Wzór na szczęście

Sunday, May 24, 2015

Powiadają, że szczęściarzem trzeba się urodzić. W końcu wszystkie te przysłowia, o tym mówią – urodzony pod szczęśliwą gwiazdą, w czepku urodzony.  Niosą za sobie jakąś prawdę. Ale czy na pewno tak jest?
Bycie szczęśliwym to dużo plusów. Będziesz mieć większe szanse na szczęśliwy związek, a nie okropne rozczarowanie, przyjaciele zawsze będą cię wspierać, a twoja produktywność i kreatywność w pracy zaowocuje awansem. Warto być szczęśliwym, ale ciężko je zdobyć, ponieważ szczęście nigdy nie przychodzi do tych, którzy na nie czekają. Ono przychodzi do tych, którzy idą je zdobywać. A życie wiadomo, jakie jest nie zawsze dobre, posiada drugą stronę medalu. Czasem zdarzają się takie przeciwności, iż sami staramy udowodnić sobie, że jesteśmy pechowcami. Bzdura. Nic nie jest impossible. Samo to słowo to I’m possible.
Prosta sprawa, ale kiedy przejdziemy do decyzji, czasem okazuje się, że nie potrafimy jednoznacznie określić czy jesteśmy, czy nie jesteśmy szczęśliwi. Powodem może być niewiara we własne możliwości, brak chęci, myśl, że tylko się ośmieszymy i tyle z tego wszystkiego nam przyjdzie. A przecież nikt nie lubi, gdy mówią o nas, że jesteśmy głupcami, bo robimy coś innego i zupełnie odbiegającego od normy. Więc z automatu wolimy to zostawić i być podobni, jak wszyscy, którzy myślą podobnie, ale się boją. Co możemy zrobić?

Kilka prostych gestów

Na początek uśmiechnij się. Uśmiech czasem potrafi zdziałać cuda, a jak wiadomo – uśmiechając się ktoś może zostać oczarowanym. To takie przypomnienie dla tych, którzy są singlami. Obdarowując siebie i innych uśmiechem sprawiamy, że nasze samopoczucie się poprawia. Wiadomo nie zawsze dajemy sobie radę z natłokiem spraw, jednak warto spróbować. A ten gest jest uniwersalny. Człowiek zanim przemówił, to z pewnością na samym początku się uśmiechnął. Przyjaciel czy wróg, to nieważne, po prostu na zadane pytanie na samym początku odpowiedział uśmiechem i już. Ponadto gest ten jest zaraźliwy, a widać to po twarzy danej osoby, że tryska pozytywną energią. Po czym to poznać? Spójrz w oczy, bo kiedy ktoś jest smutny/przygnębiony/zdenerwowany, od razu widać to w jego oczach.
Drugim takim punktem w odnalezieniu szczęścia mogą być ulubione piosenki, które zawsze poprawiają humor. Badania dowodzą, że muzyka, którą lubimy wpływa na nasze samopoczucie. Muzyki możemy słuchać wszędzie: w samochodzie, w domu podczas sprzątania/gotowania, kiedy biegamy bądź relaksujemy się. Jeśli śpiewanie na głos poprawia ci humor, śpiewaj ile tylko chcesz. Ważne żeby czuć się dobrze i odnaleźć swoją chwilę radości i szczęścia.
Spotkania ze znajomymi, ale nie w Internecie przez Facebook tylko, face-to-face jest największym źródłem radości i poczucia szczęścia. Należąc do swojej grupy przyjaciół, która rozwija swoje zainteresowania. Jeśli nie masz takiej grupy, bo na przykład mieszkasz w nowym mieście warto poszukać czegoś, co pozwoli ci znaleźć swoje miejsce w nowym miejscu. Czynności takie jak taniec, śpiew, sport lub hobby podnosi naszą samoocenę i wiarę we własne możliwości.
Badania pokazują także, że dzisiejszych czasach ludzie są szalenie zajęci.  Nie wysypiamy się i śpimy plus/minus sześć godzin od poniedziałku do piątku. Czasami w weekendy mamy możliwość zregenerowania się i przygotowania na następny tydzień, ale prawda jest taka, że przez nieregularny sen jesteśmy przemęczeni. Warto podarować sobie i naszemu organizmowi przynajmniej te osiem godzin. Będziemy się lepiej czuć, a kiedy jesteśmy wyspani, mamy więcej siły. Siła ta z kolei przekłada się na to jak pracujemy bądź podchodzimy do życia. Patrzymy optymistyczniej na wszystkie zadania, które nas czekają i mamy więcej energii do działania.

Cieszmy się z małych rzeczy

I na sam koniec, pieniądze nie są odpowiedzią. Nie można za nie kupić szczęścia. Badania mówią, że to nie jest możliwe by na stałe czuć się szczęśliwym. Faktycznie, kiedy wygrywamy los na loterii jesteśmy szczęśliwi, ale ten mit warto wyrzucić przez okno i dać sobie szansę na docenienie małych rzeczy. Kiedyś ktoś powiedział: „Nie zawsze ten, co ma wszystko jest szczęśliwy. Bo mając wszystko, może okazać się, że tak naprawdę nie ma się nic”. A przypominanie sobie i tworzenie wciąż to nowych dobrych wspomnień pozwala nam czuć się dobrze i buduje to, iż nigdy ta radość nie będzie nas opuszczać.


Może spodobają Ci się te posty

0 komentarze

Obserwatorzy

Google+

lubimyczytac.pl