2015/05/25

A ja kocham swoją mamę...26 maj – dzień na cześć wszystkich matek, które są niesamowitymi kobietami, babciami, siostrami, ciotkami. Rola, jaką odgrywają w naszym życiu jest niesłychanie ważna. To dzięki ich miłości możemy być pewni, iż nieważne, co by się działo to zawsze możemy się do niej zwrócić z prośbą o pomoc. Kto jak nie mama zna rozwiązania na wszystkie problemy i pytania, które nas nurtują?

Kochamy swoje mamy miłością nieograniczoną, nieważne, jakie mielibyśmy z nią relacje. To nasza najlepsza przyjaciółka czy kochane kłopoty w postaci ciągłych nieporozumień. I tak nie ma to znaczenia, dalej ją kochamy. Warto jednak pamiętać, że nasze mamy kiedyś były w naszym wieku i wiele rozumieją. Mamy potrafią znaleźć odpowiedź na wiele różnych pytań i czasami trzeba im zaufać, mimo iż nie zgadzamy się z ich zdaniem uważając że to staromodne bądź głupie.
Tak nasze mamy były kiedyś w naszym wieku. My jesteśmy na początku tej drogi, a ona przeszła już przez te etapy życia i wie doskonale, co to wielkie marzenia, pójście przez życie, aby coś osiągnąć i tęsknota za tym, co być może się utraciło. Była także nastolatką. Przeżywała podobne miłości i rozczarowania, dlatego warto posłuchać kogoś doświadczonego, a mama nigdy nie chce źle dla swoich dzieci. Traktują sprawy bardzo emocjonalnie. W końcu to właśnie ona opiekowała się nami od najmłodszych lat. I co najważniejsze dalej się o nas troszczy. Nieważne czy masz cztery, siedemnaście czy trzydzieści cztery lata w jej oczach zawsze pozostaniesz tym łobuzem, który stłukł jej ulubiony wazon przez przypadek.
Prawda jest taka, że, kiedy jesteśmy dziećmi to nie zwracamy na to uwagi i uważamy, iż rodzice od zawsze są dorosłymi. A kiedy stajemy my się dorośli nasza mama i tak chce z nami spędzać czas, pomagać nam i wspierać. W dalszym ciągu chce nauczyć nas jak być dobrym człowiekiem, by o tym nie zapominać. Pomoże zrozumieć jak traktować pracę i chwytać chwilę idąc na przykład na wspólne zakupy bądź kosmetyczki.
W dniu jej święta zastanów się jak mógłbyś jej podziękować. Może się okazać, że doskonale wiesz, co uwielbia. Może to jakaś ulubiona płyta albo zamiłowanie do ogrodnictwa. Kilka pomysłów dla prezent dla mamy, możliwe, że znajdziesz coś, co będzie odpowiadać, jako podarunek w podzięce za to wszystko, co te wspaniałe kobiety dla nas robią:
1.      Kup jej książkę albo kartę podarunkową do Empiku lub innej księgarni;
2.      Napisz wierszyk. Proste i szczere rzeczy prosto z serca zawsze się sprawdzają. Możesz wpleść do niego wiele humoru;
3.      Pomysł dla osób, które nie mają możliwości spędzenia Dnia Matki blisko z mamą. Możesz nakręcić film w podziękowaniu za wszystko. To świetny sposób, aby móc świętować z nią mimo wielu kilometrów, które was dzielą;
4.      A może zabierzesz ją do fryzjera? Wcześniej oczywiście ustalając czy chce coś zmienić w swoim wyglądzie. Może inny kolor włosów, rozjaśnione końcówki albo po prostu zwykłe przycięcie? Na pewno coś wybierze;);
5.      Ugotuj coś, co lubi. Bądź przynieś jej śniadanie do łóżka w Dzień Mamy. Tylko po ugotowaniu nie zapomnij po sobie posprzątać!;
6.      Wręcz wspólnie zrobione zdjęcie;
Powiedz mamie także jak bardzo ją kochasz. Z pewnością będzie szczęśliwa, że jesteś obok. Wszystko, co płynie wprost z naszego serca jest brane i uważane za najpiękniejszy prezent świata. A jak wiadomo najprostsze gesty są najpiękniejsze!

Majka
 
*zdjęcia tumblr.com


0 komentarze:

Na każde komentarze staram się odpowiadać albo pod postem, albo na waszych blogach, dziękuje :*