Odkryj to sam!

Wednesday, November 25, 2015

Małe wielkie odkrycia
Steven Johnson

Już 2 grudnia nakładem Wydawnictwa SQN ukaże się książka popularnonaukowa "Małe wielkie odkrycia". W USA została wydana pod tytułem "How We Got to Now" i bardzo szybko zyskała status bestsellera.
Steven Johnson opisuje sześć wynalazków, które nieprawdopodobnie odmieniły świat. Oczywiście książka to więcej niż tylko historia. Autor przekonuje, że największe wynalazki nie są dziełem geniuszy indywidualistów, a powstają w wyniku współdziałania wielu ludzi i czynników, często na styku różnych dyscyplin. Johnson umiejętnie przedstawia naukę i historię w fascynujący i – co ważne – przystępny sposób.
Małe wielkie odkrycia
Autor: Steven Johnson
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 288
Data wydania: 2 grudnia 2015
ISBN: 978-83-7924-462-1
Cena: 39,90 zł (z VAT)

Od ogółu do szczegółu. Książka udowadnia, jak ściśle powiązane są ze sobą odkrycia ułatwiające nasze życie – kiedyś rewolucyjne, dziś stanowiące chleb powszedni. Wciągająca opowieść, która wyjaśnia, co łączy m.in. dalekowzroczność, Libię, bakterie, druk, Wenecję, kosmos i… selfie.
Andrzej Kotarski, Polimaty.pl

Fascynujący świat małych wielkich odkryć!
Które wynalazki miały największe znaczenie dla historii ludzkości? Co tak naprawdę wpłynęło na nasz rozwój? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy? Jakim cudem dotarliśmy tak daleko!? Najpierw pojawia się problem. Później ktoś wpada pomysł jego rozwiązania - nieraz szalony. Powstaje nowy wynalazek, który z czasem trafia do powrzechnego użytku. To z kolei prowadzi do rewolucyjnych zmian.

Czy wiecie że:
› Wynalezienie prasy drukarskiej wywarło wpływ na rozwój fizyki molekularnej?
› Dzięki niecodziennemu pomysłowi na handel lodem możliwe stało się zasiedlenie obszarów Ziemi dotąd niedostępnych dla człowieka?
› Osiągnięcia inżynierii dźwięku, które pomagają nam lepiej widzieć, wzięły swój początek od neandertalskich zawodzeń w burgundzkich jaskiniach?
› Potrzeba oczyszczania miast z fekaliów pozwoliła rozpocząć pracę nad mirochipami?
› Odkrycie atomu umożliwiło nam mierzenie czasu w nanosekundach?
› Wynalezienie sztucznego światła wpłynęło na ewolucję zwyczajów związanych ze snem?

Steven Johnson - bestsellerowy autor dziewięciu książek popularnonaukowych. Założyciel trzech cieszących się zainteresowaniem serwisów internetowych, gospodarz i współtwórca programu PBS How We Got to Now. Regularnie pisze m.in. dla „Wired”, „The New York Timesa”, „The Wall Street Journal” i „The Financial Timesa”. Mieszka w hrabstwie Marin w Kalifornii z żoną i trzema synami.

KSIĄŻKA DOSTĘPNA JEST NA EMPIK.COM

Może spodobają Ci się te posty

2 komentarze

  1. Ciekawe. Muszę koniecznie przeczytać.

    Pozdrawiam
    blog--ksiazkoholiczki.blogspot.com

    ReplyDelete
  2. Tę książkę muszę koniecznie przeczytać, dużo o niej słyszałam jeszcze przed premierą.

    ReplyDelete

Obserwatorzy

Google+

lubimyczytac.pl