2015/02/09

Valentine's Day #2 - Zostałam swoją własną Walentynką

14 luty zbliża się wielkimi krokami, już puka do moich drzwi. Jedni przygotowują się do romantycznych kolacji ze swoją drugą połówką, a drudzy ćwiczą przed lutrem wyrażenie: nienawidzę Walentynek. Cieszę się, że to święto wcale mnie nie obchodzi. Szczerze to go nie lubię i uważam, że codzienne wypowiadanie uczuć jest zdrowsze niż większe okazywanie go właśnie w takim dniu. 

Dla wielu singlów Walentynki to dzień, który przypomina o tym, że związek to punkcik na horyzoncie, który jest odległy. Bo pierwsze trzeba wyjrzeć poza granice, aby zobaczyć jak widok może zaprzeć nam dech w piersiach. Jednak Święto Walentego to święto miłości i życzliwości. Nikt nie zastrzegł, że to święto jest tylko zarezerwowane dla zakochanych. Więc zaplanuj swoje święto, zostaw samotność i zamień 14 lutego w dzień, w którym zostaniesz swoją własną Walentynką. Ponieważ ty też jesteś dla siebie najważniejszą osobą i nikt nie ma prawa tego podważać.
Co możesz zrobić w święto zakochanych? To proste. To co robią zakochani, z tą różnicą, że nie będą dotyczyć cię, żadne spory i negocjacje. Kilka pomysłów: (planuje sama je wykonać!)

Ugotuj coś dla siebie. Zostanie własną Walentynką ma ten plus, że nie musisz się z nikim spierać co, gdzie, jak i o której. Nie musisz iść na kompromis, jeśli nie masz na to ochoty. Zwłaszcza kiedy nasz partner jest uczulony na składniki pewnych produktów. Usiądź w domu, włącz swoją ulubioną płytę z muzyką. Pomyśl na co masz największą ochotę. Może to będzie jakiś nowy przepis? Dlaczego nie! Lubisz eksperymentować, a już od dawna planujesz ugotowanie kremu z brokuł. Wystarczy tylko, że znajdziesz odpowiedni przepis w Internecie, zrobisz listę zakupów, przejdziesz do jej realizacji i spróbujesz nowego wyzwania. 

Babeczki czekoladowe i ciasteczka. Będąc w tematyce gotowania, zawsze można pomyśleć o jakimś przepysznym deserem. Mogą to być ciasteczka i babeczki, ale jeśli masz ochotę na galaretkę różnokolorową jak tęcza także możesz ją sobie zrobić. Why not? Pieczenie ciasteczek możesz zamienić w świetną zabawę. Jak? Lukier, trochę posypki i staną się jeszcze bardziej smakowite! No i nie ma możliwości łasuchu, że ktoś ci je podkradnie! :)

Przepiękne kwiatki. Uwielbiam kwiatki, które ładnie dekorują stolik w moim pokoju, więc dlaczego sobie nie sprezentować takiego prezentu? Piękne kwiatki zawsze uszczęśliwiają kobietę i faktycznie świetnie jest je dostawać od mężczyzny, ale nie jest to warunek do tego aby je dostać. Dziewczyno, jeśli uwielbiasz kwiatki, sprezentuj je sobie. Nawet taki mały gest sprawia wiele radości. To wspaniały pretekst aby docenić siebie. Walentynki spędza się z osobą, którą się kocha. Walentynki to miłość i życzliwość do innych ludzi, ale także miłość do samego siebie. Skoro już spędzasz ten dzień solo bądź z kimś. Nic nie stoi na przeszkodzie aby znaleźć trochę czasu dla siebie. Będąc dla siebie najważniejszym nie jest to akt egoizmu. Czując się ze sobą dobrze, kiedy patrzysz w lustro, jest się osobą szczęśliwszą. Ceniąc siebie, a nie krytykując naprawdę możemy wiele osiągnąć. I spędzając trochę czasu nad zastanowieniem się: co jest dla mnie najważniejsze? Nikomu nie wyrządzamy krzywdy, a tym bardziej sobie.

To tylko garstka rzeczy jaka może sprawić, że ten dzień może być wspaniałym dniem. Nie musimy udawać, że on nie istnieje, jeśli go nie lubimy. Zawsze możemy złą rzeczy, która nie jest po naszej myśli, zamienić na coś co będzie dla nas plusem. Zapewne któreś z tych przytoczonych przeze mnie przykładów spełnię. I coraz bardziej zastanawiam się nad ugotowaniem kremu z brokuł, gdyż uwielbiam to warzywo ponad wszystko!
Majka

*zdjęcia pochodzą ze strony tumblr.com

0 komentarze:

Na każde komentarze staram się odpowiadać albo pod postem, albo na waszych blogach, dziękuje :*