żyje z ryzyka, lecz co do Hanny ma wątpliwości… dopóki pewnej szalonej nocy jego niewinna uczennica nie wciągnie go do łóżka i nie udzieli lekcji o byciu z kobietą. Tej lekcji nie da się zapomnieć. Hanna odkrywa moc własnej seksualności, a Will musi udowodnić, że jest jedynym mężczyzną, o jakim ona marzy.

Autor: Michelle Falkoff
Tytuł: Playlist for the dead. Posłuchaj a zrozumiesz
Data premiery: 4 listopad 2015
Wydawnictwo: Feeria Young
Opis: Najpierw była impreza. Potem bójka. Następnego ranka Hayden, najlepszy przyjaciel Sama, nie żyje. Zostawił tylko playlistę z dołączonym liścikiem: "Dla Sama – posłuchaj, a zrozumiesz". Chcąc poznać prawdę o tym, co się wydarzyło, Sam musi polegać na piosenkach z listy i własnych wspomnieniach. Z każdym kolejnym utworem jednak uświadamia sobie, że jego pamięć nie jest tak wiarygodna, jak sądził. I że uda mu się poskłada historię swojego przyjaciela z rozrzuconych kawałków tylko wtedy, gdy wyjmie z uszu słuchawki i otworzy oczy na ludzi dookoła. I że to może zmienić jego własną historię.

Autor: Meredith Wild
Tytuł: Haker. Tom 1. Jesteś tylko moja
Data premiery: Burda Publishing Polska
Wydawnictwo: 18 listopad 2015
Opis: Główna bohaterka Erica Hathaway, mająca za sobą trudną przeszłość, postanawia zacząć życie na własny rachunek. Zaraz po skończeniu szkoły bierze udział w panelu dla inwestorów. Ci nie traktują jej zbyt poważnie. Zwłaszcza jeden, przystojny i arogancki Blake London, próbuje ją zbić z tropu. Milioner Blake London dorobił się majątku na softwarze. Jest przyzwyczajony, że dostaje wszystko, czego o chce. Zauroczony uroda Eriki chce ja jak najszybciej zdobyć. Aby to zrobić stara się pozyskać jej zaufanie . Blake odkrywa jednak jej tajemnice z przeszłości. Gra staje się niebezpieczna.

Autor: Kelly Link, Holly Black, Gayle Forman, David Levithan, Ally Carter, Kiersten White, Myra McEntire, Stephanie Perkins, Laini Taylor, Jenny Han, Rainbow Rowell, Matt de la Pena
Tytuł: Podaruj mi miłość. 12 świątecznych opowiadań
Data premiery: 2 listopad 2015
Wydawnictwo: Otwarte
Opis: W te święta 12 autorów powieści dla młodzieży, m.in. Rainbow Rowell, Gayle Forman i David Levithan, przyniesie Ci najpiękniejszy prezent. Znana piosenkarka udaje kogoś innego, by uciec przed sławą. Skazany na prace społeczne młodociany przestępca musi wziąć udział w przygotowaniach do jasełek i zakochuje się w najbardziej nieodpowiedniej dla niego osobie. Dziewczyna adoptowana przez Świętego Mikołaja zastanawia się, czy dla miłości jest gotowa opuścić krainę elfów… Nieważne, skąd pochodzisz, czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt, a jeśli nie uwierzysz – czy to oznacza, że ona nie istnieje? Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość.

Autor: Elizabeth Gilbert
Tytuł: Wielka Magia. Odważ się żyć kreatywnie
Data premiery: 3 listopad 2015
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Opis: Autorka "Jedz, módl się, kochaj" i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – "Wielka magia" otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości. Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób.


Zapraszam do polubienia strony facebook'owej bloga!
https://www.facebook.com/majkabloguje

6 komentarzy:

 1. Strasznie spodobała mi się okładka książki "Wielka magia", niestety czytałam inne publikacje tej autorki i nie podobały mi się, więc raczej po nią nie sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszędzie widzę Podaruj mi miłość, a ja muszę aż do świąt czekać :(
  http://pozeram-ksiazki-jak-ciasteczka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Okładka Wielkiej magi na żywo jest niesamowita. Ja chętnie przeczytałabym Zapach ciemności ;)

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wymienionych przez Ciebie przeczytam na pewno "Pojedynek". Jeśli chodzi o "Podaruj mi miłość" to trochę się waham, bo nie przepadam za antologiami. Pozdrawiam :)

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że bliżej zapoznam się z "Wielką Magią" i "Podaruj mi miłość" :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się doczekać!

  merows.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Na każde komentarze staram się odpowiadać albo pod postem, albo na waszych blogach, dziękuje :*