2015/10/07

Zapowiedzi i premiery książkowe

Cześć!

Recenzja Ognia i wody (Wydawnictwo IUVI) pojawi się w sobotę z przyczyny niezależnej ode mnie. Zajęcia okropnie mnie męczą (choć nie mam ich jakoś wybitnie dużo) i czuję się przez to dojeżdżanie do Rzeszowa strasznie zmęczona. Zaczęłam czytać książkę Przeznaczeni (Wydawnictwo YA) i jak na razie jestem nią zauroczona. Jutro będę miała małego lenia, ale z pewnością coś dla Was wstawię. Mała niespodzianka ;-). Dzisiaj Was zapraszam na post, w którym to napiszę o kilku książkach, które moim zdaniem warto przeczytać. Niektóre z nich miały/mają już swoją premierę albo dopiero ona nastąpi. Zaczynamy!

Autor: Marie Rutkoski
Tytuł: Pojedynek
Cykl: Niezwyciężona (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: listopad 2015
Strony: 380
Opis: Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz… Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie związuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.
 
 Autor: Sabaa Tahir
Tytuł: Imperium Ognia
Cykl: An Ember in the Ashes (tom 1)
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 4 listopad 2015
Strony: 500
Opis: Laia jest Naukowcem żyjącym w Martial Empire, które rządzone jest żelazną ręką. Kiedy jej brat zostaje aresztowany za zdradę, Laia pod przykrywką niewolnika wkracza do najlepszej Akademii Wojskowej Imperium, aby w zamian za uratowanie jej brata przed egzekucją, pomóc innym naukowcom-rebeliantom. Elias jest najlepszym żołnierzem w akademii - i szczerze? Najbardziej niechętnym do działania. Elias rozważa militarną dezercję, ale zanim plan ma szansę na realizację, zostaje powołany do uczestniczenia w kolejnym, bezwzględnym konkursie mającym na celu wybrać nowego cesarza Martial. Kiedy ścieżki Lai i Eliasa krzyżują się w Akademii, odkrywają, że ich losy są ze sobą bardziej powiązane, niż mogliby się spodziewać. A ich wybory zmienią przyszłość samego Imperium.
RECENZJA
Autor: Nina Majewska-Brown
Tytuł: Zwyczajny dzień
Cykl: Nina Braun (tom 2)
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 6 października 2015
Strony: 304
Opis: Zwyczajny dzień to kontynuacja Wakacji, barwnej i zmysłowej opowieści o poszukiwaniu i dawaniu miłości, szczęścia, akceptacji, o budowaniu świata na nowo, gdy ten dotychczasowy, tak bardzo bezpieczny i przewidywalny, niespodziewanie się rozpada. Nina po stracie ukochanego męża i syna musi na nowo uporządkować życie własne i ośmioletniej córki. W obliczu nieszczęść czuje się bezradna i zagubiona, ciągle szuka dna, od którego miałaby siłę się odbić. Niespodziewana ciąża i obecność Klary wyzwalają w niej nie tylko nowe siły, ale są również źródłem małych sukcesów i radości, które pozwalają dostrzec odrobinę cudowności w codzienności. Pomyśl, że ta pełna zabawnych, ale też wzruszających i refleksyjnych chwil historia mogła przydarzyć się tobie.

Autor: Joanna Sykat
Tytuł: Jutro zaświeci słońce
Cykl: -
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 7 października 2015
Strony: 289
Opis: Wyobraź sobie, że Twoja matka jest źródłem Twojego lęku i destrukcji. Wyobraź sobie, że jesteś zakładniczką rodzinnej tajemnicy. Anita spełnia się zawodowo jako pisarka. Wspierana przez męża decyduje się na kolejne ważne kroki i zmiany w swoim życiu. Wspólnie kupują upragnione mieszkanie i powoli budują własny świat. Nie jest im jednak dane cieszyć się małżeństwem ani sukcesami. Despotyczna matka Anity, która od zawsze zaniżała jej poczucie wartości, starając się podporządkować sobie całkowicie córkę, wkracza ponownie do ich życia. Czy Anita znajdzie siłę, żeby walczyć o swoje życie?

Autor: Gail McHugh
Tytuł: Pulse
Cykl: Collide
Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 7 paździenik 2015
Strony: 400
Opis: Czy wiecie jakie to przerażające, kiedy pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotowa stać się zupełnie innym człowiekiem, żeby to osiągnąć? Emily kładzie na szali całe swoje życie, żeby być z mężczyzną, który zdobył jej serce. Niestety nie ma pewności, że Gavin naprawdę ją kocha; pozostaje wierzyć, że postąpiła słusznie, idąc za głosem serca, i że jej wybranek okaże się takim człowiekiem, jakim chciała go widzieć. Niestety, wszystko wskazuje na to, że tak nie jest. Dążący do autodestrukcji, zamknięty we własnym ponurym świecie Gavin rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Emily musi zdecydować, czy jest gotowa poświęcić wszystko, żeby go uratować, i czy uczucie, jakim go darzy, jest wystarczająco silne, by wystawić je na tak ciężką próbę.
Autor: Patricia Cindy Goj
Tytuł: I hate you
Cykl: -
Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 15 października 2015
Strony: 312
Opis: Loretta Bailey to rudowłosa piękność, która niedawno zaczęła pracę w “One” - jednej z najlepszych redakcji na świecie. Zaczyna spełniać swoje marzenia i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że jej partnerem w pracy okazuje się znienawidzony przez dziewczynę sąsiad - Zack Mayer. Mężczyzna charakteryzujący się niesamowitą urodą, ale też i złośliwością. Czy nienawiść przeszkodzi bohaterce w wykonywaniu zadań? Co jeśli nienawiść zamieni się w coś głębszego? Co się stanie, jeżeli przerodzi się ona w miłość? Porywająca powieść o tym, jak cienka granica jest pomiędzy nienawiścią a miłością.
Autor: Estelle Maskame
Tytuł: Czy wspomniałam, że cię kocham?
Cykl: Dimily (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria Young
Data wydania: 21 października 2015
Strony: 408
Opis: Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i… łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane! Ale jak powstrzymać uczucia, których nie da się opanować?

Autor: James Dashner
Tytuł: W sieci umysłów
Cykl: Doktryna śmiertelności (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 30 września 2015
Strony: 448
Opis: http://majkabloguje.blogspot.com/2015/10/informator-ksiazkowy-dam-sie-pokroc.html


źródło opisów: lubimyczytac.pl
źródło zdjęć: google.com/ grafika/ lubimyczytac.pl

2 komentarze:

  1. Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Zwyczajny dzień mam już, a czekam z niecierpliwoscią na "Czy wspomniałam, że cię kocham?" :)

    OdpowiedzUsuń

Na każde komentarze staram się odpowiadać albo pod postem, albo na waszych blogach, dziękuje :*